TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? Kolay ve Güvenli

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? Kolay ve Güvenli
İhtiyaç sahiplerine kurban eti ulaştırın, hayır duaları kazanın! İDDEF ile online kurban bağışı kolay ve hızlı. Online kurban bağışı için tıkla!

2024 yılı yurt dışı kurban organizasyonunu “Kardeşinle Kurbanını Paylaş” sloganıyla 47 ülke 309 bölgede gerçekleştirerek mazlum, mağdur ve gerçek ihtiyaç sahiplerinin sofrasına kurban bereketini taşıyacak olan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), vekalet yoluyla yurt dışı kurban kesim bedelini büyükbaş hisse kurban 3.000 lira, küçükbaş kurbanda ise 3.500 lira olarak belirledi. Hayırseverler ister küçükbaş ister büyükbaş kurban hissesi ile ibadetlerini güven ve gönül rahatlığıyla yerine getiriyor.
   

İDDEF, 2024 yılı vacip kurban organizasyonu kapsamında mazlum, mağdur ve yoksul diyarlarda hayırseverlerin kurban emanetini teslim edecek.  İDDEF ekipleri bu kapsamda Kurban Bayramı'ndan önce ülkelere hareket edecek. 

15 Haziran 2024 Cumartesi Arefe günüdür. 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı'nın 1. günü, 17 Haziran Pazartesi 2. günü, 18 Haziran Salı 3. günü ve 19 Haziran Çarşamba Kurban Bayramı'nın 4. günüdür. 

Siz de kolay, güvenilir ve hızlı bir şekilde online kurban olarak ya da istediğiniz şekilde kurbanınızı bağışlayarak ibadetinizi yerine getirebilir, kardeşlerinizle aranızdaki gönül bağını güçlendirebilirsiniz.


Kurban Bağış Fiyatları 2024

İDDEF, büyükbaş hayvan kurbanlık tosun, inek, manda, dana, düve ile küçükbaş hayvan kurbanlık koç ve koyun kapsamında fiyatlarını ilk açıklayan kuruluşlar içerisinde yer alıyor. Kurban kesim yerleri içinde Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki 47 ülke 309 bölgede kurban organizasyonunu yerine getirecek olan İDDEF, kurban bağış fiyatları olarak küçükbaş kurban bağışı 3.500 lira, büyükbaş hisse ise 3.000 lira olarak belirledi. 

Her kurban döneminde bir sonraki kurban dönemi için kurbanlık anlaşmalarını önceden gerçekleştiren İDDEF, kurban dönemine yakın kurbanlıkların fiyat artışından ve kur dalgalanmalarından etkilenmediği gibi; üç ila altı ay kala kurbanlıkların satın alınması ve hiçbir aracı kurumla çalışılmaması gibi faktörlerle sabit ve uygun fiyatla kurban kesimi gerçekleştiriyor. 

Online kurban bağışı ile İslami usul ve kaidelere uygun olarak vacip kurban ibadetinizi yerini getirdiğiniz gibi, SMS bilgilendirmesi ve video gönderimi ile bağışçı detaylı bilgi sahibi oluyor. Online adak kurbanı veya diğer akika, şükür, sadaka, ruhuna ve şifa kurbanları gibi her alanda kurban bağışı online olarak gerçekleşiyor.


Web Sitesi ve Mobil Uygulama ile Kolay Kurban Bağışı

Bağışçı, İddef.org resmi web sitesinden kredi kartıyla ya da banka hesaplarına yapılan EFT/Fast/havale işlemleriyle kurbanını çok kolay bir şekilde bağışlayabiliyor. Hayırsever, bağış yap butonuna tıklayıp vacip kurban hisse veya küçükbaş seçerek tekrar ‘bağış yap’ butonuna tıklıyor. 

Açılan ekranda kendi adına ya da başkası adına kutucuğundan birini işaretleyerek seçili olan ‘İDDEF görevlisini tayin ettim’ yazısının üzerindeki bağış yap butonuna tekrar tıklayarak ödeme adımına geçiyor. 

Gerçekleşen ödeme sonrası cep telefonuna SMS geliyor ve bağışlarım butonundan yapılan bağış görülebiliyor. Böylece vekaleten kurbanlık İDDEF’e emanet edilmiş oluyor.


İDDEF ile Güvenli Bağış Deneyimi

Online kurban bağışı internet dünyasının son dönemde gelişmesiyle daha da kolaylık kazandı. Hayırseverler bilgisayar veya mobil cihazlarını kullanarak banka kartı, kredi kartı veya diğer ödeme yöntemleriyle bağışını yapıp, vekaletini vermiş oluyor.

İDDEF web sitesi, güvenli bağış deneyimi sunmak için çeşitli özellikler ve önlemler barındırmaktadır:

Güvenli Ödeme Yöntemleri: İDDEF, bağışçılarına kredi kartı, EFT, havale gibi çeşitli güvenli ödeme yöntemleri sunar. Ödeme bilgileri güvenli ve şifreli kanallar aracılığıyla işlenir, böylece kişisel ve finansal bilgiler korunur​.

Kayıtlı Kart Kolaylığı: İDDEF bağışçıları kredi ya da banka kartlarını ödeme esnasında bilgilerini kaydederek sonraki işlemlerde tek tuşla bağış yapabiliyor. Sistemde kayıtlı olan kartlar güvenle korunuyor.

Kullanıcı Dostu Arayüz: Web sitesi, kullanıcı dostu bir arayüze sahip olup, bağış işlemlerini kolayca gerçekleştirebilmeniz için tasarlanmıştır. Bağışçıların farklı projeler için bağış yapabilmelerini sağlayan net ve anlaşılır bir navigasyon sistemi vardır.

Bilgilendirme ve Şeffaflık: İDDEF, bağış sürecinin her aşamasında bağışçılarını bilgilendirir. Özellikle kurban bağışlarında, kurbanın kesildiğine dair SMS gönderimi gibi bilgilendirme yöntemleri kullanılır. Bu şeffaflık, bağışçıların bağışlarının nasıl kullanıldığını takip etmelerini sağlar​.

Proje ve Kampanya Bilgilendirmeleri: Web sitesi, farklı projeler ve kampanyalar hakkında ayrıntılı bilgiler sunar. Bağışçılar, hangi projeye ne şekilde katkıda bulunacaklarını, bu projelerin nasıl yürütüldüğünü ve ihtiyaç sahiplerine nasıl ulaşıldığını öğrenebilirler​.

Çağrı Merkezi ve İletişim Desteği: İDDEF, bağışçılara yardımcı olmak için çağrı merkezi desteği sağlar. Bu merkez aracılığıyla bağışçılar, bağış işlemleri hakkında bilgi alabilir ve her türlü sorularını sorabilirler​.

İDDEF, 47 Ülkede Kurban Bayramı Heyecanını Yaşatacak (1)

Bağış Sürecinin Detayları

Mobil veya web sitemizden kendi adına ve başkası adına vekalet vermek isteyen bağışçılar şu yolu izleyebilir;

1- www.iddef.org’a gir.

2- Anasayfadaki ‘Bağış yap’ butonunu tıkla, bağış sayfasındaki vacip Kurban Hisse veya küçükbaş kutucukları içindeki ‘Kalp+’ butonunu tıkla

3- Bağışınız sepetinize eklendi ekranındaki Sepete Git butonunu tıklayarak ödeme sayfasına git.

4- Kendi Adıma veya Başkası Adına seçeneklerinden birini seç. 

5- İsim soyisim ve telefon numarasını başında 0 (sıfır) olmadan yaz. 

6- Devam Et diyerek ödeme bilgilerini gir ve ödemeyi tamamla.


Diğer bir kısa yol ise www.iddef.org anasayfada iken bağış türünden Vacip kurban-hisse veya Vacip Kurban- Küçükbaş seç. Hemen Destek ol butonuna bas. Üyelik bilgilerinle giriş yap. Henüz üye değilsen hemen yeni bir hesap oluştur. Destek ol butonu ile bağışını sepete ekle. 

Bağış sepetini aç ve kredi kartı bilgilerini girerek ödemeyi tamamla. Ödemen onaylandığı anda bağışınızın bize ulaştığına dair kısa mesaj alacaksın. Aynı zamanda ‘Bağışlarım’ butonunu tıklayarak da yapmış olduğunuz bağışınızı her zaman görüntüleyebilirsiniz.

Kurban Bağışı İçin Gerekli Bilgiler 

İDDEF, güvenli ve hızlı altyapı teknolojisiyle bağışçılarının gerek www.iddef.org web sitesi gerekse Android veya İOS mobil uygulamalarıyla bağışların kolayca yapılmasını sağlıyor.

Kurban bağışı web sitesinden giriş yapmadan yani üye olmadan da gerçekleşebiliyor. İDDEF'in online bağış sistemiyle yardımlarınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bağış sepetine eklediğiniz bağışınızı Bağış Özeti kısmında kendi adınıza ya da başkası adına seçeneğini seçebilirsiniz. Adınız ve Soyadınız ile cep telefonu numaranızı yazmanız yeterlidir. İkinci işlem olarak ödeme bilgilerinizi girmelisiniz. Ödemeyi tamamlayarak bağışınızı İDDEF'e teslim etmiş olursunuz. Bu işlemi yaparken ister üye olabilirsiniz ister üye olmadan devam ederek bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

İDDEF, bağışlarını kolayca takip etmesi, kurban kesim videosu gibi bağışlarını izlemesi için bağışçılarına üye giriş yapmasını tavsiye ediyor.


İDDEF Uygulaması (İOS – Android)

‘Emanetiniz emanetimiz, hassasiyetiniz hassasiyetimiz’ anlayışıyla çalışan İDDEF, 40 ülke 263 bölgede İslami eğitim ve insani yardım çalışmalarını özveri ve gayretle sürdürüyor. 

Nihai amacı eğitim olan İDDEF, medreseler, âlim ve hafız yetiştirme merkezi ile hafızlık ve ihtisas medreselerinde hocaları eşliğinde talebelere eğitim verirken, eğitim merkezlerindeki fen ilimleri eğitiminin yanı sıra kırsal bölgelerdeki Müslümanlar için cami, mescit ve medrese inşa ediyor. 

Aynı zamanda eğitim çalışmalarını destekler nitelikte başta talebeler, onların aileleri ve ihtiyaç sahibi Müslümanlar olmak üzere Ramazan ve Kurban faaliyetleri, su kuyusu açılması, gıda ve eşya dağıtımı, acil afet yardımı ile sağlık projelerini gerçekleştiriyor.


<<<İndirmek için aşağıdaki linkleri TIKLAYIN>>>

Google Play - Android Uygulamalarımız

App Store - IOS Uygulamalarımız

Küçükbaş Kurban Bağışı Yap

Hisse Kurban Bağışı Yap

Sıkça Sorulan Sorular

Diğer Yazılar

TÜM YAZILARI OKU