Seni bekleyen kardeşin için kurbanını paylaş


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) bu yıl da “Kardeşin İçin Kurbanını Paylaş” sloganıyla gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Siz de hisseli kurban bağışında bulunarak gerçek ihtiyaç sahiplerini sevindirebilirsiniz. Kurbanlık bağış olarak yaptığınız ibadet, Müslüman kardeşlerinizle aranızdaki bağı kuvvetlendiriyor. İDDEF yılların vermiş olduğu tecrübe, bağımsız ve yasal olarak gerçekleştirilen denetimler çerçevesinde güvenilir bağış kurumları arasında yer alıyor.

İDDEF, 9 yıldır olduğu gibi bu yıl da vekiliniz olarak kurbanlarınızı özellikle kurban bağış yerleri kapsamındaki Afrika, Asya ve Balkanlar’daki ihtiyaç sahibi Müslüman kardeşlerimize ulaştırmak için yola çıkacak. 2018 kurban organizasyonunu gerçekleştireceğimiz ülkelerde bağışçılarımızın kurbanları kesilip pay edilerek, etleri binlerce ihtiyaç sahibi ve yoksullara tek tek ulaştırılacak. Türkiye'den bağışlanan binlerce kurban hissesi, bayramı heyecan içinde bekleyen yardıma muhtaç ailelerin yüzünü güldürecek.


iddef-kurban-2018-2

Kardeşin için Kurbanını Paylaş

Bir Kurban Bayramına daha adımlarken, kalpleri fethetmeye, gönüllere girmeye hazır mısınız? Ramazan bereketini hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle 33 ülkede binlerce kişiye yardım ulaştırıp, iftar sofrası kurarak yaşadık. Şimdi ise heyecanımız Kurban Bayramı için; çünkü ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz bizi bekliyor. Sizlerin bağışlarıyla gerçekleştireceğimiz kurban organizasyonuyla birlik ve beraberlik duyguları, paylaşma ve infak zirveye çıkacak. Siz de kurban ibadetinizi İslami usüllere uygun şekilde uzak diyarlardaki kardeşlerinizin yüzünde tebessüm oluşturarak güvenle yapabileceksiniz.


iddef-kurban-2018-3

Kurban Organizasyonu Nasıl Gerçekleşecek?

Kurban kesim ibadeti ise 4 aşamada gerçekleşiyor. Vekâletlerin verilmesiyle İDDEF, kurban olma kriterlerini taşıyan kurbanlıkları titizlikle seçiyor ve satın alıyor. Bayramın ilk günü kurbanlar İslami usul ve kaidelere göre kesiliyor. Kurbanlıkların kesildiğine dair bilgi, SMS yoluyla tüm bağışçılarımıza bildiriliyor. Kurbanlıklar eşit bir şekilde pay edilerek yüzbinlerce ihtiyaç sahibi kardeşimize ulaştırılıyor. Kurban organizasyonunun tamamlanmasıyla gönüllerin bir olduğu, sofralara et girdiği ve ümmet bilincinin pekiştiği mübarek günü neşe, coşku, sevinç ve bereketiyle bir arada yaşıyoruz.

Allah-u Teala Hac Suresi, 27 ve 28. Ayette mealen şöyle buyurur; “İnsanlara hac ibadetini duyur; gerek yaya olarak gerekse yorgun argın develer üzerinde uzak yollardan gelerek sana ulaşsınlar. Böylece kendi yararlarını açık seçik görsünler ve Allah’ın onlara rızık olarak verdiği, belirlenen günlerde kesecekleri kurbanlık hayvanlar üzerine O’nun adını ansınlar. Artık onlardan hem kendiniz yiyin hem sıkıntı içindeki yoksulları doyurun.”


iddef-kurban-2018-8

2018 Kurban fiyatları ne kadar?

İDDEF, kurban fiyatları için açıklamada bulundu ve bu bayram küçükbaş kurban bedelini 500 TL, büyükbaş hisse bedelini ise 400 TL olarak belirlediğini duyurdu. Bu bayram siz de İDDEF’i vekil tayin ederek kurbanlarınızı Afrika, Asya ve Balkanlar’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.


2017 kurban organizasyonunda 1.5 milyon ihtiyaç sahibine ulaştık

Geçtiğimiz yıl "Bir Hisse Kardeşliğe Bedel" sloganıyla yola çıkan İDDEF ekipleri, emanet edilen 30 bine yakın hisseyi 33 ülke 94 bölgede 1.5 milyona yakın gerçek ihtiyaç sahibine ulaştırdı. Kurbanın İslami usul ve kaidelere göre kesilmesini ve başta medrese talebeleri olmak üzere önceden belirlenmiş ihtiyaç sahiplerine dağıtımını gerçekleştirdi. Emanet sahiplerine kurban kesimlerinin gerçekleştirildiğine dair bilgilendirme mesajı gönderdi ve bağışçılar ayrıca internet sitesi üzerinden kurban vekaleti sorgulama sistemiyle kurbanlarının nerede kesildiğini öğrendi.

Kurbanınızı nasıl bağışlayabilirsiniz?

Kurban bağışlarınızı www.iddef.org internet sitesi üzerinden, hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerimizi ziyaret ederek ya da federasyonumuzun 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz. 

Peygamber Efendimiz (S.A.V) bayram günü şu dua ile kurbanlarını kesmiştir: “Allah’ım! Bu kurbanlar senin nimetindir ve senin rızan içindir. Benim, ailemin ve ümmetimin kurbanlarını kabul eyle!

Allah-u Teala Hac Suresi, 37. Ayette mealen şöyle buyurur; “Onların ne etleri Allah’a ulaşır ne de kanları; O’na ulaşacak olan sadece sizin takvânızdır. İşte Allah onları sizin istifadenize verdi ki size doğru yolu göstermesinden ötürü O’nu tâzimle anasınız. İyilik yolunu tutanları müjdele!

Kuran-ı Kerim'in tüm kıtalara yayılıp müslümanlara ulaşmasını sağlayın...
TL
Zekatlarınızı Suriye'de yaşayan kardeşlerimize ulaştırıyoruz...
TL
Vacip kurban bağışınızla bu yıl da yüz binlerce gerçek ihtiyaç sahibinin yüzü gü...
TL

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetinize henüz bir bağış eklemediniz
  • Bağışları sepetinizde toplayın ve kredi kartı ile ödeyin
  • Kayıtlı kullanıcı olarak yaptığınız tüm bağışları takip edebilirsiniz