TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
İşgalcilerin uzun yıllar yıkım yaşattığı Afganistan’da şimdi açlık krizi yaşanıyor! Zor günlerinde yardımlarımızla kardeşlerimizin yanındayız.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, Güney Asya ülkesi Afganistan’da son yılların en büyük insani krizi yaşanırken, özellikle açlık nedeniyle çocukların ölümle karşı karşıya oldukları ülkede acil yardım çalışması başlattık. Bu kapsamda hayırseverlerimizin destekleriyle hazırlanan ve içerisinde temel yaşam malzemelerin yer aldığı kumanya paketlerini yardım kamplarındaki ailelere ve kırsal kesimde bulunan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırmak için harekete geçtik. Yardım Tırlarımızla 20 tonluk insani yardım ulaştırmamızın ardından, 2.,3. ve 4. İyilik Treni kampanyasına insani yaşam malzemesi desteği verdik. Şimdi ise Afgan halkı için yola çıkacak 5. İyilik Trenine ulaştırmak üzere yardımlarınızı bekliyoruz.


Mazlumdan yana olmayı şeref bilen ülkemiz, zor günler geçiren Afganistan'a İyilik Treni ile el uzatıyor. Kampanyamız kapsamında hayırseverlerin bağışlarıyla hazırlanan gıda paketi, kışlık kıyafet malzemeleri ve acil ihtiyaç ürünlerini yardım tırları ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda yola çıkacak olan İyilik Treni ile bölgeye ulaştıracağız.

afganistan-iddef-iyilik-treni

İnsani Yardıma Olan İhtiyaç Her Gün Artıyor

Yaklaşık 20 yıldır işgal altında olan kadim İslam yurdu Afganistan’da derin bir ekonomik krizin yaşanmasıyla daha da fakirleşen Afgan halkı, tüm dünyadan yardım bekliyor. 40 milyon nüfusa sahip ülkede yaklaşık 17 milyon insan ihtiyaç sahibi olarak güvenli gıdaya ulaşmaya çalışıyor. Ekonomik yönden büyük bir sıkıntı içerisinde olan Afganistan’daki kardeşlerimiz yokluk ve yoksullukla mücadele ederken çocuklarına yiyecek bulmakta zorlanan ailelerin bir bölümü yardım kamplarında yaşam mücadelesi veriyor. İhtiyaç sahibi ailelerin çoğunluğu çocuklarını doyurabilmek için günlük yiyecek bulamazken, yetersiz beslenme hastalığı nedeniyle çocuklar hastanelerde yatıyor. Her geçen gün insani yardıma olan ihtiyacın arttığı ülkede yaşanan krizlerin en kötüsü açlık tehlikesi oluyor.

iddef-afganistan-yardim-2

Kış Ayları Kendini Hissettiriyor

Ekonomik kriz, büyüyen işsizlik ve gıda fiyatlarındaki artış milyonlarca kişinin ailelerine yiyecek yemek götürmelerini zorlaştırıyor. Kış aylarının kendini hissettirmeye başladığı Afganistan’da yaşam koşulları daha da ağırlaşırken, savaş yorgunu ülkede şimdi de büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Sağlık ihtiyacının karşılanamadığı, ailelerin evlerinde veya yardım kamplarındaki çadırlarında yakacak bulamadığı ülkede yatağa aç gidilmesi başlı başına bir felaketi yaşatıyor. İDDEF olarak bu kapsamda, gıda ve kışa yönelik yardım çalışmalarımızla hayırseverlerimizin emanetlerini ülkeye ulaştırıyoruz.


Sen de Destek Olabilirsin

Açlık, sefalet ve insani krizin had safhada olduğu Afganistan’daki ihtiyaç sahiplerine acil yardım ulaştırmak isteyen bağışçılarımız "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden, hesap numaralarımızdan veya 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayarak destek olabilir. Hayırseverlerimiz ayrıca 'AFGANİSTAN' yazarak  7230'a SMS göndererek yardım kampanyamıza 10 TL katkıda bulunabilir. 

iddef-afganistan-acilyardim

afganistan acil yardım

İşgalcilerin uzun yıllar yıkım yaşattığı Afganistan’da şimdi açlık krizi yaşanıyor! Zor günlerinde yardımlarımızla kardeşlerimizin yanındayız.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

250