TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Kurban Bağışlarınızı Afrika'daki Müslüman Kardeşlerimize Gönderin

Kurban Bağışlarınızı Afrika'daki Müslüman Kardeşlerimize Gönderin
İDDEF, 2024 yılı kurban organizasyonu kapsamında yurt dışı kurbanlık bağışı emanetlerini yoksulluk ve kıtlık içinde yaşayan Afrika’daki Müslümanlara ulaştırıyor.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) 15 yıldır olduğu gibi bu yıl da yurt dışı kurbanlık bağışı yapmak isteyen hayırseverlerin kurbanlarını Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar’daki 47 ülkede keserek gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. 2024 yılı kurban çalışmaları kapsamında “Paylaş Kurbanını Kardeşinle” temasıyla yola çıkacak olan İDDEF ekipleri ve ülkelerdeki yerel görevlileri, özellikle Afrika kıtasındaki muhtaçların kapısını çalarak yüzleri güldürecek.  

Kurban-Bağışlarınızı-Afrika'daki-Müslüman-Kardeşlerimize-Gönderin--iddef-5

Kurbanını İDDEF’e Emanet Et, Afrika’daki Kardeşini Mutlu Et

Günümüzde yoksulluk ve kıtlığın 1,5 milyar insanı etkilediği Afrika’da birçok insan seneden seneye et yiyebiliyor. Yıl boyunca kurban bereketinin sürmesi için insani yardım faaliyetlerinde bulunan İDDEF, hayırseverlerin yurt dışı adak bağışı ile birlikte akika ve şükür kurbanlarını da medresesi bulunan 47 ülke 309 bölgede keserek muhtaçlara, medreselerinde İslami eğitim ve hafızlık okuyan yoksul talebelerine ve onların ailelerine ulaştırıyor. Siz de çeşitli nedenlerle hayatın yokluk ve yoksulluk zorluğunu yaşayan Afrika’daki Müslüman kardeşlerinizi Kurban Bayramı’nda sevindirebilir, kurbanınızı İDDEF’e teslim ederek kardeşinizi mutlu edebilirsiniz.


Yurt dışı Kurban Fiyatları Ne Kadar?

Yetersiz beslenme oranının en yüksek olduğu ülkelerden olan Batı Afrika’daki Gine’den; Kenya, Nijerya, Etiyopya, Somali ve Sudan’a kadar Afrika’nın çeşitli ülke ve bölgelerinde vacip kurban organizasyonu gerçekleştiren İDDEF, yurt dışı kurban fiyatlarını açıkladı. Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar için tek fiyat belirleyen İDDEF, 2024 yılı yurt dışı kurban bedeli olarak küçükbaş kurbanlığın 3500 lira, büyükbaş hisse kurbanlığın ise 3000 lira olduğunu duyurdu. Fiyat belirlemesini yıllık olarak yapan İDDEF’in Kurban Bayramı’ndan sonra sene içinde devam eden yurt dışı adak kurbanı ile birlikte akika ve şükür kurbanı fiyatları da aynı kalıyor. Adak, akika ve şükür küçükbaş kurban için 3500 lira, büyükbaş hisse kurban içinse 3000 lira fiyatla bağışçı, ibadetini yurt dışında gerçekleştirebiliyor.


Yurt dışına Kurban Bağışı Nasıl Oluyor?

Dünyanın dört bir yanında İslami eğitim ve insani yardım çalışmalarında bulunan İDDEF, vacip kurban organizasyonuyla Kurban Bayramı’nda ümmetin emanetlerini omuzlayarak Afrika kıtasındaki gerçek ihtiyaç sahiplerine teslim ediyor. Kurbanını yurt dışında kesmek isteyen hayırseverler kurbanlık fiyatları yurtdışı için belirlenen küçükbaş veya büyükbaş hisse seçiminde bulunarak kurbanını kardeşiyle paylaşıyor. Kurban hazırlıklarına Kurban Bayramı bitiminin hemen ardından başlayan İDDEF, bayrama üç ay kala bizzat ülkelere giden görevlilerinin, medreselerindeki hocalarıyla birlikte çalışmasıyla kurban alımlarını gerçekleştiriyor. Önceden kurulan bağlantılar, kurbanların bayrama aylar kala satın alınması ve aracı hiçbir kurum ve kuruluşla çalışmaması gibi ana nedenlerle kurbanlık fiyatlarını uygun ve sabit tutan İDDEF, yurt dışına kurban bağışı yapmak isteyen bağışçıların emanetlerini 47 ülkede kesip pay ederek, bizzat gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.

Kurban-Bağışlarınızı-Afrika'daki-Müslüman-Kardeşlerimize-Gönderin--iddef-2

Yurt dışı Kurban Caiz mi?

Yurt dışı kurbanlık bağış 2024 çalışmaları kapsamında 15 yıldır istikrar, güven, hassasiyet ve tecrübesiyle vacip kurban organizasyonu gerçekleştiren İDDEF, Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinden bağışlanan kurbanları Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar’daki 47 ülkede İslami usul ve kaidelere göre keserek, pay edip dağıtıyor. Kurban yurt dışı kesim ve dağıtım çalışmasını bizzat ülkelere giden ekipleri ve yine ilgili ülkelerde görev yapan medrese hocaları ve yerel kasaplarla gerçekleştiren İDDEF, yurt dışı kurban fiyatları 2024 kapsamında emanet alınan kurban bağışlarını binlerce kilometre uzaktaki muhtaç durumda yaşayan Müslümanlara ulaştırıyor. Peki, yurt dışına kurban caiz mi? Bir hayırsever yurt dışı kurban vekaleti ile birlikte istediği bir kuruma bağışladığı kurbanının ümmet coğrafyasına ulaşmasını sağlayabilir. Bu konudaki tek şart, bağışlanan kurbanın ilgili kurum tarafından gaye ve fayda ile birlikte İslami usul ve kaidelere göre kesilmesidir. Yine kesilen kurbanın et, sakatat ve derisinin bağış yapılacak muhtaç kimselere ve yerlere ulaştıran kurumun denetimlerden geçen ve güvenilir bir kurum olması gereklidir.

Kurban-Bağışlarınızı-Afrika'daki-Müslüman-Kardeşlerimize-Gönderin--iddef-3

Bayramdan Bayrama Evine Et Giren Müslüman Kardeşlerimiz Var

Yurt dışındaki İslam coğrafyasında hizmette bulunan İDDEF, 15 yıllık güven ve tecrübesiyle birlikte kurulduğu günden beri bağımsız ve yasal boyutta gerçekleştirilen periyodik finansal denetimlerden başarıyla geçen bir kurum olarak kurban emanetlerini yurt dışında kesiyor. Her kurban bayramında kurban kesecek kardeşinin yolunu gözleyen gerçek ihtiyaç sahipleri için yola çıkan İDDEF, özellikle ciddi düzeyde açlık çeken ve güvenli gıdaya ulaşamayan muhtaç kimselere ulaşıyor. Siz de Afrika kıtasındaki ihtiyacı olan Müslüman kardeşlerinize yardım etmek, bayramdan bayrama evine et giren ailelerin yüzünü güldürerek et yemesini sağlamak istiyorsanız vacip kurban ibadetinizi yurtdışında gerçekleştirebilirsiniz.

Kurban-Bağışlarınızı-Afrika'daki-Müslüman-Kardeşlerimize-Gönderin--iddef-4

Nasıl Kurban Bağışı Yapabilirim?

Kurban bağışınızı iddef.org sitesinden online olarak, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilir, Afrika’da bir yüz güldürebilirsiniz.


Küçükbaş Kurban Bağışı Yap

Hisse Kurban Bağışı Yap