Binlerce ihtiyaç sahibi, hayırseverlerin destekleriyle iftar yapıyor; Ramazan’ın paylaşma ve yardımlaşma duygusunu yüreğinde yaşıyor.

Ramazan paylaşmaktır! Sen de İftarını Kardeşinle Paylaş


İDDEF olarak, Ramazan 2020 çalışmalarını ‘İyiliğe Dokun’ temasıyla gerçekleştirirken, hayırseverlerin desteğiyle muhtaç durumdaki kardeşlerimizin yüzünü güldürüyoruz. Ramazan ayı boyunca hayırseverlerin yardımlarını 33 ülke 106 bölgede gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığımız gibi sıcak yemek ikramında bulunuyoruz. Geçtiğimiz yıllarda kurduğumuz ümmet iftar sofralarını dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yıl kurup omuz omuza iftar yapamasak da ümmet coğrafyasındaki kardeşlerimize iftar yemeği ulaştırıyoruz.

İFTAR yazıp 7230'a sms atarak 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

iddef-ramazan-2020-iftar-1

Talebelerle Sofranızı Paylaşın

Dünyanın dört bir yanındaki medreselerimizde hafızlık ve şer-i ilim dersleri alan talebelerimiz, Koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinde bulunuyor. Talebelerimizi evlerinde ziyaret eden hocalarımız ve yerel görevlilerimiz hayırseverlerin zekat, fitre ve fidye bağışları ile iftarlık kumanyaları teslim ediyor. Medreselere yakın bölgede oturan talebelerimizin evlerine ise sıcak yemek ulaştırılıyor. Siz de talebelerimizle ve onların ihtiyaç sahibi aileleriyle sofranızı paylaşabilir, binlerce kilometre uzaktan gönülden gönüle köprü kurabilirsiniz.

iddef-ramazan-2020-iftar-2

İdlib’de Her Gün 1500 Kişilik Sıcak Yemek

İç savaştan dolayı evlerini terk etmek zorunda kalan, maddi ve manevi olarak büyük acılar yaşayan Suriyeli kardeşlerimiz için aşevi projemizi hazırladık. İdlib’de Ramazan boyunca 1500 kişiye iftar yemeği ikram edilecek aşevimizde kazanları kaynatmaya başladık. Açılışta 305 aileye sıcak yemek ikramında bulunduk. Bir iftar bedeli olan 15 TL ile siz de yemeğinizi bir kardeşinizle paylaşabilir, Ramazan’ın infak ruhunu yaşayabilirsiniz.

iddef-ramazan-2020-iftar-3

Afrika, Asya ve Ortadoğu'ya Uzanan İyilik Eli

Ramazan ayının huzur ve bereketini İslam beldelerinde kardeşlerimizle birlikte yaşıyoruz. Hayırseverlerin desteğiyle Burkina Faso, Fildişi Sahili, Bangladeş, Etiyopya, Nijerya, Gazze ve Yemen'de de sıcak iftar yemeğini muhtaç kimselere ulaştırıyoruz.


Bağışlarınızı, bu sayfa üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla ya da "0212 621 00 65" numaralı telefondan detaylı bilgi alınarak yapabilir, siz de iftarınızı binlerce kilometre uzaktaki kardeşinizle paylaşabilirsiniz.

iftar-yemen-ramazan-2020-iddef
İnsani krizin hala devam ettiği, Yemen'de, engelli, yetim ve mazlum aileler için hazırladığımız iftar yemeklerinin dağıtımını gerçekleştiriyoruz.  (Mayıs - 2020)