TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Pakistan’daki şiddetli yağıştan etkilenen kardeşlerimize insani yardım ulaştırıyoruz!

Pakistanlı kardeşlerimiz yardımlarımızı bekliyor...

pakistan-acil yardim-iddef (2)

Güney Asya ülkesi Pakistan’da muson yağmurlarının yol açtığı seller etkisini artırırken milyonlarca Pakistanlı zor günler yaşıyor. İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, Pakistan’ı etkisi altına alan şiddetli muson yağmurlarının neden olduğu selden etkilenen ve güvenli gıdaya ulaşmakta zorluk çeken kardeşlerimiz için acil yardım kampanyası başlattık. Kardeş ülke Pakistan’ın bu zor zamanında yanında olmak için harekete geçerken ulusal acil durum ilan ülkedeki kardeşlerimiz çaresizlik içinde yardım bekliyor.

Sel Felaketinin Bilançosu Ağırlaşıyor

14 Haziran’dan bu yana etkili muson yağmurları sebebiyle Pakistan’da meydana gelen sel felaketinden şu ana kadar 34 milyon kişi etkilenirken, ölenlerin sayısı 1650'ye yaklaştı ve 10 milyon kişi evsiz kaldı. Binlerce kişinin yaralandığı sel afetinde evler ve köprüler yıkıldı, yollar hasar gördü ve 1 milyonu aşkın hayvan telef oldu. Kurulan çadır kamplarında barınan kişi sayısı ise 500 bine çıktı. Yağışların önümüzdeki günlerde de devam edeceği ve çok sayıda insanın kurtarılması için çalışmaların sürdüğü açıklandı.


Siz de Destek Olabilirsiniz

Pakistan’daki sel mağduru kardeşlerimize gıda, sıcak yemek, ilaç, battaniye ve çadır gibi acil yardım ulaştırmak isteyen bağışçılarımız bu sayfa üzerinden veya 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayarak destek olabilir.

pakistan-acil yardim-iddef

pakistan-sel-acil-yardim-iddef

pakistan acil yardım

Pakistan’daki şiddetli yağıştan etkilenen kardeşlerimize insani yardım ulaştırıyoruz!

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0