TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Kurban Bağışı ve Fiyatları

Kurban Bağışı Yap

İDDEF olarak, yılların vermiş olduğu tecrübeyle yurtdışı büyükbaş hisse ve küçükbaş vacip kurban bağışlarınızı, yıl boyu ise adak, akika, şükür ve ruhuna kurban emanetlerinizi dünyanın dört bir yanındaki gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.


   

2022 Vacip Kurban Organizasyonu

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak “Kardeşinle Kurbanını Paylaş” sloganıyla düzenlediğimiz 2022 Vacip Kurban Bayramı organizasyonunda Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki 40 ülke 264 bölgede 84 bin 339 hisse kurban keserek 3 milyon 691 bin yoksul kimsenin hanesine kurban bereketini taşıdık. 13 yılın verdiği güven ve tecrübeyle hiçbir aracı kurumla çalışmadan kurbanlıkları ilk elden İslami usul ve kaidelere uygun şekilde keserek veteriner kontrolünün ardından dağıtımını tamamlayıp, çalışmalarımızı ülkelere giden ekiplerimiz ve yerel görevlilerimizle gerçekleştirdik. 

İDDEF, Kurban'da Milyonlara Umut Oldu (2)

İDDEF, 9 Temmuz 2022 Cumartesi – 12 Temmuz 2022 Salı gününü kapsayan Kurban Bayramını başarıyla tamamladı. 2022 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelini büyükbaş hisse kurbanlıkta 1200 TL, küçükbaş kurbanlıkta ise 1400 TL olarak belirledi.

iddef-kurban-2020-yenifoto.jpg

Kurbanlar Yoksul ve Mazlum Kardeşlerimize Dağıtılıyor

İDDEF kurban bağışı çalışmalarını, 2009’dan bu yana güvenilirlik ve şeffaflık ilkesiyle ‘Emanetiniz emanetimiz, hassasiyetiniz hassasiyetimizdir’ diyerek derin bir titizlikle yerine getirmeye devam ediyor. 2022 yılı vekalet yoluyla kurban kesim faaliyetlerini de dünyanın dört bir yanındaki 40 ülke 264 bölgede gerçekleştirecek olan İDDEF, kurban kesme işlemini yurt dışındaki yoksul ve mazlum kardeşleri için yerine getirmek isteyenlerin emanetini omuzluyor. İDDEF gönüllüleri tarafından omuzlanan ve ümmetin emaneti olan kurban bağışları ise büyük bir hassasiyet ve sorumluluk duygusuyla yine bizzat İDDEF hocaları, gönülleri ve ülkelerdeki yerel görevlileri nezaretinde kesilip eşit olarak pay edilerek önceden tespit edilen gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Hiçbir aracı kurumla çalışmayan İDDEF, kurban emanetlerini tek tek teslim ediyor.
     

Kurbanlarınız Nasıl Kesiliyor?

Hiçbir aracı kurum ile çalışmadan, bağışçılarının kurbanlıklarının alım, kesim ve dağıtım işlemlerini ilk elden gerçekleştiren İDDEF, vacip kurban organizasyonu kapsamında kurban kesilecek olan Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki ülkelere bizzat aylar öncesinden giderek yerel görevlileri ile birlikte titizlikle seçilen kurbanlıkları satın alıyor. Kurban Bayramından birkaç gün önce azim ve gayret içinde ümmetin emanetlerini gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere ülkelere giden deneyimli görevliler bizzat kurban organizasyonunun başında bulunarak, kurbanlıkların Bayram namazının ardından İslami usul ve kaidelere göre kesilme işlemini başlatıyor. Kesilen etler veteriner kontrolünden geçirilip pay edildikten sonra başta İDDEF’e ait medreselerin bulunduğu bölgeler olmak üzere, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. İDDEF'in Türkiye'den kesim ve dağıtım yapılacak ülkelere giden ekipleri ile bölgelerdeki yerel görevlileri hummalı bir çalışmayla dağıtımları yapıyor ve selamlarınızı iletiyor.

iddef-kurban-oragnizasyonu

Kurban Organizasyonu Nasıl Gerçekleşecek?

Kurban kesim ibadeti ise 5 aşamada gerçekleşiyor. Kurban alımı, vekalet verilmesi, kurban kesilmesi, SMS gönderimi ve kurban dağıtımıyla bir bağışçının kurban ibadeti yerine geliyor. Vekaletlerin verilmesiyle İDDEF, kurban olma kriterlerini taşıyan kurbanlıkları titizlikle seçiyor ve satın alıyor. Bayramın ilk günü kurbanlar İslami usul ve kaidelere göre kesiliyor. Kurbanlıkların kesildiğine dair bilgi, SMS yoluyla tüm bağışçılarımıza bildiriliyor. Kurbanlıklar eşit bir şekilde pay edilerek yüzbinlerce ihtiyaç sahibi kardeşimize ulaştırılıyor. Kurban kesim anları ise video kaydına alınıyor. 2021 vacip kurban organizasyonunda söz vermediğimiz halde yüzde 99,6 oranında videolar bağışçılarımıza gönderildi. Oluşabilecek teknik ve fiziki şartlar nedeniyle 2022 yılı için de söz vermemekle birlikte tüm kurban kesim anlarını video kaydına alıyoruz. Kurban organizasyonunun tamamlanmasıyla gönüllerin bir olduğu, sofralara et girdiği ve ümmet bilincinin pekiştiği mübarek günü neşe, coşku, sevinç ve bereketiyle bir arada yaşıyoruz.
   

Kurbanınızı Nasıl Bağışlayabilirsiniz?

Kurban bağışlarınızı www.iddef.org internet sitesi üzerinden, hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerimizi ziyaret ederek ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz.


2019 vacip kurban bağışı iddef

iddef-vacip-kurban-bagisi-nasil-yapilir

iddef-kurban-bagisi-nezamana-kadar-yapilir

iddef-fast-kurban-bagis
2022 Kurban Organizasyonunda 3.7 Milyon İhtiyaç Sahibine Ulaştık

2022 yılında "Kardeşinle Kurbanını Paylaş" sloganıyla yola çıkan İDDEF ekipleri, emanet edilen 84 bin 339 hisseyi 40 ülke 264 bölgede 3 milyon 692 bin gerçek ihtiyaç sahibine ulaştırdı. Kurbanın İslami usul ve kaidelere göre kesilmesini ve başta medrese talebeleri olmak üzere önceden belirlenmiş ihtiyaç sahiplerine dağıtımını gerçekleştirdi.


Her Bağışçıya Kesim Videosu Gönderildi

Emanet sahiplerine kurban kesimlerinin gerçekleştirildiğine dair bilgilendirme mesajı gönderdi ve bağışçılar ayrıca internet sitesi üzerinden kurban vekaleti sorgulama sistemiyle kurbanlarının nerede kesildiğini öğrendi. Bilgilendirme mesajının ve kurbanların hangi ülkede kesildiği bilgisini sunmamızın yanında kurban kesim anını ülkelere giden ve orada bulunan görevlilerimiz sayesinde video ile kayıt altına aldırdık. Kurban Bayramı’nın hemen ardından İDDEF ekiplerinin özverili çalışmasıyla her kesim videosu bağışçıya SMS ile gönderildi. SMS’teki linki tıklayan bağışçılar iddef. org sitesinde kurban kesim videosunu izledi. İsteyen bağışçı indirme butonu sayesinde videosunu akıllı cep telefonuna ya da bilgisayarına indirdi.