TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

RAMAZAN

RAMAZAN

Bu Ramazan İDDEF’le İyilik Seninle

Hep birlikte Gazze ve Tüm Mazlum Coğrafyalara Ramazan Olduk

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak ‘İyilik Seninle, Gazze ve tüm mazlum coğrafyalara Ramazan Ol' sloganıyla 56 ülke 310 bölgede gerçekleştireceğimiz Ramazan 2024 çalışmalarıyla hayırseverlerin bağışladığı zekat, fitre, fidye, kumanya, iftar ve diğer yardımları, Gazze'de bombalar altında kalan ve dünyanın gözü önünde soykırıma uğrayan Filistinli aileler başta olmak üzere mazlum coğrafyalardaki gerçek ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ve ilim tahsil eden talebelerimize ulaştırdık.

İDDEF -2024 Ramazan

Gazze ile birlikte insanlığın iç savaş ve getirdiği zorluklarla mücadele ettiği Yemen, Suriye ve Afganistan'da; yokluk ve yoksulluğun hüküm sürdüğü Afrika'daki ihtiyaç sahiplerine ve medreselerimizin olduğu bölgelerde talebelerimize yardımlarınızı ulaştırdık. İyilik seninle beraber her yerde anlayışıyla çıktığımız Ramazan yolculuğunda hem yurt içinde hem de yurt dışındaki yoksul kardeşlerimize yardımlarınızı teslim ettik. 6 Şubat Asrın Felaketi'nde büyük bir yıkım yaşayan deprem bölgesindeki afetzede kardeşlerimize mobil aşevimiz ile iftar ikramında bulunup, hanelerine kumanya ulaştırdık.

2024 Ramazan çalışmalarımızda deprem bölgesi başta olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimize hayırseverlerimizin emanetini ulaştırdık.


Kardeşlik ve bereketin üzerimize bir müjde gibi indiği Ramazan-ı Şerif ayında gönül diyarlarımıza emanetlerinizi ulaştırıyoruz. Sen de birbirinden kıymetli yardımlaşmalarla çağımızın caniliğinin yaşandığı Gazze'de ve dünyanın dört bir yanında binlerce kilometre ötelerde gönül bağı kurduğun kardeşinin yüzünü güldürebilir, hanelerine sevinç doldurabilirsin. Çünkü İyilik Seninle güzel, İyilik Seninle anlamlı ve İyilik Seninle ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.


Acil Kriz Bölgelerindeyiz

İDDEF olarak, iç savaş ve zulmün yorduğu gönüllere tüm yıl olduğu gibi Ramazan boyunca da dokunmaya devam ediyoruz. 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana İşgalci güç İsrail'in hava ve karadan bombalı saldırı altında bıraktığı, 7'den 77'ye soykırım yaptığı Gazze'de, Afganistan, Suriye ve Yemen gibi yoksulluğun yanı sıra savaş ve çatışmalar nedeniyle insani krizlerin yaşandığı ülkeler büyük zorluklar yaşıyor. 

gazze iddef

Yardımları tüm yıl sürdürdüğümüz; 20 yıllık işgal sonrası zor durumda olan Afganistan’da, iç savaş ve kuraklığın sürdüğü Etiyopya ve Somali’de, Suriye’nin İdlib şehrinde inşa ettiğimiz briket evler ve çadırlarda kalan ailelere her gün sıcak yemek ve ekmek ile haftalık gıda yardımı yaparak tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. 13. yılına giren ve 13 milyondan fazla kişi yerinden eden iç savaş ve yaklaşık 50 bin vatandaşımızı kaybettiğimiz 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarının hızla sarılmasına katkı veriyoruz. İDDEF'in yemek kazanları her gün kaynıyor, her iftar depremzede vatandaşlara ikram ediliyor. Mobil aş evi ile iftar ve sahur organizasyonları yapılıyor, afetzede ailelerimizin hanelerine kumanya ulaştırılıyor.


Dünyanın gözü önünde siyonist İsrail'in soykırım yaptığı Gazze'deki Filistinli kardeşlerimize gıda, battaniye, çadır, yakıt ve tıbbi malzemeler ulaştırıyoruz. Her geçen gün insanlığın öldüğü Yemen’de Ramazan’ın bereketiyle acıları bir nebze de olsa dindirerek iftar ve kumanya dağıtıyoruz. Suriye’deki savaştan kaçarak Lübnan’ın Arsal bölgesinde zor şartlarda çadırlarda kalan Suriyeli mülteci ailelere her gün sıcak yemek ulaştırıyoruz.

Fitre Vermek İstiyorum

Ramazan’da 56 Ülkede Neler Yapıyoruz?

Ramazan’ın bereketini hayırseverlerin emanetleriyle dünyanın dört bir yanındaki muhtaç kimseler ile medreselerde hafızlık ve Şer-i İlimler okuyan talebelere ulaştırıyoruz. Bu yılki mübarek Ramazan ayında ise İslam diyarlarına iyiliği seninle taşıyoruz. İDDEF olarak Ramazan 2024 çalışmaları kapsamında Afrika’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Balkanlar’a kadar insani yardım çalışmalarına ağırlık vererek bizleri bekleyen kardeşlerimizi yalnız bırakmıyoruz. Ülkelere giden ekiplerimiz ve yılın tüm günleri sahada olan yerel görevlilerimizle hayırseverlerin zekat, fitre, fidye, sadaka ve kumanya yardımlarını mazlum ve mağdur coğrafyalardaki kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Bayram çocuk sevindirmektir anlayışıyla yoksul ve yetim çocuklar ile talebelerimize bayramlık kıyafet hediye ediyoruz.


İftar Bağışı Yap


Zekat ve Fitre Ümmeti Tek Bir Aile Yapar

Müslümanın Müslüman kardeşi üzerindeki hakkı olan Zekat ve fitre bağışlarınızı Ramazan ayının bereketiyle mazlum coğrafyalardaki gerçek ihtiyaç sahiplerine ve talebelere ulaştırıyoruz. Kardeşliğin pekişmesi, ümmet bilincinin kuvvetlenmesi ve büyümesine vesile olan bu hayrınız kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gideriyor ve hayatını kolaylaştırıyor. Sen de zekat ve fitre bağışınla İslam diyarlarında tebessüm ve sevgi oluşturabilir, hiç tanımadığın kardeşinin gönlüne iyilikle dokunabilirsin. 


Zekat Bağışı Yap

zekat-bagisi-iddef-ramazan-2021


Ramazan’da Temiz Suyun Ferahlığını Yaşıyoruz

Afrika ve Güney Asya’da temiz suya ulaşmada büyük zorluk çeken insanlar sağlıklı suya ulaşmak için kilometrelerce yol yürümek zorunda kalıyor. İnsan yaşamının en değerli nimeti olan suya ulaşmada İDDEF olarak, Ramazan’da da susuzluk yaşayan ve kirli suları içmek zorunda kalan kardeşlerimiz için “Bir Damla Bin Umut” kampanyamızla kalıcı yardım olan su kuyuları açıyoruz. Su açma çalışmalarımıza ağırlık verdiğimiz Ramazan ayında sen de kardeşlerine umut olabilirsin.

Bir Kuyu Fonuna Dahil Ol


Kur’an-ı Kerim İnsanlığa Şifa Oluyor

İDDEF olarak, Ramazan’da hafızlıklarını tamamlayabilmek için Kur’an’la daha fazla haşır neşir olan talebelerimizin yanlarında oluyoruz. Ülkelerdeki ekiplerimiz hocalarımız ve yerel görevlilerimizle ekonomik ve sosyal meseleler nedeniyle büyük zorluklar içinde eğitim almaya çalışan Müslüman kardeşlerimize yardımlarınızı ve hediye ettiğiniz Kur’an-ı Kerimleri ulaştırıyoruz. Kutsal kitabımızın daha rahat okunabilmesi ve daha iyi anlaşılabilmesi için Kur’an’a ulaşamayan kardeşlerimize Kur'an-ı Kerim ulaştırıyoruz. 2024 Ramazan çalışmalarımız kapsamında desteklerinizle Müslüman kardeşlerimize Kur’an-ı Kerim hediye etmeyi sürdürüyoruz.


Kur'an-ı Kerim Bağışla

Bağışlarınızı, www.iddef.org web sitemiz üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına "EFT/Fast/havale" yoluyla ya da "0212 621 00 65" numaralı telefondan detaylı bilgi alınarak yapabilirsiniz. Ayrıca RAMAZAN yazıp 7230'a göndererek de 20 TL destek olabilirsiniz.

ZEKAT HESAPLA