TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Vacip kurban bağışınızla bu yıl da yüz binlerce gerçek ihtiyaç sahibinin yüzü gülsün.

Kardeşinle Kurbanını Paylaş! Muhabbetle, Bereketle, Şükürle


2021 vacip kurban organizasyonu için hazırlıklarını sürdüren İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) “Kardeşinle Kurbanını Paylaş” sloganıyla gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Siz de küçükbaş kurban (kurbanlık koç) bağışında bulunarak gerçek ihtiyaç sahiplerini sevindirebilirsiniz. Kurbanlık bağış olarak yaptığınız ibadet, Müslüman kardeşlerinizle aranızdaki bağı kuvvetlendiriyor, dünyanın bir ucundan bir ucuna kurulan gönül köprüsünde farz ibadet yerine geliyor, kardeşlik pekişiyor. İDDEF yılların vermiş olduğu tecrübe, bağımsız ve yasal olarak gerçekleştirilen denetimler çerçevesinde güvenilir bağış kurumları arasında yer alıyor.

iddef-kurban-2020-yenifoto-5


Yoksulların ve Mazlumların Yüzü Bu Yıl da Gülecek

İDDEF, 12 yıldır olduğu gibi bu yıl da vekiliniz olarak kurbanlarınızı özellikle kurban bağış yerleri kapsamındaki Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki 40 ülke 264 bölgedeki ihtiyaç sahibi Müslüman kardeşlerimize ulaştırmak için yola çıkacak. 2021 yılı çalışmalarını sürdüren, İDDEF, dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini ve mazlumları sevindirecek. İDDEF, Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında vacip kurban organizasyonu hazırlıklarını tamamlarken Türkiye'den ülkelere gidecek ekipleri ve ülkelerdeki yerel görevlileri ile hiçbir aracı kurumla çalışmadan kurban kesim ve dağıtım çalışmalarını gerçekleştirecek.
Kurbanını İDDEF'e Emanet Et, Kardeşini Mutlu Et

Bir Kurban Bayramına daha adımlarken, kalpleri fethetmeye, gönüllere girmeye hazır mısınız? Ramazan bereketini hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle 40 ülkede yüzbinlerce kişiye yardım ulaştırıp, sıcak iftar yemeği paylaşarak yaşadık. Şimdi ise heyecanımız Kurban Bayramı için; çünkü ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz bizi bekliyor. Sizlerin bağışlarıyla gerçekleştireceğimiz kurban organizasyonuyla birlik ve beraberlik duyguları, paylaşma, mutluluk ve infak zirveye çıkacak. Siz de kurban ibadetinizi İslami usüllere uygun şekilde uzak diyarlardaki kardeşlerinizin yüzünde tebessüm oluşturarak güvenle yapabilirsiniz. 

iddef-kurban-2018-5

Kurban Organizasyonu Nasıl Gerçekleşecek?

Kurban kesim ibadeti ise 5 aşamada gerçekleşiyor. Kurban alımı, vekalet verilmesi, kurban kesilmesi, SMS gönderimi ve kurban dağıtımıyla bir bağışçının kurban ibadeti yerine geliyor. Vekaletlerin verilmesiyle İDDEF, kurban olma kriterlerini taşıyan kurbanlıkları titizlikle seçiyor ve satın alıyor. Bayramın ilk günü kurbanlar İslami usul ve kaidelere göre kesiliyor. Kurbanlıkların kesildiğine dair bilgi, SMS yoluyla tüm bağışçılarımıza bildiriliyor. Kurbanlıklar eşit bir şekilde pay edilerek yüzbinlerce ihtiyaç sahibi kardeşimize ulaştırılıyor. Kurban kesim anları ise video kaydına alınıyor. 2020 vacip kurban organizasyonunda söz vermediğimiz halde yüzde 95 oranında videolar bağışçılarımıza gönderildi. Oluşabilecek teknik ve fiziki şartlar nedeniyle 2021 yılı için de söz vermemekle birlikte tüm kurban kesim anlarını video kaydına alıyoruz. Kurban organizasyonunun tamamlanmasıyla gönüllerin bir olduğu, sofralara et girdiği ve ümmet bilincinin pekiştiği mübarek günü neşe, coşku, sevinç ve bereketiyle bir arada yaşıyoruz. 

iddef-kurban-2020-yenifoto-6Allah-u Teala Hac Suresi, 27 ve 28. Ayette mealen şöyle buyurur; “İnsanlara hac ibadetini duyur; gerek yaya olarak gerekse yorgun argın develer üzerinde uzak yollardan gelerek sana ulaşsınlar. Böylece kendi yararlarını açık seçik görsünler ve Allah’ın onlara rızık olarak verdiği, belirlenen günlerde kesecekleri kurbanlık hayvanlar üzerine O’nun adını ansınlar. Artık onlardan hem kendiniz yiyin hem sıkıntı içindeki yoksulları doyurun.”

iddef-kurban-2020-yenifoto-7

2021 Kurban Fiyatları Ne Kadar?

İDDEF, kurban fiyatları için açıklamada bulundu ve bu bayram küçükbaş kurban bedelini 800 TL, büyükbaş hisse bedelini ise 700 TL olarak belirledi. Bu bayram siz de İDDEF’i vekil tayin ederek kurbanlarınızı Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.

Hisse Kurban Bağışı Yap

Kurbanınızı Nasıl Bağışlayabilirsiniz?

Kurban bağışlarınızı www.iddef.org internet sitesi üzerinden, hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerimizi ziyaret ederek ya da federasyonumuzun 0212 621 0065  numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz.

iddef-kurban-kucukbas

   
İDDEF Vacip Kurban Organizasyonunda emanetiniz emanetimizdir hassasiyetiyle hazırlıklarını tamamlıyor. 2021 yılında Afrika'da kurbanlıkların veteriner kontrolleri; aşılama ve küpeleme işlemleri özenle yapılıyor.