TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Fitre bağışlarınızı ümmet coğrafyasındaki ihtiyaç sahibi Müslümanlara ve ilim talebelerine ulaştırıyoruz.

Fitreniz kardeşinizin tebessümü olsun


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak on bir ayın sultanı Ramazanı-ı Şerif ayında bu mübarek ayın bereketini infakla yaşamak için hayırseverlerin fitre bağışı emanetlerini başta ilim tahsil eden talebelerimiz olmak üzere muhtaç durumdaki Müslüman kardeşlerimize ulaştırıyoruz.


Ramazan ayında Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’da 56 ülke 310 bölgede yardım çalışmaları gerçekleştiriyoruz ve İDDEF olarak, hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle Ramazan'ın heyecan ve bereketini “İyilik Seninle” sloganıyla ümmet coğrafyasına taşıyoruz. 2024 yılı için belirlenen fitre bedeli 130 lira olurken, fitre bağışlarınız sizden binlerce kilometre uzaktaki kardeşinizin ihtiyacını gideriyor. 

iddef-fitre-2021

Fitre bağışı nedir? Ne zaman kimlere verilmelidir?

Allah-u Teala’nın bizlere bahşettiği maddi veya manevi nimetlerle birlikte bedenimizin zekatı olan fitreyi ‘can sadakası’ olarak kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Sadaka-i fıtrı hepimiz birer imtihan vesilesi olarak görüyor ve muhtaç durumdaki Müslümanlar ile hafızlık ve Şer-i İlimler okuyan talebe kardeşlerimizin hayatını bir nebze de olsun kolaylaştırmak için fitre bağışlarınızı tek tek ilk elden teslim ediyoruz. 


Ramazan orucunu tutup bayrama ulaşmanın bir şükrü olan fitre için yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyrulmaktadır: “Ey iman edenler! Sizden öncekilerin üzerine yazıldığı gibi sakınasınız diye sizin üzerinize de sayılı günlerde oruç yazıldı. İçinizden hasta veya yolcu olan, başka günlerden sayısınca tutar. Orucu tutmakta zorlananlar için bir yoksulun (günlük) yiyeceği kadar fidye yeterlidir. Bir iyiliği mecbur olmadan yapan için bu (yaptığı) iyidir. Ama orucu tutmanız –bilirseniz– sizin için daha hayırlıdır.” (Bakara, 2/183-184)


Peygamber Efendimiz( S.A.V.) bir hadisi şeriflerinde “Fitrenin Bayram namazına çıkmadan önce verilmesini” emretmiştir. Bizler de başı rahmet ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayında yardımlaşma ve dayanışmayı ihtiyaç sahibi kardeşlerimize fitrelerimizi ulaştırarak zirveye çıkarabiliriz. 


zekat-bagisi-iddef-ramazan-2021

Ramazan ayı içinde yetimlerin, garip gurebanın ve kimsesizlerin ihtiyaçlarını gidererek, kardeşlerimizin Ramazan Bayramını tebessüm ve sevinç dolu bir bayrama çevirebiliriz Fitrenizi bu sayfa üzerinden, hesap numaralarımıza EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizden verebilirsiniz.


fitre

Fitre bağışlarınızı ümmet coğrafyasındaki ihtiyaç sahibi Müslümanlara ve ilim talebelerine ulaştırıyoruz.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0