TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

2020 Kurban Bayramında Online Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

İDDEF, vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini açıklarken kurban bağışı 2020 çalışmaları kapsamında 33 ülke 253 bölgede kurban kesecek. Kurban kesme ve dağıtma işlemlerini ilk elden gerçekleştiren İDDEF, gerçek ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) 2020 yılı vekalet yoluyla yurt dışında kurban kesim bedelinin küçükbaş vacip kurbanda 700 lira, büyükbaş hisse kurbanda ise 600 lira olduğunu açıkladı. 11 yıldır güven ve titizlikle insani yardım çalışmaları kapsamında kurban kesme faaliyetlerini sürdüren İDDEF, hayırseverlerin kurban bağışlarını Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’da yoksul durumdaki medrese talebelerine onların ailelerine ve bölgedeki gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Siz de mazlum gönüllerin sevinci olan kurban emanetinizi yurt dışındaki muhtaç kardeşlerinize ulaştırabilir, mazlum coğrafyaların tebessümü olabilirsiniz.

2019-Kurban-Bayramında-Online-Kurban-Bağışı-Nasıl-Yapılır-İDDEF-4

Kurban Bağış Fiyatları Ne kadar?

İDDEF, büyükbaş hayvan kurbanlık tosun, inek, manda, dana, düve ile küçükbaş hayvan kurbanlık koç ve koyun kapsamında fiyatlarını ilk açıklayan kuruluşlar içerisinde yer alıyor. Kurban kesim yerleri içinde Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki 33 ülke 253 bölgede kurban organizasyonunu yerine getirecek olan İDDEF, kurban bağış fiyatları olarak küçükbaş hayvan 700 lira, büyükbaş hisse ise 600 lira olarak belirledi. Her kurban döneminde bir sonraki kurban dönemi için kurbanlık anlaşmalarını önceden gerçekleştiren İDDEF, kurban dönemine yakın kurbanlıkların fiyat artışından ve kur dalgalanmalarından etkilenmediği gibi; üç ila altı ay kala kurbanlıkların satın alınması ve hiçbir aracı kurumla çalışılmaması gibi faktörlerle sabit ve uygun fiyatla kurban kesimi gerçekleştiriyor.

2019-Kurban-Bayramında-Online-Kurban-Bağışı-Nasıl-Yapılır-İDDEF-3

Vekaleten Kurbanlık Nasıl Verilir?

Kurbanlık fiyatları 2020 çalışmaları kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da vekaletle kurban bağışı alan kuruluşlar arasında yer alan İDDEF, kurban ibadetini kendi ibadeti olarak görerek ‘emanetiniz emanetimizdir, hassasiyetiniz hassasiyetimizdir’ ilkesiyle yerine getiriyor. Hayırseverlerin 11 yıldır güven içinde kurbanını teslim ettiği İDDEF, kurban fiyatları 2020 çerçevesinde yılbaşından sonra açıkladığı fiyatı vacip kurban organizasyonunda da sabit tutuyor.


Yıl boyunca kurban fiyatlarının aynı kaldığı İDDEF, sene içinde ise bağışçıların adak, akika ve şükür kurbanlarını paylaşma ve yardımlaşma duygularıyla kesiyor. Bağışçı, İddef.org resmi web sitesinden kredi kartıyla ya da banka hesaplarına yapılan EFT/havale işlemleriyle kurbanını çok kolay bir şekilde bağışlayabiliyor. Hayırsever, bağış yap butonuna tıklayıp vacip kurban hisse veya küçükbaş seçerek tekrar ‘bağış yap’ butonuna tıklıyor. Açılan ekranda kendi adına ya da başkası adına kutucuğundan birini işaretleyerek seçili olan ‘İDDEF görevlisini tayin ettim’ yazısının üzerindeki bağış yap butonuna tekrar tıklayarak ödeme adımına geçiyor. Gerçekleşen ödeme sonrası cep telefonuna SMS geliyor ve bağışlarım butonundan yapılan bağış görülebiliyor. Böylece vekaleten kurbanlık İDDEF’e emanet edilmiş oluyor.

iddef-kurban-2020-bagis-sistemi

Kurban Bağışınızı Online Olarak Nasıl Yapabilirsiniz?

2019 vacip kurban organizasyonunda 52 bin hisse kurban keserek 2 milyon gerçek ihtiyaç sahibine ulaşan İDDEF, kurbanlık koç fiyatları 2020 kapsamında daha fazla yoksul kimseye ulaşarak Müslümanlar arasındaki kardeşliği ve bağı pekiştirmeyi hedefliyor. Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’da uygun fiyata kurban kesimi gerçekleştiren İDDEF, fiyatları ucuz ve sabit tutmasını sağladığı çalışma sistemini her yıl bağışçılarıyla paylaşıyor. Koç fiyatları 2020 yani küçükbaş hayvan için için 700 lira açıklayan kuruluş, kurban bağışı 2020 çalışmalarındaki tüm hazırlıklarını da 31 Temmuz 2020 Cuma günü başlayacak olan Kurban Bayramı öncesi tamamlamış bulunuyor. Hayırsever bağışçılar; iddef.org sitesi üzerinden kredi kartı yardımıyla online kurban bağışı yapabildiği gibi ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak bağış vekaleti verebiliyor. Bağışçıların, banka veya PTT ile yapılan işlemlerde açıklama kısmına ise vekalet sahibinin adı soyadı, cep telefonu ve ‘vacip kurban bedelidir’ şeklinde kesinlikle yazması gerekiyor. Bankamatik üzerinde yapılan işlemler, hesaplara isim-telefon-açıklama olarak yansımadığından, bankamatik işlemlerinizi de İDDEF’e web sitesi üzerinden ya da telefonla bildirmeniz şart oluyor.

kurban-vekaletimi-nasıl-verebilirim-kurban-2019-iddef

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU