TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Gazze’deki kardeşlerimiz saldırı altında hayatlarını sürdürmeye gayret ediyor! Zor günlerinde yardımlarımızla kardeşlerimizin yanındayız.

Gazze’de Durum Yine Ağırlaşıyor!

İDDEF olarak, İsrail'in hava, kara ve deniz olmak üzere her yerden abluka altında tuttuğu, Filistinli kardeşlerimizin rahat nefes almadan yeni bir saldırıyı başlattığı Gazze Şeridi’ne acil yardım ulaştırıyoruz. Geçtiğimiz yıl İsrail tarafından ağır saldırı altında kalan Gazze’de yaralar daha yeni yeni sarılmışken, İsrail abluka altındaki Gazze Şeridi'ni yeniden (5 Ağustos 2022) bombalamaya başladı.

israil-gazze-seridi-saldiri

Savaş uçakları, hava araçları ve helikopterlerle gerçekleşen saldırılarda an itibariyle aralarında çocukların ve kadınların da bulunduğu 44 Filistinli hayatını kaybedip, 360 kişi yaralanırken, şu ana kadar 650 konut zarar gördü, 45 konut ise kullanılamaz duruma geldi. Gazze Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise, sağlık hizmetlerinin tehdit altında olduğu, ilaç ve tıbbi malzeme sıkıntısı çekildiği, İsrail'in kasıtlı bir şekilde sivilleri hedef aldığı belirtildi. Açıklamada, İsrail'in bölgeye yönelik uzun yıllardır süren ablukası nedeniyle de sağlık sisteminin büyük zarar gördüğü, son saldırılarla birlikte durumun daha da kötüleştiği aktarıldı.

israil-gazze-seridi-5agustos2022-saldiri-iddef-acil-yardim

İşgalci İsrail'in Gazze'de vahşi hava saldırılarını sürdürmesi sonucu, her geçen gün şehit ve yaralı sayısı artarken, şartlar gittikçe zorlaşıyor. İDDEF olarak, Gazze ofisimizdeki yerel görevlilerimizin devlet yetkilileri ve sahadaki çalışmalarıyla Gazze'deki son durum ve acil ihtiyaçlara yönelik yaptığımız çalışmalar sonucu harekete geçtik. 

israil-gazze-seridi-5agustos2022-saldiri-iddef-acil-yardim

Acı ve gözyaşı içindeki Müslüman kardeşlerimizin bu zor günlerinde hayırseverlerin destekleriyle yanında olarak ülkede yaraları sarıyoruz.

gazze-acil-yardim-iddef-2022

İDDEF Tüm Yıl Gazze'de 

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) Ortadoğu’nun zulüm ve yoksulluk içindeki ülkesi Filistin’de gerçek ihtiyaç sahiplerinin evlerine kumanya paketi ulaştırmayı sürdürüyor. İDDEF, Ramazan ayında hayırseverlerin destekleriyle fitre, zekat, gıda kolisi ve sıcak yemek yardımında bulunduğu Gazze’ye tüm yıl gıda kolisi dağıtıyor. İDDEF, kış aylarında da 'İyilik Isıtır' sloganıyla hayırseverlerin desteğiyle Gazze'deki Filistinli kardeşlerinin yanında oluyor. İDDEF, tüm bu yardımlarıyla yılın her dönemi Filistinlileri yalnız bırakmıyor.

iddef-gida-yardimi-gazze-2019-2

Ailelerin Yarısı Güvenli Gıdaya Ulaşamıyor

İsrail'in kara, deniz ve havadan abluka altına aldığı Gazze Şeridi'nde kardeşlerimiz yoksulluk içinde yaşıyor. Gazze’deki 2 milyona yakın kişiden, 1,3 milyonu yardıma muhtaç. Ailelerin yüzde 47’si ise güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşmakta zorlanıyor. Başta sağlık olmak üzere su, gıda, yoksulluk ve işsizlik krizi gün geçtikte büyüyor.


Filistinli Kardeşlerimizin Yüzde 85'i Yoksulluk Sınırının Altında Yaşıyor

İsrail ablukası nedeniyle ekonomik şartların günden güne kötüleştiği Gazze’de kişi başına düşen günlük gelirin ortalama 2 dolar olduğu, gençler arasındaki işsizliğin de yüzde 65'e ulaştığı yetkililer tarafından açıklandı. Gazze’deki Filistinli kardeşlerimizin yüzde 85'inin yoksulluk sınırının altında yaşadığı belirtilen araştırmalarda, işsizliğin çığ gibi büyüdüğü alım gücünün her geçen gün azaldığı vurgulanıyor.


Kardeşlerimizin Gıdaya İhtiyacı Var

Gazze’de her geçen gün ihtiyaçlar artarken, kardeşlerimizin sıkıntılarının bir nebze de olsa giderilmesi için tüm yıl boyunca yardımlarınızı ulaştırıyoruz. Siz de kardeşinize yardım elinizi uzatabilir, gıda kolisi bağışında bulunarak aşınızı paylaşabilirsiniz.

gazze acil yardım

Gazze’deki kardeşlerimiz saldırı altında hayatlarını sürdürmeye gayret ediyor! Zor günlerinde yardımlarımızla kardeşlerimizin yanındayız.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0