TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Binlerce ihtiyaç sahibi, hayırseverlerin destekleriyle iftar yapıyor; Ramazan’ın paylaşma ve yardımlaşma duygusunu yüreğinde yaşıyor.

Ramazan paylaşmaktır! Sen de İftarını Kardeşinle Paylaş


İDDEF olarak, Ramazan 2024 çalışmalarını ‘İyilik Seninle’ temasıyla gerçekleştirirken, hayırseverlerin desteğiyle muhtaç durumdaki kardeşlerimizin yüzünü güldürüyoruz. Ramazan ayı boyunca hayırseverlerin yardımlarını Türkiye dahil 56 ülke 310 bölgede gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığımız gibi sıcak yemek ikramında bulunuyoruz.

adıyaman iftar İDDEF ramazan 2024 (1)

İDDEF'in yemek kazanları her gün kaynıyor, her iftar depremzede vatandaşlara ikram ediliyor. Mobil aş evi ile iftar ve sahur organizasyonları yapılıyor, afetzede ailelerimizin hanelerine kumanya ulaştırılıyor.

adıyaman iftar İDDEF ramazan 2024 (3)

İşgalci İsrail'in soykırımına uğrayan Gazze başta olmak üzere, mazlum ve mağdur coğrafyalardaki kardeşlerimize iftarlık yemek ikram ediyoruz.

gazze-iftar-ramazan-2024-iddef

Talebelerle Sofranızı Paylaşın

Dünyanın dört bir yanındaki medreselerimizde hafızlık ve şer-i ilim dersleri ile eğitim merkezlerimizde fenni ilim alan talebelerimizle iftar sofralarında buluştuğumuz gibi, ülkelere gidip talebelerimizi ziyaret eden ekiplerimiz, hocalarımız ve yerel görevlilerimiz hayırseverlerin zekat, fitre ve fidye bağışları ile iftarlık kumanyaları teslim ediyor. 

İDDEF-iftar-2024-ramazan

Bangladeş, Benin, Burkina Faso, Çad, Etiyopya, Fildişi Sahili, Gana, Gine Bissau, Kamerun, Kenya, Lübnan, Yemen, Nijerya, Somali, Suriye, Tanzanya, Uganda, Somali, Arnavutluk, Makedonya, Afganistan, Gine, Mali, Nijer, Pakistan, Kosova, Filipinler, Gazze, Sudan, Hindistan ve Kırgızistan'da hem ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle hem de medreselerimizde ücretsiz eğitim gören talebelerimizle her gün iftar sofralarında buluşuyoruz. Siz de talebelerimizle ve onların ihtiyaç sahibi aileleriyle sofranızı paylaşabilir, binlerce kilometre uzaktan gönülden gönüle köprü kurabilirsiniz. 

gine-ramazan-afrika-202-iddef-iftar

100 kişilik ve üzeri toplu iftar organizasyonu ikramında bulunan bağışçılarımıza isimlerinin yazıldığı pankartlı video ve fotoğrafları ulaştırıyoruz. Siz de ihtiyaç sahibi kardeşlerimize iftar yemeği ikram ederek sofralarına misafir olabilirsiniz.

gana-ramazan-2024-iftar-ramazan

Tarihinin en zor Ramazan ayını geçiren Gazze'deki kardeşlerimizin yanında olarak her gün sıcak yemek ikramında bulunuyoruz. 


İdlib’de Her Gün Sıcak Yemek İkramı

İç savaştan dolayı evlerini terk etmek zorunda kalan, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkım yaşayarak olumsuz etkilenen, maddi ve manevi olarak büyük acılar yaşayan Suriyeli kardeşlerimiz her zaman olduğu gibi Ramazan ayında da yanlarındayız. Yardımları tüm yıl sürdürdüğümüz Suriye’nin İdlib şehrinde inşa ettiğimiz briket evlerde ve çadırlarda kalan ailelere her gün sıcak yemek ve ekmek ile haftalık gıda yardımı yaparak tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bir iftar bedeli olan 130 TL ile siz de yemeğinizi bir kardeşinizle paylaşabilir, Ramazan’ın infak ruhunu yaşayabilirsiniz.

iddef-ramazan-2021-iftar

Afrika, Asya ve Ortadoğu'ya Uzanan İyilik Eli

Ramazan ayının huzur ve bereketini İslam beldelerinde kardeşlerimizle birlikte yaşıyoruz. Hayırseverlerin desteğiyle Afganistan, Burkina Faso, Fildişi Sahili, Bangladeş, Etiyopya, Nijerya, Gazze ve Yemen'de de sıcak iftar yemeğini muhtaç kimselere ulaştırıyoruz.


Bağışlarınızı, bu sayfa üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla ya da "0212 621 00 65" numaralı telefondan detaylı bilgi alınarak yapabilir, siz de iftarınızı binlerce kilometre uzaktaki kardeşinizle paylaşabilirsiniz. Ayrıca İFTAR yazıp 7230'a SMS göndererek 20 TL katkıda bulunabilirsiniz.  i̇ftar

Binlerce ihtiyaç sahibi, hayırseverlerin destekleriyle iftar yapıyor; Ramazan’ın paylaşma ve yardımlaşma duygusunu yüreğinde yaşıyor.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0