TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Gazze’deki kardeşlerimiz saldırı altında hayatlarını sürdürmeye gayret ediyor! Zor günlerinde yardımlarımızla kardeşlerimizin yanındayız.

Gazze Yaraları Sarmaya Devam Ediyor!

İDDEF olarak, İsrail'in hava, kara ve deniz olmak üzere her yerden abluka altında tuttuğu, Filistinli kardeşlerimizin rahat nefes almadan yeni bir saldırıyı başlattığı Gazze Şeridi’ne acil yardım ulaştırıyoruz. Geçtiğimiz yıl İsrail tarafından ağır saldırı altında kalan Gazze’de yaralar daha yeni yeni sarılmışken, İsrail abluka altındaki Gazze Şeridi'ni yeniden (5 Ağustos 2022) bombaladı. Saldırılarla ağır yara alan Gazze her yönden iyileşme sürecine devam ediyor.

Kış Soğuğu Yoksul Halkı Zor Duruma Sokuyor

İsrail'in yaklaşık 15 yıldır havadan, karadan ve denizden kuşattığı Gazze Şeridi'nde, 365 kilometrekare alanda 2 milyondan fazla insan yaşıyor. Abluka, dünyanın nüfus yoğunluğu en yüksek bölgeleri arasında gösterilen Gazze'deki hayatı, ekonomi başta olmak üzere pek çok yönden olumsuz etkiliyor. Filistin resmi verilerine göre, Gazze'de işsizlik oranı yüzde 50'ye ulaşmış durumda. Filistinliler, kışın soğukta varil ya da tenekelerden sobalarla ısınmaya çalışıyor. Gazze'nin her yerinde kendini hissettiren abluka, her alanda bölge halkının hayatını zorlaştırırken, özellikle kış aylarında halkın çektiği çileler katlanıyor.

iddef-gazze-2023-yardim

İDDEF Tüm Yıl Gazze'de 

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) Ortadoğu’nun zulüm ve yoksulluk içindeki ülkesi Filistin’de gerçek ihtiyaç sahiplerinin evlerine kumanya paketi ulaştırmayı sürdürüyor. İDDEF, Ramazan ayında hayırseverlerin destekleriyle fitre, zekat, gıda kolisi ve sıcak yemek yardımında bulunduğu Gazze’ye tüm yıl gıda kolisi dağıtıyor. İDDEF, kış aylarında da 'İyilik Isıtır' sloganıyla hayırseverlerin desteğiyle Gazze'deki Filistinli kardeşlerinin yanında oluyor. İDDEF, tüm bu yardımlarıyla yılın her dönemi Filistinlileri yalnız bırakmıyor.

iddef-gida-yardimi-gazze-2019-2

Ailelerin Yarısı Güvenli Gıdaya Ulaşamıyor

İsrail'in kara, deniz ve havadan abluka altına aldığı Gazze Şeridi'nde kardeşlerimiz yoksulluk içinde yaşıyor. Gazze’deki 2 milyona yakın kişiden, 1,3 milyonu yardıma muhtaç. Ailelerin yüzde 47’si ise güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşmakta zorlanıyor. Başta sağlık olmak üzere su, gıda, yoksulluk ve işsizlik krizi gün geçtikte büyüyor.

iddef-gazze-2023-yardim-2

Filistinli Kardeşlerimizin Yüzde 85'i Yoksulluk Sınırının Altında Yaşıyor

İsrail ablukası nedeniyle ekonomik şartların günden güne kötüleştiği Gazze’de kişi başına düşen günlük gelirin ortalama 2 dolar olduğu, gençler arasındaki işsizliğin de yüzde 65'e ulaştığı yetkililer tarafından açıklandı. Gazze’deki Filistinli kardeşlerimizin yüzde 85'inin yoksulluk sınırının altında yaşadığı belirtilen araştırmalarda, işsizliğin çığ gibi büyüdüğü alım gücünün her geçen gün azaldığı vurgulanıyor.


Kardeşlerimizin Gıdaya İhtiyacı Var

Gazze’de her geçen gün ihtiyaçlar artarken, kardeşlerimizin sıkıntılarının bir nebze de olsa giderilmesi için tüm yıl boyunca yardımlarınızı ulaştırıyoruz. Siz de kardeşinize yardım elinizi uzatabilir, gıda kolisi bağışında bulunarak aşınızı paylaşabilirsiniz.

gazze acil yardım

Gazze’deki kardeşlerimiz saldırı altında hayatlarını sürdürmeye gayret ediyor! Zor günlerinde yardımlarımızla kardeşlerimizin yanındayız.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0