TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Mazlum Yüzler Kış Soğuğunda İyilikle Isınıyor

Mazlum Yüzler Kış Soğuğunda İyilikle Isınıyor
IDDEF olarak, soğuklar yüzünü gösterip kış günleri kapıya dayandığında hiçbir zaman unutmadığımız kardeşlerimizi desteklerinizle yine yalnız bırakmıyoruz. Hayırseverlerimizin yardımlarıyla İdlib, Yemen, Afganistan, Pakistan ve Gazze’deki kardeşlerimiz için ‘İyilik Isıtır’ temasıyla kış yardımı yapıyoruz. Siz de mazlum yüzleri iyilikle ısıtmak için destek verebilir, zorluklara kış soğuğunun eklenmesine engel olabilirsiniz.

Kış Paketi Bağış Yap

iyilikisitir-iddef-2022-kis-kampanyasi

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, her yıl olduğu gibi 2022-2023 kış mevsimi kapsamında dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve mağdur kardeşlerimizi ziyaret ederek, bağışçılarımızın emanetlerini teslim etmeye başladık. Gıda paketi, battaniye, kıyafet ve yakacak gibi kış aylarının temel ihtiyaç malzemelerini ulaştırıldığımız kardeşlerimizin zorlu hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştırarak yüzlerinin gülmesine vesile oluyoruz. Soğuk hava ve çamur içerisindeki kamplar ile briket ev, çadır, su depoları inşa ettiğimiz ve insani yardım çalışmaları yaptığımız İdlib’de, dünyanın en büyük açlık felaketiyle karşı karşıya olan Yemen ve Afganistan ile abluka altında yoksulluk krizini yaşayan Gazze’de, Sel felaketiyle zor günler geçiren Pakistan'da, Lübnan'ın Arsal bölgesinde çadır kamplarda ağır kış şartları altında hayat mücadelesi veren on binlerce Suriyeli ailenin kalplerini iyilikle ısıtıyoruz. Siz de kışın ayazını korunaksız kamplarda çaresizce bekleyen mazlum ailelerin yardım çığlığına sessiz kalmayın.

İdlib Bağış yap

Yemen Bağış Yap

Gazze Bağış Yap

Afganistan Bağış yap

Pakistan Bağış Yap

Lübnan/Arsal Bağış Yap

İdlib’deki Sıkıntı Kışın Feryada Dönüşüyor

11’inci yılına giren Suriye savaşından etkilenen kardeşlerimizin ilk günden bu zamana tüm gücümüzle yanlarında olmaya çalışıyoruz. Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye sınırına sığınıp zor şartlar altında yıllardır yaşamlarını sürdüren Suriyeli aileler için İdlib’de inşa ettiğimiz 620 briket evde, yapılan çadırlarda ve kendi imkanlarıyla hazırladıkları derme çatma barakalarda yaşayan kardeşlerimiz kışın daha çok yardıma ihtiyaç duyuyor. Bu kapsamda her zaman olduğu gibi kış aylarında yardım çalışmalarını artırıyor, savaşın acılarını bir nebze de olsa dindirmeye çalışıyoruz. Savaşın 7 milyon Suriyeli’yi mülteci durumuna düşürdüğü 13 milyon sivili yardıma muhtaç hale getirdiği savaşın can yakan yanı kışın artarken, mazlum ailelerin yardım çığlığı ise soğuk kış günlerinde adeta feryada dönüşüyor. İdlib'de ayrıca İyiliğe Çatı Ol sloganımızla AFAD koordinasyonuyla başlatılan "İdlib 100 bin Briket Ev” kampanyasına destek vererek briket evler inşa ediyoruz.
   


Yemen’de Kriz Hiç Bitmiyor

İç savaşla birlikte dünyanın en büyük insanlık krizinin yaşandığı Yemen’deki acil yardım çalışmalarımıza aralıksız devam ederken desteklerinizle istikrarlı bir şekilde Yemen’deki savaş mağduru kardeşlerimizin yanında oluyoruz. Bu kapsamda savaş nedeniyle göç edenlerin sığındığı bölgelerde pirinç, sıvı yağ, un ve şekerden oluşan gıda yardımı, kurban eti ile battaniye yardımında bulunuyoruz. Sefaletin ve yoksulluğun had safhada olduğu Yemen’de 20 bin insan iç savaş nedeniyle hayatını kaybederken, 17 milyon Yemenli güvenli gıdaya ulaşamıyor, 2 milyon çocuk ise ileri derecede kötü beslenmeye maruz kalıyor. Yemenli kardeşlerimiz şu sıralar çetin kış şartlarına hazırlanıyor ve soğuk kış günleriyle mücadele ediyor. Sıcak elimizle soğuk elleri, mazlum yüzleri hep birlikte ısıtalım!

iddef-iyilik-isitir-2021-2022-kis-yardim-3

Filistinli Kardeşlerimiz Rahat Bir Nefes Alamıyor

Abluka ve saldırı altında hayatlarını sürdürmeye gayret gösteren, yoksulluk krizinin gün geçtikçe büyüdüğü, Ramazan ayında büyük saldırıların olduğu Gazze’de tüm yıl sürdüğümüz insani yardım çalışmaları kış ayları geldiğinde daha fazla önem arz ediyor. Gazze’deki 2 milyona yakın kişiden, 1,3 milyonu yardıma muhtaçken aileler güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşamıyor. Başta sağlık olmak üzere su, gıda, yoksulluk ve işsizlik krizi gün geçtikte büyürken Filistinli kardeşlerimiz için yapacağımız kış yardımı onlara nefes aldırıyor. Desteklerinizle, gıdaya ihtiyacı olan kardeşlerimizin zor günlerinde yanlarında olarak yüzlerinin gülmesine vesile oluyoruz.

iddef-iyilik-isitir-2021-2022-kis-yardim-4

Afganistan’da İnsani Yardıma Olan İhtiyaç Her Gün Artıyor

İşgalcilerin uzun yıllar yıkım yaşattığı Afganistan’da ise şimdi açlık krizi yaşanıyor. Kadim İslam yurdunda derin bir ekonomik krizin yaşanmasıyla daha da fakirleşen Afgan halkı, tüm dünyadan yardım bekliyor. 40 milyon nüfusa sahip ülkede yaklaşık 18 milyon insan ihtiyaç sahibi olarak güvenli gıdaya ulaşmaya çalışıyor. Ekonomik yönden büyük bir sıkıntı içerisinde olan Afganistan’daki kardeşlerimiz yokluk ve yoksullukla mücadele ederken çocuklarına yiyecek bulmakta zorlanan ailelerin bir bölümü yardım kamplarında yaşam mücadelesi veriyor. İhtiyaç sahibi ailelerin çoğunluğu çocuklarını doyurabilmek için günlük yiyecek bulamazken, yetersiz beslenme hastalığı nedeniyle çocuklar hastanelerde yatıyor. Kış aylarının kendini hissettirmeye başladığı Afganistan’da yaşam koşulları daha da ağırlaşırken, savaş yorgunu ülkede büyük bir insanlık dramı yaşanıyor.
   

Arsal’da Naylon Çadırlar Kışa Zor Dayanıyor

Suriye’deki savaştan kaçarak Lübnan’a sığınan Suriyeli muhacir kardeşlerimizi de unutmuyoruz. Bu kapsamda, Lübnan'ın Arsal bölgesinde çadır kamplarda ağır kış şartları altında hayat mücadelesi veren yaklaşık 70 bin Suriyeli aileye sizlerin desteğiyle gıda, battaniye, yatak ve yakacaktan oluşan kış yardımlarını ulaştırıyoruz. Korunaksız naylon çadırlarda dondurucu soğukları korku içinde bekleyen kardeşlerimizin yaşamı kar yağışlarında içinden çıkılmaz bir hale geliyor.

iddef-iyilik-isitir-2021-2022-kis-yardim-5

Pakistan'ın Yaralarını Hep Birlikte Sarıyoruz

Güney Asya ülkesi Pakistan’da muson yağmurlarının yol açtığı seller etkisini artırırken milyonlarca Pakistanlı zor günler yaşıyor. İDDEF olarak, Pakistan’ı etkisi altına alan şiddetli muson yağmurlarının neden olduğu selden etkilenen ve güvenli gıdaya ulaşmakta zorluk çeken kardeşlerimiz için acil yardım kampanyası başlattık. Kampanya kapsamında, sel nedeniyle oluşan hastalıklara karşı ilaçlama yaparken, sıcak yemek ikramı, gıda kolisi, çadır ve cibinlik dağıtımı gerçekleştiriyoruz.
   

Kardeşini İyilikle Isıt, Kardeşlik Üşümesin

Siz de kışın ayazındaki kardeşlerimizi, soğuk hava ve çamur içerisindeki kamplarda üşüyen elleri, soba ve yakacak olmayan buz gibi evlerdeki yürekleri, açlık ve susuzlukla mücadele eden mazlum insanları ve masum yavruları yalnız bırakmayarak bu sayfa üzerinden butonları tıklayarak, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimize gelerek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU