TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Yurtdışı Kurban Bağışı

İDDEF ile yurtdışı hisse veya küçükbaş kurban bağışı yapabilirsiniz. İddef.org web sitesinden kredi kartı/banka kartı ile kurbanınızı ödeyebilir ya da ilgili hesap numaralarına EFT/Havale gönderebilirsiniz. 2022 büyükbaş hisse bedeli 1200 TL, küçükbaş kurban bedeli ise 1400 TL’dir.


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) 2009’dan bu yana Afrika, Asya, Balkanlar ve Ortadoğu bölgesinde ülkelere giden İDDEF görevlileri ve ülkelerde yaşayan hocaları eşliğinde İslami usullere uygun bir şekilde kurban kesimlerini gerçekleştiriyor. 2022 yurtdışı vacip kurban organizasyonu için hazırlıklarını yapan İDDEF, hiçbir aracı kurum ile çalışmadan, bağışçılarının kurbanlıklarının alım, kesim ve dağıtım işlemlerini ilk elden yapıyor.

iddef-yurtdisi-kurban-2022-ic

Yurtdışı Kurban 2022 Fiyatları Ne Kadar?

İDDEF’in yurtdışı kurbanlık fiyatları büyükbaş hisse 1200 TL, küçükbaş kurbanlıkta ise 1400 TL'dir. Hiçbir aracı kurum ile çalışmayan, bağışçılarının kurbanlıklarının alım, kesim ve dağıtım işlemlerini ilk elden gerçekleştiren, kurbanlıkları 2-3 ay öncesinden bizzat ülkelere gidip alarak fiyatları uygun tutan İDDEF, Kurban Bayramı’nın bereketini tüm dünyada yaşatıyor.


İDDEF’in Kurban Fiyatları Neden Ucuz?

İDDEF’in kurban fiyatlarının ucuz olmasında üç etken öne çıkıyor. İDDEF, her kurban döneminde bir sonraki kurban dönemi için kurbanlık anlaşmalarını önceden tamamlıyor. Kurban dönemine yakın kurbanlıkların fiyat artışından ve kur dalgalanmalarından herhangi bir şekilde etkilenmeyen İDDEF kurban organizasyonlarını eğitim faaliyetlerini sürdürdüğü ülkelerde gerçekleştiriyor. Kurban organizasyonunu yapan görevlilere kurban döneminde ekstradan bir ücret ödemeyen İDDEF, kurban çalışmasını kesim ve dağıtımın yapıldığı ülkelerdeki yerel görevlilerin yerine getirmesinden dolayı Türkiye’den sadece gözlemci statüsünde görevliler gönderiyor ve ülkeye gidecek olan ekip sayısını minimuma indiriyor. Böylece yüksek tutardaki uçak ve konaklama masraflarından tasarruf eden İDDEF, tüm bu etkenlerle daha düşük maliyetlerde kurban organizasyonu gerçekleştiriyor.

iddef-yurtdisi-kurban-2022-ic-yeni

Kurban Organizasyonu Nasıl Yapılıyor?

2019 kurban çalışmalarına 2018 yılı Kurban Bayramı’nın hemen ardından başlayan İDDEF, kurban bayramına üç ila altı ay kala bizzat bölgeye giden ekipleri ile medreselerindeki hocalarının birlikte çalışmasıyla çobanlarla bağlantı kuruyor. 10 yılın verdiği güven, bilinirlilik ve titiz çalışmayla kurbanları hiçbir aracı kurum veya kuruluşla çalışmadan satın alan İDDEF, kurban kesim ibadetini ise beş aşamada gerçekleştiriyor. Kurban alımı, vekalet verilmesi, İslami usul ve kaidelerle kurban kesilmesi, SMS gönderimi ve kurban dağıtımıyla bir bağışçının kurban ibadeti yerine geliyor.


İhtiyaç Sahipleri Nasıl Belirleniyor?

İDDEF, 2022 vekalet yoluyla vacip kurban organizasyonunu 13 yıllık tecrübesiyle gerçekleştiriyor. Eğitim ve insani yardım çalışmalarıyla yıl boyunca düzenli olarak kurban keseceği ülke ve bölgelerde olan İDDEF, adak, akika ve şükür kurbanlarını yıl boyunca keserek gerçek ihtiyaç sahiplerine teslim ediyor. Sadece kurban organizasyonunda değil senenin tüm günleri yerel görevli ve hocalarıyla sahada olan eğitim, kalıcı eser ve insani yardım çalışması yapan İDDEF, medrese talebelerinin yoksul aileleri, civar ve bölgedeki ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin kurban ikramlarını ulaştırıyor.
   

Yurtdışı Kurban Bağışı Caiz mi?

Yurtdışında yokluk ve yoksulluk içinde yaşayan din kardeşlerimize vacip veya adak/ akika /şükür kurban bağışlarınızı ulaştırması için çeşitli kurumlara vekalet verebilirsiniz. Bu konudaki tek şart, bağışlanan kurbanın ilgili kurum tarafından gaye ve fayda ile birlikte İslami usul ve kaidelere göre kesilmesidir. Yine kesilen kurbanın et, sakatat ve derisinin bağış yapılacak muhtaç kimselere ve yerlere ulaştıran kurumun denetimlerden geçen ve güvenilir bir kurum olması gereklidir. İDDEF, yıl boyunca yurtdışındaki gerçek ihtiyaç sahiplerine insani yardım ulaştırıyor. Her Kurban bayramında ise yolları gözleyen yoksul kimseler için yola çıkıyor. Siz de özellikle Afrika ve Asya ülkelerinde bayramdan bayrama evine et giren ailelerin bulunduğunu bilerek, vacip kurban ibadetinizi yurtdışında gerçekleştirebilirsiniz.

iddef-yurtdisi-kurban-2022-ic-yeni-2

Yurtdışı Kurban Bağışı Nasıl Yapabilirim?

Kurban bağışlarınızı www.iddef.org internet sitesi üzerinden, hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerimizi ziyaret ederek ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU