TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Soğuktan etkilenen İdlib, Afganistan, Pakistan, Yemen ve Gazze'deki kardeşlerimize yardımlarınızı ulaştırıyoruz.

İDDEF, iç savaş nedeniyle Türkiye sınırına sığınan Suriyeli kardeşlerimizin, çatışma ve istikrarsızlık nedeniyle yaşam mücadelesi veren Afgan kardeşlerimizin, sel felaketi nedeniyle zor günler geçiren Pakistanlı kardeşlerimizin, dünyanın en büyük insanlık krizinin yaşandığı Yemenli kardeşlerimizin ve abluka altında yoksulluk çeken Gazze’deki Filistinli kardeşlerimizin çetin kış şartlarından etkilenmemesi için kış yardım paketi yardımı yapıyor.

iyilik-isitir-idlib-afganistan (1)

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak soğuk kış şartları altında hayatta kalma mücadelesi veren İdlibli, Afganistanlı ve Yemenli mazlumlar ile abluka altında yoksulluk içinde yaşayan Gazze’deki Filistinli ihtiyaç sahipleri için “İyilik Isıtır” sloganıyla harekete geçtik. Acil yardım kampanyası kapsamında hayırseverlerin bağışlarıyla hazırlanan kumanya, kışlık kıyafet, battaniye ve yakacak yardımını bizzat bölgedeki ekiplerimizle teslim ediyoruz.

Savaştan Sonra En Büyük Zorluk: Kış Şartları

12'nci yılına giren Suriye savaşından etkilenen kardeşlerimizin ilk günden bu yana yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Özellikle kış ayları geldiğinde soğuk hava ve çamur içerisindeki kamplarda hayatta kalma mücadelesi veren Suriyeli kardeşlerimizin yanında oluyoruz. İdlib kırsalında inşa ettiğimiz 620 briket ev ve çadırlarda yaşamaya başlayan kardeşlerimize hayırseverlerin desteğiyle kumanya, kışlık kıyafet, battaniye ve yakacak yardımı yapıyoruz. Bombardıman nedeniyle İdlib kırsalına göç etmek zorunda kalan aileler, çetin kış şartlarında soğuk hava ve sular altında kalan yağmur ve çamur içerisindeki alanlarda yaşam mücadelesi veriyor.

iddef-idlib-yakacak yardimi-2020 (3)

Mazlum Ailelerin Yüreklerini Isıtıyoruz

Her sabah daha zor bir güne uyanan kardeşlerimiz soğuk ve açlıkla savaşıyor. Kış ayları geldiğinde her zamankinden daha fazla yardıma ihtiyaç duyan, kardeşlik bağlarının kurulmasını hasretle bekleyen siviller için adeta seferberlik ilan ediyoruz. Bu kapsamda her zaman olduğu gibi kış aylarında yardım çalışmalarını artırıyor, savaşın acılarını bir nebze de olsa dindirmeye çalışıyoruz. Soğuk kış şartlarından korunmak için yardımlarınızı bekleyen Suriyeli mazlum ailelerin yüreklerini gelin hep birlikte, iyilikle ısıtalım.


Yemen’de Dünyanın En Büyük İnsanlık Krizi Yaşanıyor

İç savaşın büyük yaralar açtığı, milyonlarca insanı yerinden ettiği başka bir coğrafya ise Yemen. Savaşla birlikte dünyanın en büyük insanlık krizinin yaşandığı Yemen’deki acil yardım çalışmalarımıza aralıksız devam ederken bağışçıların yardımıyla istikrarlı bir şekilde Yemen’deki savaş mağduru kardeşlerimizin yanında oluyoruz. Bu kapsamda savaş nedeniyle göç edenlerin sığındığı bölgelerde pirinç, sıvı yağ, un ve şekerden oluşan gıda yardımı, kurban eti ile battaniye yardımında bulunuyoruz. İyilik Isıtır hareketimizle kış aylarında da Yemenli kardeşlerimizin yanında olup kış yardımı yapıyoruz.

yemen-iyilik-isitir-kisyardimi

Filistinli Kardeşlerimiz Yoksulluk Altında Eziliyor

Abluka ve saldırı altında hayatlarını sürdürmeye gayret gösteren, yoksulluk krizinin gün geçtikçe büyüdüğü Gazze’de ise kış ayları çok zor geçiyor. Güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşamayan 1,5 milyona yakın insan su, gıda, yoksulluk ve işsizlik krizine karşı yaşam mücadelesi veriyor. Gazze’deki ihtiyaç sahipleri için de özellikle gıda paketi ve battaniye yardımında bulunuyoruz. 

gazze-iddef-insan-yardim-2020

Afganistan’da İnsani Yardıma Olan İhtiyaç Her Gün Artıyor

İşgalcilerin uzun yıllar yıkım yaşattığı Afganistan’da ise şimdi açlık krizi yaşanıyor. Kadim İslam yurdunda derin bir ekonomik krizin yaşanmasıyla daha da fakirleşen Afgan halkı, tüm dünyadan yardım bekliyor. 40 milyon nüfusa sahip ülkede yaklaşık 18 milyon insan ihtiyaç sahibi olarak güvenli gıdaya ulaşmaya çalışıyor. Ekonomik yönden büyük bir sıkıntı içerisinde olan Afganistan’daki kardeşlerimiz yokluk ve yoksullukla mücadele ederken çocuklarına yiyecek bulmakta zorlanan ailelerin bir bölümü yardım kamplarında yaşam mücadelesi veriyor. İhtiyaç sahibi ailelerin çoğunluğu çocuklarını doyurabilmek için günlük yiyecek bulamazken, yetersiz beslenme hastalığı nedeniyle çocuklar hastanelerde yatıyor. Kış aylarının kendini hissettirmeye başladığı Afganistan’da yaşam koşulları daha da ağırlaşırken, savaş yorgunu ülkede büyük bir insanlık dramı yaşanıyor.

afganistan-iyilikisitir-iddef 

Yaşam Mücadelesine Hep Birlikte Destek Olalım

Siz de Suriye, Afganistan, Yemen, Gazze ve Lübnan Arsal'daki kışın ayazındaki kardeşlerinizi, soğuktan titreyen çocukları yalnız bırakmayarak bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimize gelerek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz.

Pakistan'ın Yaralarını Hep Birlikte Sarıyoruz

Güney Asya ülkesi Pakistan’da muson yağmurlarının yol açtığı seller etkisini artırırken milyonlarca Pakistanlı zor günler yaşıyor. İDDEF olarak, Pakistan’ı etkisi altına alan şiddetli muson yağmurlarının neden olduğu selden etkilenen ve güvenli gıdaya ulaşmakta zorluk çeken kardeşlerimiz için acil yardım kampanyası başlattık. Kampanya kapsamında, sel nedeniyle oluşan hastalıklara karşı ilaçlama yaparken, sıcak yemek ikramı, gıda kolisi, çadır ve cibinlik dağıtımı gerçekleştiriyoruz.

kış yardım paketi

Soğuktan etkilenen İdlib, Afganistan, Pakistan, Yemen ve Gazze'deki kardeşlerimize yardımlarınızı ulaştırıyoruz.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

250