TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Suriye’deki savaş nedeniyle Lübnan’a sığınan ve ağır kış şartları nedeniyle derme çatma çadırlarında zor günler geçiren Suriyeli kardeşlerimize yardımlarınızı ulaştırıyoruz.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, “İyilik Isıtır” kış yardım kampanyamızla Türkiye sınırındaki Suriyeli sığınmacılar ile Yemen ve Gazze’deki kardeşlerimize gıda kolisi, yakacak, battaniye, yatak ve kışlık kıyafet gibi yardımlarınızı ulaştırırken, Orta Doğu ülkesi Lübnan’a sığınan Suriyeli muhacir kardeşlerimizi de unutmuyoruz. Bu kapsamda, Lübnan'ın Arsal bölgesinde çadır kamplarda ağır kış şartları altında hayat mücadelesi veren on binlerce Suriyeli aileye hayırseverlerimizin desteğiyle gıda, battaniye, yatak ve yakacaktan oluşan kış yardımlarını ulaştırıyoruz. 


60 bin Suriyeli Aile Hayatta Kalmaya Çalışıyor

Suriye’de 2011'de çıkan iç savaştan kaçarak Lübnan’ın doğusundaki Arsal şehrine sığınan yaklaşık 60 bin Suriyeli aile içler acısı halde hayatta kalmaya çalışırken, kış ayları gelip kar ve yağmur yağışı başladığında hayat felç oluyor. Yakacak bulmakta zorlanan, yoğun kar yağışı nedeniyle çadırları yıkılan ve eriyen kar nedeniyle çadırları su altında kalan aileler çok zor günler geçiriyor. Yokluk ve yoksulluğa Lübnan’daki ekonomik kriz de eklenince sığınmacı kardeşlerimiz hayatlarını idame ettiremiyor. Çaresizce yardım bekleyen aileler, en çok çocuklarının zorlandığını belirtirken, gıda, yatak, battaniye ve yakacak gibi yardımlara acil ihtiyaç duyduklarını söylüyor.


arsal-lubnan-iddef-2023-kisyardimi-3
Bölgenin en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi de mazot....

Beton Yapılar Yıkıldı, Çadırda Yaşamaya Başladılar

Suriye’deki savaş 13. yılına girerken her şeylerini terk eden on binlerce aile Lübnan’ın Arsal beldesinde yurtsuz ve evsiz bir şekilde yaşama tutunmaya çalışıyor. İlk zamanlar beton ev yapan ve kış ayları geldiğinde soğuk hava ve kardan bir nebze de olsa etkilenmeyen ailelerin yaşamları Lübnan’ın beton yapıları yıkması nedeniyle alt üst oldu. Çatısız kalan 15 binden fazla Suriyeli sığınmacının kış şartları daha çekilmez hale gelirken, dağlık bir bölge olan Arsal’da bugünlerde etkili olan kar yağışı yaşamı çıkılmaz hale getirdi. Öyle ki birkaç yıl önce bölgede soğuktan donan insanlar hayatlarını kaybederken, böyle bir insanlık dramının tekrarlanmaması için bölgeye acil yardım çalışması yapılması gerekiyor. Ülkedeki her 10 Suriyeli aileden 9'u aşırı yoksulluk içinde yaşarken özellikle gıda ve barınma ihtiyacı hayati önem taşıyor.

lübnan-arsal-iddef-yardim-2

Sen de Kardeşlerini İyilikle Isıtabilirsin

Lübnan’daki Suriyeli sığınmacı kardeşlerimize yardım ulaştırmak isteyen siz kıymetli bağışçılarımız bu sayfa üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına FAST/EFT/havale yoluyla, genel merkezimizden ya da il/ilçe temsilciliklerini ziyaret ederek veya 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayarak destek olabilirsiniz. Ayrıca KIŞ yazıp 7230'a SMS göndererek 20 TL bağışta bulunabilirsiniz. 

arsal-lubnan-iddef-2023-kisyardimi


arsal-lubnan-iddef-2023-kisyardimi-2

lübnan/arsal - acil yardım

Suriye’deki savaş nedeniyle Lübnan’a sığınan ve ağır kış şartları nedeniyle derme çatma çadırlarında zor günler geçiren Suriyeli kardeşlerimize yardımlarınızı ulaştırıyoruz.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0