TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Havadan ve karadan saldırı altında olan Filistinli kardeşlerimizin yanındayız

Saldırı Altındaki Gazze'nin Yanındayız!

İşgalci İsrail'in Gazze’de sivillere yönelik saldırılarını şiddetle kınıyoruz ve İDDEF olarak, İsrail'in hava, kara ve deniz olmak üzere her yerden abluka altında tuttuğu ve bombardıman altında bıraktığı Gazze Şeridi’ne acil yardım ulaştırıyoruz. Refah Sınır Kapısı'ndan giriş yaparak Gazze’ye ulaşan yardım konvoyumuzdaki ilaç, tıbbi malzeme, gıda ve su yüklü yardım malzemelerini hastanelere, okullara ve mazlum kardeşlerimize teslim etmeyi sürdürüyoruz. Ramazan çalışmalarımızı "Tarihinin en zor Ramazan ayını geçiren Gazze ve tüm mazlum coğrafyalara Ramazan Ol" sloganıyla yaparak, önceliğimizi Gazze'ye veriyoruz.  

İDDEF olarak, İşgalci İsrail’in soykırım yaptığı, temel ihtiyaçlardan yoksun bırakarak açlığa mahkum etmeye çalıştığı Filistinli kardeşlerimize kurban bayramında kesilen kurbanların etlerini konserve olarak ulaştıracağız.


Kurban Bağışı Yap

Allah’ın izniyle her hafta ise insani yardım malzemesi yüklü 3 tırı düzenli olarak sınıra ulaştırmayı hedefliyoruz. İsrail, Gazze'de özellikle sivil yerleşim yerlerini hedef alıyor, okullar ve hastaneler dahil her yeri bombalıyor. Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye saldırılarında çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 37.000 kişinin öldüğünü, yaklaşık 90.000 kişinin yaralandığını açıkladı. Saldırılarda şehit olan yüzlerce kardeşimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. Hayırseverlerimizin desteği, dualarımız ve kalbimiz Filistinli kardeşlerimizle.. 


gazze-iddef-yardim-calismasi
İDDEF olarak, gıda yardımına ihtiyaç duyan Filistinli kardeşlerimize yardımlarınızı ulaştırmayı sürdürüyoruz.

iddef-gazze-sicak-yemek
İşgal ve saldırı altındaki kardeşlerimiz için kazanlarımız kaynamaya, sıcak yemek ikramlarına devam ediyoruz. Günlük 10 bin kişilik sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyoruz. 


Gazze’de bombalardan kaçarak okullara sığınan kardeşlerimize sıcak yemek dağıtımlarımız devam ediyor.

gazze-iddef-2024-acil-yardim
Gazze’de açlık şiddetli boyutlara ulaştı. Gazze halkının hayatta kalabilmesi için acil gıdaya ihtiyacı var! Var gücümüzle Gazze halkının yanında olmaya devam ediyoruz.

Gazze-güncel-durum-2024

Filistinli Kardeşlerimizin Bombaların Altında

İsrail'in yaklaşık 17 yıldır havadan, karadan ve denizden kuşattığı Gazze Şeridi'nde, 365 kilometrekare alanda 2 milyondan fazla insan yaşıyor. İşgalci İsrail'in Mescid-i Aksa başta olmak üzere tüm bölgede artan zulüm ve saldırılarına tepki olarak Filistinli kardeşlerimiz İsrail'e karşı harekat başlattı. Tutsak şehir Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın kutsiyetinin zarara uğratılması tüm İslam dünyasının kalbini yaralayan durumdu. Eğitim, kalkınma ve insani yardım çalışmalarıyla olduğumuz bölgede gelişmeleri ve İsrail’in Filistinli kardeşlerimize yönelik saldırılarını endişeyle takip ederken, İDDEF olarak ihtiyaçları karşılıyor, hasarları yerinde denetliyoruz. Zor günlerinde Filistinli kardeşlerimizle omuz omuza veriyor, onların yanında oluyoruz.

gazze-acil-yardim-iddef-3

Gazze Şeridi'nde Hayat Durdu, İDDEF Yardım Çalışmalarını Sürdürüyor

İşgalci İsrail'in Gazze'de sivillere yönelik saldırıları nedeniyle sağlık ve eğitim başta olmak üzere tüm yaşam durma noktasına gelirken Filistinli kardeşlerimiz acil yardım desteğine ihtiyaç duyuyor. İDDEF olarak ekiplerimiz, Gazze Şeridi'ndeki hastaneler ve su tesisleri için yakıt sağlanması, hastanelere ilaç ve tıbbi sarf malzemesi sağlanması, yaralılar için cerrahi operasyonların sağlanması, gıda paketleri ve sıcak yemek dağıtımı, hanımlara ve çocuklara özel ihtiyaç paketleri, battaniyeler ve sünger şilteler gibi birçok alanda yardım çalışmalarını sürdürüyor.
İDDEF Tüm Yıl Gazze'de 

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) Ortadoğu’nun zulüm ve yoksulluk içindeki ülkesi Filistin’de gerçek ihtiyaç sahiplerinin evlerine kumanya paketi ulaştırmayı sürdürüyor. İDDEF, Ramazan ayında hayırseverlerin destekleriyle fitre, zekat, gıda kolisi ve sıcak yemek yardımında bulunduğu Gazze’ye tüm yıl gıda kolisi dağıtıyor. İDDEF, kış aylarında da 'İyilik Isıtır' sloganıyla hayırseverlerin desteğiyle Gazze'deki Filistinli kardeşlerinin yanında oluyor. İDDEF, tüm bu yardımlarıyla yılın her dönemi Filistinlileri yalnız bırakmıyor.

iddef-gida-yardimi-gazze-2019-2

Ailelerin Yarısı Güvenli Gıdaya Ulaşamıyor

İsrail'in kara, deniz ve havadan abluka altına aldığı Gazze Şeridi'nde kardeşlerimiz yoksulluk içinde yaşıyor. Gazze’deki 2 milyona yakın kişiden, 1,3 milyonu yardıma muhtaç. Ailelerin yüzde 47’si ise güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşmakta zorlanıyor. Başta sağlık olmak üzere su, gıda, yoksulluk ve işsizlik krizi gün geçtikte büyüyor.

iddef-gazze-2023-yardim-2

Filistinli Kardeşlerimizin Yüzde 85'i Yoksulluk Sınırının Altında Yaşıyor

İsrail ablukası nedeniyle ekonomik şartların günden güne kötüleştiği Gazze’de kişi başına düşen günlük gelirin ortalama 2 dolar olduğu, gençler arasındaki işsizliğin de yüzde 65'e ulaştığı yetkililer tarafından açıklandı. Gazze’deki Filistinli kardeşlerimizin yüzde 85'inin yoksulluk sınırının altında yaşadığı belirtilen araştırmalarda, işsizliğin çığ gibi büyüdüğü alım gücünün her geçen gün azaldığı vurgulanıyor.


Kardeşlerimizin Gıdaya İhtiyacı Var

Gazze’de her geçen gün ihtiyaçlar artarken, kardeşlerimizin sıkıntılarının bir nebze de olsa giderilmesi için tüm yıl boyunca yardımlarınızı ulaştırıyoruz. Siz de kardeşinize yardım elinizi uzatabilir, gıda kolisi bağışında bulunarak aşınızı paylaşabilirsiniz.

gazze acil yardım

Havadan ve karadan saldırı altında olan Filistinli kardeşlerimizin yanındayız

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0