TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Adak Kurbanı Bağışlayın, Yoksul Aileleri Mutlu Edin

Adak Kurbanı Bağışlayın, Yoksul Aileleri Mutlu Edin
Adak kurbanı, kurbanlık koç yani küçükbaş veya büyükbaş hisse olarak bağışlanarak yurtdışındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Adak kurbanı sayfamızda adak hakkında bilgi bulabilir, İDDEF’in kurban fiyatlarına ulaşabilir, kurbanların nerede kesildiğini ve nasıl dağıtıldığını öğrenebilirsiniz. 

Bağışladığınız adak kurbanı, İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) tarafından yoksulların sofrasına ulaştırılmaktadır. Sizin de kurban adağınız varsa küçükbaş veya adak hisse olarak federasyonumuz aracılığıyla hizmet verdiğimiz ülkelere bağış yapabilirsiniz. Kurbanınız ilim talebelerine ve eti sofrasında çok az gören ihtiyaç sahibi aileler için kesiliyor. Yoksul aileler özellikle çocuklarının et yiyecek olmasına çok seviniyor. Bağışınız işte belki de hiç görmediğiniz ama ‘beni bekleyen yoksul bir kardeşim var’ dediğiniz ailelerin mutluluğu oluyor.

iddef Adak Kurbanı Bağışlayın, Yoksun Aileleri Mutlu Edin

Kurban etinin ulaştırıldığı ailelerde en çok mutlu olanlar ise çocuklar oluyor

Adak Kurbanı Nedir?

Bir Müminin sorumlu olmadığı halde kendi isteğine bağlı olarak farz veya vacip cinsinden kurban kesme ibadeti yapacağına dair Allah Teâla’ya söz vermesidir. Kişi bu sözü vermesiyle kurban ibadetini kendisine borç kılmıştır. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de, verilen sözde durulması, ahde ve akitlere bağlı kalınması emredilmiştir. Peygamber Efendimiz de (S.A.V) Allah’a itaat kabilinden adakların yerine getirilmesini istemiştir.

Yalnız yaşayan yaşlılarımızın da kurban etine ihtiyacı var

Adak Kurbanı Etinden Kimler Yiyemez?

Adak kurbanının etinden adak sahibi, anne, baba, dede ve nineler çocukları ve torunları yiyemez.

Adak Kurbanlarınızı Nerede Kesiyoruz?

Kurbanlarınız yurtdışında kesiliyor. Adak bağışı yapılabilecek yerler olarak federasyonumuzun hizmet verdiği 40 ülkeden öncelikli olarak ihtiyaca göre eşitlik ilkesiyle hareket ediyoruz. İDDEF olarak, yaptığınız kurban bağışlarını, yılın her dönemi, Afrika, Asya ve Balkanlar’da öncelikli olarak medreselerimizde okuyan ilim talebelerine ve yoksul ailelere dağıtıyoruz. Adak kurbanınızı bağışladığınızda telefonunuza bağışınızın bize ulaştığını belirten kısa mesaj iletiyoruz. Kurbanınızın kesilmesinin ardından ‘kesildi’ mesajı ile birlikte kesim videosunu gönderiyoruz.

iddef Adak Kurbanı Bağışlayın, Yoksun Aileleri Mutlu Edin

Adak Kurbanı Ne Zaman Kesilmelidir?

Kişi eğer bir şarta bağlı olarak kurban kesmeyi adamışsa, şart gerçekleşmesi halinde adağını ilk fırsatta yerine getirmelidir. Şarta bağlı olmayan adaklar ise herhangi bir vakitte yerine getirilebilir. Eğer kurbanı kesmek için maddi olarak da uygunsak yine ilk fırsatta kesilmelidir.


Adak Kurbanı Fiyatı Ne Kadar?

İDDEF’in yurtdışı adak kurbanlık fiyatları için belirlediği bedel; küçükbaş kurbanlıkta 3500 TL, büyükbaş hisse de ise 3000 TL’dir.

Adak kurbanı ile ilgili detaylı bilgi almak ve sormak istedikleriniz için 0212 621 00 65 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Adak-Küçükbaş bağışla

Adak-Hisse bağışla

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU