TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Adak küçükbaş kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Adak kurbanınız ihtiyaç sahiplerinin sofrasında olsun


Allah-u Teâla’ya şükrümüzü ifade ettiğimiz bir ibadet çeşidi olan kurban, adak çeşitlerinden sadece biridir. İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, kendinize vacip kıldığınız kurban adağınızın ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sofrasına ulaşmasına vesile oluyoruz. Küçükbaş kurban keserek adağınızı yerine getirebilirsiniz. 

Not: Kurbanlarınız 3 gün içerisinde kesilip video linki kayıtlı cep telefonunuza SMS olarak iletildiği gibi, iddef.org web sitemize giriş yaptıktan sonra Bağışlarım menüsünden de kesim videosunu izleyebilir veya indirebilirsiniz.

iddef-adak-kurbani-kucukbas

Sayısız sebep yok mu sizce de mutlu olmak için. Her bir nefes, kalbimizin her atışı, gökten düşen sadece bir yağmur tanesi hatta. İkramda bulunmak isteriz bazen, toprak gibi, cömertçe, hiçbir karşılık beklemeden. Belki verdiğimiz bir söz için belki sahip olduklarımızın şükrü için. Belki de çok uzakta, hiç görmediğimiz bir çocuğun mutluluğunu paylaşmak için. İşte tüm bu duyguları adakta bulunduğunuz kurbanı keserek yaşayabilirsiniz.


Adak Kurbanlarınızı Nerede Kesiyoruz?

İDDEF olarak, yaptığınız kurban bağışlarını, yılın her dönemi, Afrika, Asya ve Balkanlar’da öncelikli olarak medreselerimizde okuyan ilim talebelerine ve yoksul ailelere dağıtıyoruz. Bağışladığınız kurbanları 3 gün içerisinde keserek muhtaç kimselere ulaştırıyoruz. Ayrıca bağışçıya kurban kesimlerinin gerçekleştirildiğine dair bilgilendirme mesajı ve kurban kesim videosunu gönderiyoruz. İsteyen bağışçı indirme butonu sayesinde videosunu akıllı cep telefonuna ya da bilgisayarına indirebiliyor.Adak Kurbanı Nedir?

Adak Allah-u Teâla’ya verilen bir sözdür. Kişinin sorumlu olmadığı halde farz veya vacip cinsinden kurban kesme ibadeti yapacağına dair Allah Teâla’ya söz vererek o ibadeti kendisine borç kılmasıdır. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de, verilen sözde durulması, ahde ve akitlere bağlı kalınması emredilmiştir. Peygamber Efendimiz de (S.A.V) Allah’a itaat kabilinden adakların yerine getirilmesini istemiştir. Adak kurbanının etinden adak sahibi, anne, baba, dede ve nineler çocukları ve torunları yiyemez.


Adak Kurbanı Ne Zaman Kesilmelidir?

Buradaki en önemli husus ‘şart’ konusudur. Bir şarta bağlı olarak kurban kesmeyi adayan kişi, şart gerçekleşmesi halinde adağını ilk fırsatta yerine getirmelidir. Şarta bağlı olmayan adaklar ise herhangi bir vakitte yerine getirilebilir. Eğer kurbanı kesmek için maddi olarak da uygunsak yine ilk fırsatta kesilmelidir. Kurban etinin ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sofrasına ulaşması hepimizi huzurlu edecektir.

Bizi Vekil Tayin Ediyor musunuz?

Kesilen kurbanlarınız ihtiyaç sahiplerine ulaşınca SMS yoluyla sizi haberdar ediyoruz. Kurbanlarınız 3 gün içerisinde kesilip video gönderimi sağlıyoruz.

Yaptığınız iyiliğin yansımasını, her gülen yüzde görebilmemiz için “Bizi Vekil Tayin Ediyor musunuz?”

adak kurban - küçükbaş

Adak küçükbaş kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0