TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Binlerce ihtiyaç sahibi, hayırseverlerin destekleriyle iftar yapıyor; Ramazan’ın paylaşma ve yardımlaşma duygusunu yüreğinde yaşıyor.

Ramazan paylaşmaktır! Sen de İftarını Kardeşinle Paylaş


İDDEF olarak, Ramazan 2021 çalışmalarını ‘İyilik Seninle’ temasıyla gerçekleştirirken, hayırseverlerin desteğiyle muhtaç durumdaki kardeşlerimizin yüzünü güldürüyoruz. Ramazan ayı boyunca hayırseverlerin yardımlarını 40 ülke 150 bölgede gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığımız gibi sıcak yemek ikramında bulunuyoruz.

iddef-ramazan-2020-iftar-1

Talebelerle Sofranızı Paylaşın

Dünyanın dört bir yanındaki medreselerimizde hafızlık ve şer-i ilim dersleri alan talebelerimizle iftar sofralarında buluştuğumuz gibi, ülkelere gidip talebelerimizi ziyaret eden ekiplerimiz, hocalarımız ve yerel görevlilerimiz hayırseverlerin zekat, fitre ve fidye bağışları ile iftarlık kumanyaları teslim ediyor. Bangladeş, Çad, Kamerun, Somali, Burkina Faso, Etiyopya, Kenya ve Gine’de ümmet iftar sofları kurarken, 25 ülkedeki tüm medreselerimizde ücretsiz eğitim gören talebelerimizle her gün iftar sofralarında buluşuyoruz. Siz de talebelerimizle ve onların ihtiyaç sahibi aileleriyle sofranızı paylaşabilir, binlerce kilometre uzaktan gönülden gönüle köprü kurabilirsiniz.

iddef-ramazan-2020-iftar-2

İdlib’de Her Gün Sıcak Yemek İkramı

İç savaştan dolayı evlerini terk etmek zorunda kalan, maddi ve manevi olarak büyük acılar yaşayan Suriyeli kardeşlerimiz her zaman olduğu gibi Ramazan ayında da yanlarındayız. Yardımları tüm yıl sürdürdüğümüz Suriye’nin İdlib şehrinde inşa ettiğimiz 600 briket ev ve çadırlarda kalan ailelere her gün sıcak yemek ve ekmek ile haftalık gıda yardımı yaparak tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bir iftar bedeli olan 20 TL ile siz de yemeğinizi bir kardeşinizle paylaşabilir, Ramazan’ın infak ruhunu yaşayabilirsiniz.

iddef-ramazan-2020-iftar-3

Afrika, Asya ve Ortadoğu'ya Uzanan İyilik Eli

Ramazan ayının huzur ve bereketini İslam beldelerinde kardeşlerimizle birlikte yaşıyoruz. Hayırseverlerin desteğiyle Burkina Faso, Fildişi Sahili, Bangladeş, Etiyopya, Nijerya, Gazze ve Yemen'de de sıcak iftar yemeğini muhtaç kimselere ulaştırıyoruz.


Bağışlarınızı, bu sayfa üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla ya da "0212 621 00 65" numaralı telefondan detaylı bilgi alınarak yapabilir, siz de iftarınızı binlerce kilometre uzaktaki kardeşinizle paylaşabilirsiniz.

i̇ftar

Binlerce ihtiyaç sahibi, hayırseverlerin destekleriyle iftar yapıyor; Ramazan’ın paylaşma ve yardımlaşma duygusunu yüreğinde yaşıyor.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

20