TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Şükür Kurbanı - Küçükbaş

Şükür Kurbanı - Küçükbaş
Şükür koç kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Şükrünüzü ihtiyaç sahipleriyle paylaşın


Allah-u Teâla, Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de kullarından ‘şükrü’ istemektedir. İbadetlerimiz ve iyi işler yapmamız gibi, rızası ve ihtiyaç sahibi insanların istifade etmesi için keseceğimiz kurbanlık da O’na karşı şükür ve teşekkürdür. Küçükbaş (Kurbanlık koç) şükür kurbanı keserek Allah-u Teâla’ya şükrünüzü ifade edebilirsiniz.

Not: Kurbanlarınız 3 gün içerisinde kesilip video linki kayıtlı cep telefonunuza SMS olarak iletildiği gibi, iddef.org web sitemize giriş yaptıktan sonra Bağışlarım menüsünden de kesim videosunu izleyebilir veya indirebilirsiniz.

iddef-sukur-kurbani-kucukbas

Yüce Allah’ın nimetlerine şükrettiğimiz gibi sayısız sebep yok mu sizce de mutlu olmak için. Her bir nefes, kalbimizin her atışı, gökten düşen sadece bir yağmur tanesi hatta. İkramda bulunmak isteriz bazen, toprak gibi, cömertçe, hiçbir karşılık beklemeden. Belki verdiğimiz bir söz için belki sahip olduklarımızın şükrü için. Belki de çok uzakta, hiç görmediğimiz bir çocuğun mutluluğunu paylaşmak için. İşte tüm bu duyguları şükrünüzü ifade edip, yüzünü güldürmek istediğiniz kardeşleriniz için kurban keserek yaşayabilirsiniz.


Şükür Kurbanlarınızı Nerede Kesiyoruz?

İDDEF olarak, yaptığınız kurban bağışlarını, yılın her dönemi, Afrika, Asya ve Balkanlar’da öncelikli olarak medreselerimizde okuyan ilim talebelerine ve yoksul ailelere dağıtıyoruz. Bağışladığınız kurbanları 3 gün içerisinde keserek muhtaç kimselere ulaştırıyoruz. Ayrıca bağışçıya kurban kesimlerinin gerçekleştirildiğine dair bilgilendirme mesajı ve kurban kesim videosunu gönderiyoruz. İsteyen bağışçı indirme butonu sayesinde videosunu akıllı cep telefonuna ya da bilgisayarına indirebiliyor.


Şükür Kurbanı Nedir, Ne Zaman Kesilmelidir?

Yüce Allah'a şükürle yakınlaşır, şükürle rızasını kazanırız. Kalbi, kavli ve fiili olmak üzere Rabbimize çeşitli eylemlerle şükrediyoruz. Bizlere sayısız nimet veren Allah-u Teâla’ya şükrümüzü namaz, dua ve birçok ibadet ile yerine getirdiğimiz gibi, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin de sofrasına ulaşabilmek için kurban kesebiliriz. Herhangi bir vesileyle Allah’a şükretmek için kesilen bu kurbana şükür kurbanı denir. Şükür kurbanını dilediğiniz zaman kesebilirsiniz. Ayrıca şükür kurbanı, temettu veya kıran haccı yapan kişilerin, aynı mevsimde hac ve umreyi beraberce yaptıkları için Harem bölgesinde kestikleri kurbandır.

Allah-u Teala Nahl Suresi, 114. Ayette mealen şöyle buyurur; “Öyleyse Allah'ın sizi rızıklandırdığı şeylerden helal (ve) temiz olanlarını yiyin; eğer O'na kulluk ediyorsanız Allah'ın nimetine şükredin.


Bizi Vekil Tayin Ediyor musunuz? 

Kesilen kurbanlarınız ihtiyaç sahiplerine ulaşınca SMS yoluyla sizi haberdar ediyoruz. Kurbanlarınız 3 gün içerisinde kesilip video gönderimi sağlıyoruz.

Şükrünüzün mutluluk olarak yansımasını, her gülen yüzde görebilmemiz için “Bizi Vekil Tayin Ediyor musunuz?


şükür kurbanı - küçükbaş

Şükür koç kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0