TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF Kurban Bağışı: İhtiyaç Sahiplerine Umut Işığı Olun!

İDDEF Kurban Bağışı: İhtiyaç Sahiplerine Umut Işığı Olun!
Afrika, Asya, Balkanlar ve Ortadoğu’ya kurban bağışı yapmak isteyen hayırseverler vekalet yoluyla büyükbaş hisse veya küçükbaş kurbanını gönül rahatlığı içinde İDDEF’e emanet ederek kurban ibadetini güvenilir ve şeffaf bir şekilde yerine getirip, milyonlarca ihtiyaç sahibine umut olabilir.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), her yıl olduğu gibi bu yıl da Afrika, Asya, Balkanlar ve Ortadoğu’da 47 ülke 309 bölgede kurban kesim ve dağıtım çalışması gerçekleştirecek. Vacip kurban organizasyonu kapsamında kurbanınızı bu bayram da kardeşlik için paylaşın ve bağışlarınızla dünyanın dört bir yanında iyiliği yaşatın. Kurban bağışı 2024 yılı çalışmalarını ülkelere gidecek ekipleri ve yıl boyunca görevli olan yerel hocalarıyla tamamlayacak olan İDDEF, hiçbir aracı kurumla çalışmadan ilk elden gerçekleşecek kesim ve dağıtım işlemleriyle gerçek ihtiyaç sahiplerine ikramlarınızı teslim edecek. Siz de bereket ve şükürle kurbanınızı kardeşinizle paylaşarak onların yüzünde mutluluk, kalbinde sevinç olabilirsiniz.


2024 yılı vekalet yoluyla yurtdışı kurban organizasyonunu ‘Paylaş Kurbanını Kardeşinle’ sloganıyla gerçekleştirecek olan İDDEF, büyükbaş hisse bedelini 3.000 TL, küçükbaş kurban bedelini ise 3.500 TL olarak açıkladı. İDDEF, kurban bayramına üç ila altı ay kala bizzat bölgeye giden ekipleri ile medreselerindeki hocalarının birlikte çalışmasıyla çobanlarla bağlantı kuruyor. Yılların verdiği güven, bilinirlilik ve titiz çalışmayla kurbanları hiçbir aracı kurum veya kuruluşla çalışmadan satın alan İDDEF, kurban kesim ibadetini ise beş aşamada gerçekleştiriyor. Kurban alımı, vekalet verilmesi, İslami usul ve kaidelerle kurban kesilmesi, SMS gönderimi ve kurban dağıtımıyla bir bağışçının kurban ibadeti yerine geliyor.


Kurban kesim faaliyetlerini dünyanın dört bir yanındaki 47 ülke 309 bölgede gerçekleştirecek olan İDDEF, kurban kesme işlemini yurt dışındaki yoksul ve mazlum kardeşleri için yerine getirmek isteyenlerin emanetini omuzluyor. İDDEF gönüllüleri tarafından omuzlanan ve ümmetin emaneti olan kurban bağışları ise büyük bir hassasiyet ve sorumluluk duygusuyla yine bizzat İDDEF hocaları, gönülleri ve ülkelerdeki yerel görevlileri nezaretinde kesilip eşit olarak pay edilerek önceden tespit edilen gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Hiçbir aracı kurumla çalışmayan İDDEF, kurban emanetlerini tek tek teslim ediyor.

iddef-afrika-kurban-bagisi

2024 küçükbaş kurban ve büyükbaş hisse bağışı dünyadaki tüm Müslümanlara birbirine yakınlaştırır. Binlerce kilometre ötelerde dahi din kardeşleri birbirini hatırlar. Bütün dünyadaki mazlum, mağdur ve muhtaçlara hayırseverler iyilik elini uzatır. Siz de kalpten kalbe kardeşlik köprüleri kurmak için bir adım atabilir, bağışınızı kolayca ve güven içinde İDDEF’e emanet edebilirsiniz. Kurban bağışlarınızı www.iddef.org internet sitesi üzerinden, hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, genel merkezimizi, temsilciliklerimizi ziyaret ederek ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından çağrı merkezine ulaşıp detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz.

iddef-afrika-kurban-bagisi-2

Küçükbaş Kurban Bağışla

Büyükbaş Hisse Kurban Bağışla