TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

2023 Kurban Bayramında Online Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

2023 Kurban Bayramında Online Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?
İDDEF, vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini açıklarken kurban bağışı 2023 çalışmaları kapsamında 55 ülke 309 bölgede kurban kesecek. Kurban kesme ve dağıtma işlemlerini ülkelere giden ekipleriyle ilk elden gerçekleştiren İDDEF, gerçek ihtiyaç sahiplerine kurban mutluluğu yaşatacak.


NOT: 2024 Yurtdışı vacip kurban organizasyonu kurban fiyatları kurban bayramına 2-3 ay kala açıklanacaktır.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) 2023 yılı vekalet yoluyla yurt dışında kurban kesim bedelinin küçükbaş vacip kurbanda 2500 lira, büyükbaş hisse kurbanda ise 2200 lira olduğunu açıkladı. 14 yıldır güven ve hassasiyetle kurban kesme faaliyetlerini sürdüren İDDEF, hayırseverlerin kurban bağışlarını Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’da yoksul durumdaki medrese talebelerine, onların ailelerine ve bölgedeki gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Siz de kurban emanetinizi yurt dışındaki yoksul kardeşlerinize ulaştırarak kardeşlik köprüleri kurabilir, mazlum coğrafyalarda hanelerin sevinç içinde bir Kurban Bayramı geçirmelerine vesile olabilirsiniz.

iddef-2021-vacip-kurban-gorsel

Kurban Bağış Fiyatları Ne kadar?

İDDEF, büyükbaş hayvan kurbanlık tosun, inek, manda, dana, düve ile küçükbaş hayvan kurbanlık koç ve koyun kapsamında fiyatlarını ilk açıklayan kuruluşlar içerisinde yer alıyor. Kurban kesim yerleri içinde Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki 55 ülke 309 bölgede kurban organizasyonunu yerine getirecek olan İDDEF, kurban bağış fiyatları olarak küçükbaş hayvan 2500 lira, büyükbaş hisse ise 12200 lira olarak belirledi. Her kurban döneminde bir sonraki kurban dönemi için kurbanlık anlaşmalarını önceden gerçekleştiren İDDEF, kurban dönemine yakın kurbanlıkların fiyat artışından ve kur dalgalanmalarından etkilenmediği gibi; üç ila altı ay kala kurbanlıkların satın alınması ve hiçbir aracı kurumla çalışılmaması gibi faktörlerle sabit ve uygun fiyatla kurban kesimi gerçekleştiriyor.

iddef-vacip-kurban-2021

Vekaleten Kurbanlık Nasıl Verilir?

Kurbanlık fiyatları 2023 çalışmaları kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da vekaletle kurban bağışı alan kuruluşlar arasında yer alan İDDEF, kurban ibadetini kendi ibadeti olarak görerek ‘emanetiniz emanetimizdir, hassasiyetiniz hassasiyetimizdir’ ilkesiyle yerine getiriyor. Hayırseverlerin 14 yıldır güven içinde kurbanını teslim ettiği ve yıl boyunca kurban fiyatlarını aynı tutan İDDEF, kurban fiyatları 2023 çerçevesinde yılbaşından sonra açıkladığı fiyatı vacip kurban organizasyonunda da sabit tutuyor.

iddef-kurban-2021-kucukbas

İddef.org Web Sitesinden Bağış Yapmak Çok Kolay

Bağışçı, İddef.org resmi web sitesinden kredi kartıyla ya da banka hesaplarına yapılan EFT/havale işlemleriyle kurbanını çok kolay bir şekilde bağışlayabiliyor. Hayırsever, bağış yap butonuna tıklayıp vacip kurban hisse veya küçükbaş seçerek tekrar ‘bağış yap’ butonuna tıklıyor. Açılan ekranda kendi adına ya da başkası adına kutucuğundan birini işaretleyerek seçili olan ‘İDDEF görevlisini tayin ettim’ yazısının üzerindeki bağış yap butonuna tekrar tıklayarak ödeme adımına geçiyor. Gerçekleşen ödeme sonrası cep telefonuna SMS geliyor ve bağışlarım butonundan yapılan bağış görülebiliyor. Böylece vekaleten kurbanlık İDDEF’e emanet edilmiş oluyor.


Kurban Bağışınızı Online Olarak Nasıl Yapabilirsiniz?

2022 yılında "Kardeşinle Kurbanını Paylaş" sloganıyla yola çıkan İDDEF ekipleri, emanet edilen 84 bin 339 hisseyi 40 ülke 264 bölgede 3 milyon 692 bin gerçek ihtiyaç sahibine ulaştırdı. Kurbanın İslami usul ve kaidelere göre kesilmesini ve başta medrese talebeleri olmak üzere önceden belirlenmiş ihtiyaç sahiplerine dağıtımını gerçekleştirdi. Koç fiyatları 2023 yani küçükbaş hayvan için 2500 lira açıklayan kuruluş, kurban bağışı 2023 çalışmalarındaki tüm hazırlıklarını da 28 Haziran 2023 Çarşamba günü başlayacak olan Kurban Bayramı öncesi tamamlamış bulunuyor. Hayırsever bağışçılar; iddef.org sitesi üzerinden kredi kartı yardımıyla online kurban bağışı yapabildiği gibi ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak bağış vekaleti verebiliyor. Bağışçıların, banka veya PTT ile yapılan işlemlerde açıklama kısmına ise vekalet sahibinin adı soyadı, cep telefonu ve ‘vacip kurban bedelidir’ şeklinde kesinlikle yazması gerekiyor. Bankamatik üzerinde yapılan işlemler, hesaplara isim-telefon-açıklama olarak yansımadığından, bankamatik işlemlerinizi de İDDEF’e web sitesi üzerinden ya da telefonla bildirmeniz şart oluyor.

iddef-vacip-kurban-vekalet-nasil-veririm

Büyükbaş Hisse Bağış Yap

Küçükbaş Bağış YapDiğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU