TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Kuran-ı Kerim'in tüm kıtalara yayılıp müslümanlara ulaşmasını sağlayın

Her Müslüman kardeşinin Kur’an-ı olsun


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, esas hizmetlerimizden olan İslami eğitim için Müslüman kardeşlerimize Kur'an-ı Kerim hediye ediyoruz.  Okundukça feyzini ve bereketini kalplerimizde hissedeceğimiz bu yol gösterici projeye siz de destek verebilirsiniz.


Müslümanlar olarak gönülden bağlı olduğumuz yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim’in İslam coğrafyasının her köşesine ulaşması ve her zaman okunabilmesi için kardeşlerimizi kutsal emanetle kuşandırıyoruz. Çalışmalarımızla en ücra köşedeki Müslüman kardeşimizin Kur’an-ı Kerim sahibi olması için dertleniyoruz.

iddef-ramazan-2022-kuran-i-kerim (3)

Kutsal kitabımızın daha rahat okunabilmesi ve daha iyi anlaşılabilmesi, özellikle Ramazan’da hafızlıklarını tamamlayabilmek için Kur’an’la daha fazla haşır neşir olan talebelerimizin yanlarında olmak için kardeşlerimize Kur'an-ı Kerim ulaştırıyoruz..

luh-tuhta-kuran-iddef-ramazan

İslam coğrafyası içinde özellikle en fakir ülkelerin yer aldığı Afrika kıtasında Müslümanlar çeşitli sıkıntılarla mücadele ediyor. Bunlardan bir tanesi de Kur’an’a ulaşamamak. Ülkede İslami eğitim alan çocuklarla birlikte, Kur'an-ı Kerim ayetlerini yazdıkları luh adı verilen tahta levhaların öğrenim zorluğunu hep birlikte omuzlayabiliriz. Afrika’da eskilerden günümüze bir gelenek olarak gelen luh sistemiyle öğrenilen ayetleri, Kur’an-ı Kerim’le pekiştirmelerine yardımcı olabilir, hafızlık yapan binlerce talebe kardeşimize Kur’an ulaştırabiliriz. Kur’an’ı aldıklarında yaşadıkları o sevinçlere ortak olabilir, belki de onları ilk kez bir Kur'an-ı Kerim’le tanıştırabiliriz. 

Her Müslüman kardeşinin Kur’an-ı olsun

Müslüman Afrika halkı medrese ve camilerdeki eğitime büyük önem verirken, her Müslüman kardeşimizi Kur’an-ı Kerim sahibi yapmak için çalışıyoruz. İDDEF olarak Kuran-ı Kerim'in tüm kıtalara yayılıp Müslümanlara ulaşmasını sağlamak en önemli hizmetlerimizden.

Her Müslüman kardeşinin Kur’an-ı olsun
Bir medrese açmak ya da talebe okutmak için müsait olmayabilirsiniz. Buna rağmen talebelerimize destek olmak istiyorsanız onlara bir Kur’an-ı Kerim ya da Elif Ba hediye edebilirsiniz. Böylece küçük bir destekle büyük bir sevaba kavuşabilirsiniz.


Bağışlarınızı, bu sayfa üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla ya da "0212 621 00 65" numaralı telefondan detaylı bilgi alınarak yapabilirsiniz.

Not: 100 adet ve üzeri Kur'an-ı Kerim hediyesinde bulunan bağışçılarımıza isimlerinin yazıldığı pankartlı video ve fotoğrafları ulaştırıyoruz. Böyle bir hayır yapmak isteyen bağışçılarımız bu safya üzerinden bağışlarını yaptıktan sonra 0212 621 00 65 numaralı çağrı merkezimize bilgi vermesini rica ediyoruz. 


Her Müslüman kardeşinin Kur’an-ı olsun 


kuran-ı kerim

Kuran-ı Kerim'in tüm kıtalara yayılıp müslümanlara ulaşmasını sağlayın

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0