TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Şükür büyükbaş kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Şükür Sevindirir, Şükret Sevindir


Allah-u Teâla'nın rızası, hayatımızdaki tüm maddi ve manevi nimetler için, namazımızda, dualarımızda ve her an şükür ederiz. Sözlü olarak şükrettiğimiz gibi ibadetler vasıtasıyla yüce Rabbimizin rızasını kazanmayı ümit ederiz. Bu vesileyle ihtiyaç sahiplerinin de istifade etmesi için kurban kesmek şükürlerden yalnızca bir tanesidir. Kesinler kurbanlar sevgili Allah'ımıza bir şükür ve teşekkürdür. 

Not: Kurbanlarınız 3 gün içerisinde kesilip video linki kayıtlı cep telefonunuza SMS olarak iletildiği gibi, iddef.org web sitemize giriş yaptıktan sonra Bağışlarım menüsünden de kesim videosunu izleyebilir veya indirebilirsiniz.

İDDEF-şükür-kurbani-hisse-2023

Kurbanlarınızı Nerede Kesiyoruz?

İDDEF olarak, yaptığınız kurban bağışlarını, yılın her dönemi, Afrika, Asya ve Balkanlar’da öncelikli olarak medreselerimizde okuyan ilim talebelerine ve yoksul ailelere dağıtıyoruz. Kurban kesim ibadetlerini İslami usullere göre gerçekleştirerek muhtaçlara pay ediyoruz. Kurbanlarınız Afrika ülkesi Gine'den Asya ülkesi Bangladeş'e, Balkan ülkesi Arnavutluk'tan, Ortadoğu ülkesi Yemen'e kadar uzanarak kardeşlerimizin sofrasında yemek oluyor, şükür oluyor.

İDDEF-şükür-kurbani-hisse-2023

Kurbanlarınızı 3 Gün İçerisinde Kesiyoruz

Dünyanın dört bir tarafındaki mazlum ve mağdur beldelerde kesilen kurbanlarınızı, ülkelerin en ücra köşelerinde yokluk içinde yaşayan kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Bağışladığınız kurbanları 3 gün içerisinde keserek muhtaç kimselere ulaştırıyoruz. Ayrıca bağışçıya kurban kesimlerinin gerçekleştirildiğine dair bilgilendirme mesajı ve kurban kesim videosunu gönderiyoruz. İsteyen bağışçı indirme butonu sayesinde videosunu akıllı cep telefonuna ya da bilgisayarına indirebiliyor.

İDEF-şükür-kurbani-2023-yeni (1)

Şükür Kurbanı Ne Zaman Kesilmelidir?

Yüce Allah'a şükürle yakınlaşır, şükürle rızasını kazanırız. Kalbi, kavli ve fiili olmak üzere Rabbimize çeşitli eylemlerle şükrediyoruz. Bizlere sayısız nimet veren Allah-u Teâla’ya şükrümüzü namaz, dua ve birçok ibadet ile yerine getirdiğimiz gibi, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin de sofrasına ulaşabilmek için kurban kesebiliriz. Herhangi bir vesileyle Allah’a şükretmek için kesilen bu kurbana şükür kurbanı denir. Şükür kurbanını dilediğiniz zaman kesebilirsiniz. Ayrıca şükür kurbanı, temettu veya kıran haccı yapan kişilerin, aynı mevsimde hac ve umreyi beraberce yaptıkları için Harem bölgesinde kestikleri kurbandır.


Allah-u Teala Nahl Suresi, 114. Ayette mealen şöyle buyurur; “Öyleyse Allah'ın sizi rızıklandırdığı şeylerden helal (ve) temiz olanlarını yiyin; eğer O'na kulluk ediyorsanız Allah'ın nimetine şükredin.”


Kurbanlarınız 3 gün içerisinde kesilip video gönderimi sağlanmaktadır.


şükür kurbanı - hisse

Şükür büyükbaş kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Adet

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0