TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Vacip kurban bağışınızla Gazze'deki mazlum ve mağdur kardeşlerinizi de sevindirin.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, işgalci İsrail’in yıllardır ambargo ve abluka altında tuttuğu, son olarak ise bombardıman ile büyük bir yıkım gerçekleştirdiği Gazze’de yılın her günü kumanya ve kurban eti ulaştırdığımız gibi Kurban Bayramı’nda da kardeşlerimizin yanında olacağız. Siz de büyükbaş hisse vacip kurbanınızı Gazze’ye bağışlayarak son zamanlarda her yönden zor durumdaki kardeşlerinizin yüzünü güldürebilirsiniz.

gazze-vacip-kurban-buyukbas

Kurbanınız Gazze’ye Hayat Olsun

Tüm yıl boyunca Gazze ofisimizin koordinasyonu ve ekiplerimizin sahadaki çalışmalarıyla insani yardım faaliyetleri yürüttüğümüz Gazze’de hayırseverlerimizin kumanya ve kurban bağışlarını Gazze’ye ulaştırdığımız gibi Kurban Bayramı’nın bereket iklimini Filistinli kardeşlerimizle yaşıyoruz. 2021 vacip kurban organizasyonunu “Kardeşinle Kurbanını Paylaş” sloganıyla gerçekleştirirken, bu kapsamda Gazze’de kurban kesim ve dağıtım çalışmalarını ekiplerimizce yaparak tek tek dağıtıyoruz.

Gazze'deki Kriz Gün Geçtikçe Büyüyor

İDDEF, İsrail'in hava, kara ve deniz olmak üzere her yerden abluka altında tuttuğu ve Ramazan ayının son günlerinde başlamak suretiyle 11 gün boyunca bombalı saldırı düzenlediği Gazze'de Filistinli Müslümanlar zor günler geçiriyor. 60’tan fazlası çocuk 283 kişinin şehit düştüğü, 2000'e yakın kişinin yaralandığı, 120 binden fazla kişinin evinden olduğu Gazze büyük bir yıkım yaşadı. Eşya ve barınak, sağlık, su ve hijyen ile gıda ihtiyaçları bulunan kardeşlerimize yardım ulaştırmaya devam ederken Kurban Bayramı’nda da emanetlerinizi teslim edeceğiz. Gazze’deki 2 milyona yakın kişiden, 1,3 milyonu yardıma muhtaç şekilde hayatını idame ettirmeye çalışıyor. Son İsrail saldırılarıyla acı ve gözyaşı içindeki Müslüman kardeşlerimizin bu zor günlerinde sizlerin destekleriyle yanında olarak ülkede yaraları sarıyoruz.


Kurban Bağışınla Gazze’ye Umut Ol

Gazze’ye ilaç ve tıbbi malzeme, ambulans, nakdi yardım, ev tadilatı ve kumanya desteği verirken kurban bağışlarınızla da kardeşlerinize umut olabilirsiniz. Siz de Gazze için vacip kurban ibadetiniz kapsamında hisse bağışında bulunabilir, bir nebze de olsa kardeşlerimizin ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Kurban bağışınızı bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz.