TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Soğuktan etkilenen Gazze, İdlib, Afganistan ve Yemen'deki kardeşlerimize yardımlarınızı ulaştırıyoruz

İDDEF, işgalci İsrail'in 7 Ekim'den bu yana soykırım yaptığı Gazze’deki Filistinli kardeşlerimizin, savaştan kaçarak Türkiye sınırına sığınan Suriyeli kardeşlerimizin, işgalcilerin çekilmesiyle toparlanma süreci yaşayan Afgan kardeşlerimizin ve büyük bir insanlık krizinin yaşandığı Yemenli kardeşlerimizin çetin kış şartlarından etkilenmemesi için kış yardım paketi desteği sağlıyor.

İyilik ısıtır

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak soğuk kış şartları altında hayatta kalma mücadelesi veren İdlibli, Afganistanlı ve Yemenli mazlumlar ile soykırıma uğrayarak yoğun saldırı altında kalan Gazze’deki Filistinli ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için “İyilik Isıtır” sloganıyla harekete geçtik. Acil yardım kampanyası kapsamında hayırseverlerin bağışlarıyla hazırlanan kumanya, kışlık kıyafet, battaniye ve yakacak yardımını bizzat bölgedeki ekiplerimizle teslim ediyoruz.

 

Filistinli Kardeşlerimiz Soykırıma Uğruyor

İşgalci İsrail, 7 Ekim 2023 tarihinde Gazze'ye yönelik başlattığı saldırılarında Filistin halkına adeta soykırım yaparken, hastane, okul ve tüm binaları yıkarak bölgeyi insansızlaştırıyor. Gazze halkı yoğun bombardımanın yanında havaların soğumasıyla da zor günler geçirmeye başlıyor. Özellikle Gazze'de soğuk hava koşulları çadırlarda kalan Filistinlileri olumsuz etkiliyor. İyilik Isıtır acil yardım kış kampanyamızla kısıtlı imkanlarla ve zor şartlar altında soğuk hava koşullarıyla mücadele eden kardeşlerimizin yanında oluyoruz.


Savaştan Sonra En Büyük Zorluk: Kış Şartları

13'üncü yılına giren Suriye savaşından etkilenen kardeşlerimizin ilk günden bu yana yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Özellikle kış ayları geldiğinde soğuk hava ve çamur içerisindeki kamplarda hayatta kalma mücadelesi veren Suriyeli kardeşlerimizin yanında oluyoruz. İdlib kırsalında inşa ettiğimiz briket ev ve çadırlarda yaşamaya başlayan kardeşlerimize hayırseverlerin desteğiyle kumanya, kışlık kıyafet, battaniye ve yakacak yardımı yapıyoruz. Bombardıman nedeniyle İdlib kırsalına göç etmek zorunda kalan aileler, çetin kış şartlarında soğuk hava ve sular altında kalan yağmur ve çamur içerisindeki alanlarda yaşam mücadelesi veriyor.


Mazlum Ailelerin Yüreklerini Isıtıyoruz

Her sabah daha zor bir güne uyanan kardeşlerimiz soğuk ve açlıkla savaşıyor. Kış ayları geldiğinde her zamankinden daha fazla yardıma ihtiyaç duyan, kardeşlik bağlarının kurulmasını hasretle bekleyen siviller için adeta seferberlik ilan ediyoruz. Bu kapsamda her zaman olduğu gibi kış aylarında yardım çalışmalarını artırıyor, savaşın acılarını bir nebze de olsa dindirmeye çalışıyoruz. Soğuk kış şartlarından korunmak için yardımlarınızı bekleyen Suriyeli mazlum ailelerin yüreklerini gelin hep birlikte, iyilikle ısıtalım.

Yemen’de Dünyanın En Büyük İnsanlık Krizi Yaşanıyor

İç savaşın büyük yaralar açtığı, milyonlarca insanı yerinden ettiği başka bir coğrafya ise Yemen. Savaşla birlikte dünyanın en büyük insanlık krizinin yaşandığı Yemen’deki acil yardım çalışmalarımıza aralıksız devam ederken bağışçıların yardımıyla istikrarlı bir şekilde Yemen’deki savaş mağduru kardeşlerimizin yanında oluyoruz. Bu kapsamda savaş nedeniyle göç edenlerin sığındığı bölgelerde pirinç, sıvı yağ, un ve şekerden oluşan gıda yardımı, kurban eti ile battaniye yardımında bulunuyoruz. İyilik Isıtır hareketimizle kış aylarında da Yemenli kardeşlerimizin yanında olup kış yardımı yapıyoruz. 

yemen-iyilik-isitir-kisyardimi

Afganistan’da İnsani Yardıma Olan İhtiyaç Her Gün Artıyor

İşgalcilerin uzun yıllar yıkım yaşattığı Afganistan şimdi her yönden bir toparlanma süreci yaşıyor. Kadim İslam yurdunda derin bir ekonomik krizin yaşanmasıyla daha da fakirleşen Afgan halkı yardım bekliyor. 40 milyon nüfusa sahip ülkede yaklaşık 18 milyon insan ihtiyaç sahibi olarak güvenli gıdaya ulaşmaya çalışıyor. Kış aylarının kendini hissettirmeye başladığı Afganistan’da yaşam koşulları daha da ağırlaşırken, savaş yorgunu ülkede büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. İDDEF olarak, işgalcilerin büyük yıkım yaşattığı Afganistan için insani yardım, imar ve ihya çalışmalarımızı sürdürürken, deprem felaketiyle sarsılan bölgelerde acil yardım ve deprem konutlarını inşa ediyor. Gıda, yakacak, battaniye ve kıyafet yardımlarıyla kardeşlerimizi kış soğuğunda yalnız bırakmıyoruz.


Yaşam Mücadelesine Hep Birlikte Destek Olalım

Siz de Suriye, Afganistan, Yemen, Gazze ve Lübnan Arsal'daki kışın ayazındaki kardeşlerinizi, soğuktan titreyen çocukları yalnız bırakmayarak bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına FAST/EFT/havale yoluyla, genel merkezimize ya da temsilciliklerimize gelerek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz.


kış yardım paketi

Soğuktan etkilenen Gazze, İdlib, Afganistan ve Yemen'deki kardeşlerimize yardımlarınızı ulaştırıyoruz

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0