TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Yurtdışı Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? 2023 Fiyatları Nedir?

Yurtdışı Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? 2023 Fiyatları Nedir?
İDDEF ile yurtdışı hisse veya küçükbaş kurban bağışı yapabilirsiniz. İddef.org web sitesinden kredi kartı/banka kartı ile kurbanınızı ödeyebilir ya da ilgili hesap numaralarına EFT/Havale gönderebilirsiniz. 2023 yılı küçükbaş kurban bedeli 2500 TL, büyükbaş hisse bedeli ise 2200 TL'dir.


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) 2009’dan bu yana Afrika, Asya, Balkanlar ve Ortadoğu bölgesinde ülkelere giden İDDEF görevlileri ve ülkelerde yaşayan hocaları eşliğinde İslami usullere uygun bir şekilde kurban kesimlerini gerçekleştiriyor. 2023 yurtdışı vacip kurban organizasyonu için hazırlıklarını yapan İDDEF, hiçbir aracı kurum ile çalışmadan, bağışçılarının kurbanlıklarının alım, kesim ve dağıtım işlemlerini ilk elden yapıyor.

iddef-kurban-organizasyonu-afrika

Büyükbaş Hisse ve Küçükbaş Kurban 2023 Fiyatları Ne Kadar?

İDDEF’in yurtdışı kurbanlık fiyatları küçükbaş kurbanlıkta 2500 TL, büyükbaş hisse de ise 2200 TL’dir. Hiçbir aracı kurum ile çalışmayan, bağışçılarının kurbanlıklarının alım, kesim ve dağıtım işlemlerini ilk elden gerçekleştiren, kurbanlıkları 2-3 ay öncesinden bizzat ülkelere gidip alarak fiyatları uygun tutan İDDEF, Kurban Bayramı’nın bereketini tüm dünyada yaşatıyor.


Yurtdışı Kurban Bağışı Caiz mi?

Yurtdışında yokluk ve yoksulluk içinde yaşayan din kardeşlerimize vacip veya adak/akika/şükür kurban bağışlarınızı ulaştırması için çeşitli kurumlara vekalet verebilirsiniz. Bu konudaki tek şart, bağışlanan kurbanın ilgili kurum tarafından gaye ve fayda ile birlikte İslami usul ve kaidelere göre kesilmesidir. Yine kesilen kurbanın et, sakatat ve derisinin bağış yapılacak muhtaç kimselere ve yerlere ulaştıran kurumun denetimlerden geçen ve güvenilir bir kurum olması gereklidir. İDDEF, yıl boyunca yurtdışındaki gerçek ihtiyaç sahiplerine insani yardım ulaştırıyor. Her Kurban bayramında ise yolları gözleyen yoksul kimseler için yola çıkıyor. Siz de özellikle Afrika ve Asya ülkelerinde bayramdan bayrama evine et giren ailelerin bulunduğunu bilerek, vacip kurban ibadetinizi yurtdışında gerçekleştirebilirsiniz.

iddef-kurban-2021

Yurtdışı Kurban Bağışı Nasıl Yapabilirim?

‘Vacip kurban ibadetimi yurtdışında gerçekleştirmek istiyorum’ diyen bağışçılar online kurban bağışı yurtdışı kapsamında “www.iddef.org” internet sitesi üzerinden ‘Bağış yap’ butonunu tıklayarak, ilgili hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla kesmek istedikleri küçükbaş veya hisse kurban bedelini gönderebilirler. Bağışçılar aynı zamanda şube merkezlerinden de elden bağış bedelini teslim ederek bağışını yapabilecekleri gibi federasyonumuzun 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak da yapabilirler.

Mobil veya web sitemizden kendi adına ve başkası adına vekalet vermek isteyen bağışçılar şu yolu izleyebilir;

1- www.iddef.org’a gir.

2- Anasayfadaki ‘Bağış yap’ butonunu tıkla, bağış sayfasındaki vacip Kurban Hisse veya küçükbaş kutucukları içindeki ‘Kalp+’ butonunu tıkla. Bağışınız sepetinize eklendi ekranındaki Sepete Git butonunu tıklayarak ödeme sayfasına git. Kendi Adıma veya Başkası Adına seçeneklerinden birini seç. Devam Et diyerek ödeme bilgilerini gir ve ödemeyi tamamla.

3- Diğer bir kısa yol ise www.iddef.org anasayfadayken bağış türünden Vacip kurban-hisse veya Vacip Kurban- Küçükbaş seç. Hemen Destek ol butonuna bas. Üyelik bilgilerinle giriş yap. Henüz üye değilsen hemen yeni bir hesap oluştur. Destek ol butonu ile bağışını sepete ekle. Bağış sepetini aç ve kredi kartı bilgilerini girerek ödemeyi tamamla. Ödemen onaylandığı anda bağışınızın bize ulaştığına dair kısa mesaj alacaksın. Aynı zamanda ‘Bağışlarım’ butonunu tıklayarak da yapmış olduğunuz bağışınızı her zaman görüntüleyebilirsiniz.

iddef-vacip-kurban-vekalet-nasil-veririm

Büyükbaş Hisse Bağış Yap 2200 TL

Küçükbaş Bağış Yap 2500 TL