TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Adak büyükbaş kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Adak kurbanınız ihtiyaç sahiplerinin sofrasını bereketlendirsin


Allah rızası için kesilerek yoksul kimselere bağışlanan kurban, adak çeşitlerinden yalnızca bir tanesidir. İDDEF olarak, Allah-u Teâla'ya söz vererek kendinize vacip kıldığınız kurban adak bağışınızın dünyanın dört bir yanındaki gerçek ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sofrasına ulaşmasına vesile oluyoruz. Büyükbaş kurbana hissedar olarak girerek adağınızı yerine getirebilirsiniz.

Not: Kurbanlarınız 3 gün içerisinde kesilip video linki kayıtlı cep telefonunuza SMS olarak iletildiği gibi, iddef.org web sitemize giriş yaptıktan sonra Bağışlarım menüsünden de kesim videosunu izleyebilir veya indirebilirsiniz.

İDDEF-adak-hisse-2023

Adak kurbanlarınızı Asya'dan Afrika'ya, Ortadoğu'dan Balkanlar'a kadar onlarca ülkede keserek medreselerde ilim tahsil eden yetim ve yoksul talebeler ile bölgede bizzat ekiplerimiz tarafından tespit edilen mazlum ve mağdur kimselere teslim ediyoruz. Bir güzel söz bekleyen ihtiyaç sahiplerini ziyaret ederek adak emanetlerinizi verdiğimiz gibi, hal hatırlarını sorarak selamlarınızı iletiyoruz. 


İDDEF-adak-hisse-2023

Adak Kurbanlarınızı Ne Zaman Kesiyoruz?

İDDEF olarak, Bağışladığınız kurbanları 3 gün içerisinde keserek muhtaç kimselere ulaştırıyoruz. Ayrıca bağışçıya kurban kesimlerinin gerçekleştirildiğine dair bilgilendirme mesajı ve kurban kesim videosunu gönderiyoruz. İsteyen bağışçı indirme butonu sayesinde videosunu akıllı cep telefonuna ya da bilgisayarına indirebiliyor.


Adak Kurbanı Nedir?

Adak Sevgili Allah'ımıza verilen bir sözdür. Kişinin sorumlu olmadığı halde farz veya vacip cinsinden kurban kesme ibadeti yapacağına dair Allah Teâla’ya söz vererek o ibadeti kendisine borç kılmasıdır. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de, verilen sözde durulması, ahde ve akitlere bağlı kalınması emredilmiştir. Peygamber Efendimiz de (S.A.V) Allah’a itaat kabilinden adakların yerine getirilmesini istemiştir.


Adak Kurbanı Ne Zaman Kesilmelidir?

Adak kurbanının ne zaman kesilmesi gerektiğiyle ilgili en önemli husus ‘şart’ meselesidir. Bir şarta bağlı olarak kurban kesmeyi adayan kişi, şart gerçekleşmesi halinde adağını ilk fırsatta yerine getirmelidir. Şarta bağlı olmayan adaklar ise herhangi bir vakitte yerine getirilebilir. Eğer kurbanı kesmek için maddi olarak da uygunsak yine ilk fırsatta kesilmelidir. Kurban etinin ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sofrasına ulaşması hepimizi huzurlu edecektir.


Kurbanlarınız 3 gün içerisinde kesilip video gönderimi sağlanmaktadır.

adak kurban - hisse

Adak büyükbaş kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Adet

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0