TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Kurban Bağışı ve Fiyatları

Kurban Bağışı Yap

Adak, Akika, Şükür, Sadaka ve Ruhuna kurban bağışlarınızı İDDEF'e emanet ederek gerçek ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi sevindirebilirsiniz. Yıl boyu süren kurban bereketiyle mazlum ve muhtaç coğrafyalara umut olabilirsiniz. Büyükbaş hisse kurban 3000 TL, Küçükbaş kurban 3500 TL.2023 Vacip Kurban Organizasyonu

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak “Paylaş Kurbanını Kardeşinle” sloganıyla düzenleyeceğimiz 2023 Vacip Kurban organizasyonunda Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki 47 ülke 309 bölgede hayırseverlerimizin emanet ettiği kurbanları keserek yoksul kimseleri sevindirdik. 14 yılın verdiği güven ve tecrübeyle hiçbir aracı kurumla çalışmadan kurbanlıkları ilk elden İslami usul ve kaidelere uygun şekilde keserek veteriner kontrolünün ardından dağıtımını tamamlayıp, çalışmalarımızı ülkelere giden ekiplerimiz ve yerel görevlilerimizle gerçekleştirdik. 

iddef-2023-kurban-milyonlara-ulastik

İDDEF ekipleri 2023 yılı Kurban Bayramı'ndan önce ülkelere hareket ederek, görevlerini başarıyla yerine getirdi. 27 Haziran 2023 Salı Arefe günüdür. 28 Haziran Çarşamba Kurban Bayramı'nın 1. günü, 29 Haziran Perşembe 2. günü, 30 Haziran Cuma 3. günü ve 1 Temmuz Cumartesi Kurban Bayramı'nın 4. günüdür.

İDDEF, Kurban'da Milyonlara Umut Oldu (2)

İDDEF Kurban Bağışı: İhtiyaç Sahiplerine Umut Işığı Olun!

Kurban bağışı, Kurban Bayramını ihtiyaç sahipleri nezdinde adeta bayram yapan bir olgudur. Eğitim ve insani yardım çalışmalarıyla yıl boyunca düzenli olarak kurban keseceği ülke ve bölgelerde olmak üzere, adak, akika ve şükür kurbanlarını yıl boyunca keserek gerçek ihtiyaç sahiplerine teslim ediyoruz. Sadece kurban organizasyonunda değil senenin tüm günleri yerel görevli ve hocalarımızla sahada olarak eğitim, kalıcı eser ve insani yardım çalışması yapıyor; medrese talebelerine ve onların yoksul ailelerine, civar ve bölgedeki ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin kurban ikramlarını ulaştırıyoruz. İDDEF olarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da Afrika, Asya, Balkanlar ve Ortadoğu’da 47 ülke 309 bölgede kurban kesim ve dağıtım organizasyonunu gerçekleştireceğiz. Kurbanınızı bu bayram da kardeşlik için paylaşın; bağışlarınızla dünyanın dört bir yanında iyiliği yaşatın anlayışıyla kurban bağışı 2023 yılı çalışmalarını ülkelere gidecek ekiplerimiz ve yıl boyunca görevli olan yerel hocalarımızla tamamlayacağız. Hiçbir aracı kurumla çalışmadan ilk elden gerçekleşecek kesim ve dağıtım işlemleriyle kardeşlerimize ikramlarınızı teslim edeceğiz. Siz de bereket ve şükürle kurbanınızı kardeşinizle paylaşarak onlara umut ışığı olabilirsiniz.

iddef-kurban-2020-yenifoto.jpg

Kurban Bağışı Fiyatları: Yardım Etmek İçin Uygun Seçenekler

Kurban bağış fiyatları her yıl değişmekle birlikte İDDEF nezdinde en uygun şekilde tutulmaya çalışılıyor. 2023 kurban çalışmalarına 2022 yılı Kurban Bayramı’nın hemen ardından başlayan İDDEF, kurban bayramına üç ila altı ay kala bizzat bölgeye giden ekipleri ile medreselerindeki hocalarının birlikte çalışmasıyla çobanlarla bağlantı kuruyor. Yılların verdiği güven, bilinirlilik ve titiz çalışmayla kurbanları hiçbir aracı kurum veya kuruluşla çalışmadan satın alan İDDEF, kurban kesim ibadetini ise beş aşamada gerçekleştiriyor. Kurban alımı, vekalet verilmesi, İslami usul ve kaidelerle kurban kesilmesi, SMS gönderimi ve kurban dağıtımıyla bir bağışçının kurban ibadeti yerine geliyor. Yurtdışı kurban bağışı vermek için muhtaç kimselere ve yerlere ulaştıran, denetimlerden geçen ve güvenilir bir kurum olmasına dikkat ederek size uygun olanı tercih edebilirsiniz. İDDEF, 14 yıllık güven ve tecrübesiyle bir kurban bayramında daha mazlum coğrafyalara yol alıyor. Kurban kesimlerini ülkelere giden ekipleri, yerel görevliler ve hocalar ile birlikte kesen İDDEF, veteriner kontrolünden geçirip, eşit şekilde pay ederek, belirlenen gerçek ihtiyaç sahibi ailelere kurban etini bizzat dağıtarak ikram ediyor. Kurban kesim ve dağıtım çalışmaları Kurban Bayramı’nın 4. Günü ikindi vaktine kadar devam ederken, kurbanı kesilen her bağışçıya SMS aracılığıyla bilgilendirme ve kurban kesim videosu gönderiliyor. İDDEF, yıl boyunca yurtdışındaki gerçek ihtiyaç sahiplerine insani yardım ulaştırıyor. Her Kurban bayramında ise yolları gözleyen yoksul kimseler için yola çıkıyor. Siz de özellikle Afrika ve Asya ülkelerinde bayramdan bayrama evine et giren ailelerin bulunduğunu bilerek, vacip kurban ibadetinizi yurtdışında gerçekleştirebilirsiniz. 


Kurbanlar Yoksul ve Mazlum Kardeşlerimize Dağıtılıyor

İDDEF kurban bağışı çalışmalarını, 2009’dan bu yana güvenilirlik ve şeffaflık ilkesiyle ‘Emanetiniz emanetimiz, hassasiyetiniz hassasiyetimizdir’ diyerek derin bir titizlikle yerine getirmeye devam ediyor. 2023 yılı vekalet yoluyla kurban kesim faaliyetlerini de dünyanın dört bir yanındaki 47 ülke 309 bölgede gerçekleştirecek olan İDDEF, kurban kesme işlemini yurt dışındaki yoksul ve mazlum kardeşleri için yerine getirmek isteyenlerin emanetini omuzluyor. İDDEF gönüllüleri tarafından omuzlanan ve ümmetin emaneti olan kurban bağışları ise büyük bir hassasiyet ve sorumluluk duygusuyla yine bizzat İDDEF hocaları, gönülleri ve ülkelerdeki yerel görevlileri nezaretinde kesilip eşit olarak pay edilerek önceden tespit edilen gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Hiçbir aracı kurumla çalışmayan İDDEF, kurban emanetlerini tek tek teslim ediyor.

Kurbanlarınız Nasıl Kesiliyor?

Hiçbir aracı kurum ile çalışmadan, bağışçılarının kurbanlıklarının alım, kesim ve dağıtım işlemlerini ilk elden gerçekleştiren İDDEF, vacip kurban organizasyonu kapsamında kurban kesilecek olan Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki ülkelere bizzat aylar öncesinden giderek yerel görevlileri ile birlikte titizlikle seçilen kurbanlıkları satın alıyor. Kurban Bayramından birkaç gün önce azim ve gayret içinde ümmetin emanetlerini gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere ülkelere giden deneyimli görevliler bizzat kurban organizasyonunun başında bulunarak, kurbanlıkların Bayram namazının ardından İslami usul ve kaidelere göre kesilme işlemini başlatıyor. Kesilen etler veteriner kontrolünden geçirilip pay edildikten sonra başta İDDEF’e ait medreselerin bulunduğu bölgeler olmak üzere, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. İDDEF'in Türkiye'den kesim ve dağıtım yapılacak ülkelere giden ekipleri ile bölgelerdeki yerel görevlileri hummalı bir çalışmayla dağıtımları yapıyor ve selamlarınızı iletiyor.

İDDEF kurban fiyatları 2024 (4)

iddef-kurban-oragnizasyonu

Kurban Organizasyonu Nasıl Gerçekleşecek?

Kurban kesim ibadeti belirli aşamalarda gerçekleşiyor. Kurban alımı, vekalet verilmesi, kurban kesilmesi, SMS gönderimi ve kurban dağıtımıyla bir bağışçının kurban ibadeti yerine geliyor. Vekaletlerin verilmesiyle İDDEF, kurban olma kriterlerini taşıyan kurbanlıkları titizlikle seçiyor ve satın alıyor. Bayramın ilk günü kurbanlar İslami usul ve kaidelere göre kesiliyor. Kurbanlıkların kesildiğine dair bilgi, SMS yoluyla tüm bağışçılarımıza bildiriliyor. Kurbanlıklar eşit bir şekilde pay edilerek yüzbinlerce ihtiyaç sahibi kardeşimize ulaştırılıyor. Kurban kesim anları ise video kaydına alınıyor. 2022 vacip kurban organizasyonunda söz vermediğimiz halde yüzde 99,6 oranında videolar bağışçılarımıza gönderildi. Oluşabilecek teknik ve fiziki şartlar nedeniyle 2023 yılı için de söz vermemekle birlikte tüm kurban kesim anlarını video kaydına alacağız. Kurban organizasyonunun tamamlanmasıyla gönüllerin bir olduğu, sofralara et girdiği ve ümmet bilincinin pekiştiği mübarek günü neşe, coşku, sevinç ve bereketiyle bir arada yaşıyoruz.

İDDEF kurban fiyatları 2024 (2)


Kurbanınızı Nasıl Bağışlayabilirsiniz?

Kurban bağışlarınızı www.iddef.org internet sitesi üzerinden, hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, genel merkezimizi veya il/ilçelerdeki temsilciliklerimizi ziyaret ederek ya da 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizden detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz. 

2023 Kurban Organizasyonunda 3.5 Milyon İhtiyaç Sahibine Ulaştık

2023 yılında "Paylaş Kurbanını Kardeşinle" sloganıyla yola çıkan İDDEF ekipleri, emanet edilen 79 bin 334 hisseyi 47 ülke 309 bölgede 3 milyon 412 bin gerçek ihtiyaç sahibine ulaştırdı. Kurbanın İslami usul ve kaidelere göre kesilmesini ve başta medrese talebeleri olmak üzere önceden belirlenmiş ihtiyaç sahiplerine dağıtımını gerçekleştirdi.


Her Bağışçıya Kesim Videosu Gönderildi

Emanet sahiplerine kurban kesimlerinin gerçekleştirildiğine dair bilgilendirme mesajı gönderdi ve bağışçılar ayrıca internet sitesi üzerinden kurban vekaleti sorgulama sistemiyle kurbanlarının nerede kesildiğini öğrendi. Bilgilendirme mesajının ve kurbanların hangi ülkede kesildiği bilgisini sunmamızın yanında kurban kesim anını ülkelere giden ve orada bulunan görevlilerimiz sayesinde video ile kayıt altına aldırdık. Kurban Bayramı’nın hemen ardından İDDEF ekiplerinin özverili çalışmasıyla her kesim videosu bağışçıya SMS ile gönderildi. SMS’teki linki tıklayan bağışçılar iddef.org sitesinde kurban kesim videosunu izledi. İsteyen bağışçı indirme butonu sayesinde videosunu akıllı cep telefonuna ya da bilgisayarına indirdi.

Sıkça Sorulan Sorular