TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Bombardıman nedeniyle İdlib’ten Türkiye sınırına göç eden Suriyeli kardeşlerimizin yardım çığlığına hep birlikte kulak verelim.


13'üncü yılına giren iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından birini yaşayan Suriye’de her geçen gün yürek yakan görüntüler ortaya çıkarken, Suriyeli kardeşlerimiz canını ve evinden eline geçirebildiği eşyaları alarak Türkiye sınırına geldi. İdlib bölgesinde inşa edilen briket evlerde hayata tutunmaya çalışan savaş mağduru kardeşlerimiz dışında İdlib kırsalındaki aileler ise, çetin kış şartlarında soğuk hava ve sular altında kalan yağmur ve çamur içerisindeki alanlarda yaşam mücadelesi veriyor. Her sabah daha zor bir güne uyanan kardeşlerimiz soğuk ve açlıkla savaşıyor. 


Soğuktan Korumak için Kalıcı Ev ve Çadır İnşa Edildi

Suriye'nin kuzeyinde yardım çalışmalarına aralıksız devam İDDEF ise İdlib’ten kırsala kaçmak zorunda kalan Suriyeli kardeşlerimizin çilesini bir nebze de olsa dindirmek için "İyiliğe Çatı Ol" kapsamında “İyilik Isıtır” sloganıyla un, ekmek, battaniye, gıda kolisi ve bebek maması yardımları yaptı ve sivillerin kaçarak yerleştiği bölgede barınma ihtiyaçları için yaşam çadırları ve briket evleri kurdu. Mağdur ve mazlumları yalnız bırakmayan İDDEF, hayırseverlerin desteğiyle şu anda en büyük gereksinimlerden olan çadır, soba için yakacak, gıda kolisi, battaniye, yatak süngeri ve bebek maması yardımlarını bölgeye ulaştırıyor. "Bir Aradayız İdlib'in Yanındayız" kampanyası kapsamında "İdlib 100 bin Briket Ev” hedefiyle başlatılan projeye destek veren İDDEF, yeni briket evler inşa ediyor. 610 briket ev inşa eden İDDEF, hayırseverlerin desteğiyle briket ev konut sayısını 3000’e çıkarmak için çalışıyor.

suriye-idlib-iddef-insani-yardim-2020 (4)

Kardeşlerimiz Yakacak İhtiyacını Çöplerden Karşılıyor

İdlib kırsalındaki tarlalarda yürekleri yakan insanlık dramı yaşanıyor. Yaşam mücadelesi veren ve derme-çatma çadır kuran aileler, yakacak ve yemek ihtiyacını çöplerden, su ihtiyacını ise yağmur suyuyla karşılıyor. Islanan elbiselerini kurutacak sobaları dahi olmayan Suriyeliler, dışarıda yaktıkları çalı ve bez parçalarıyla ısınmaya çalışıyor. Özellikle soğuk hava ve çamur deryasına dönen alanlarda çocuklar büyük zorluk yaşıyor. İdlibli anneler ise üşüyen ve aç çocukları karşısında çaresiz kalıyor. İDDEF, hayırseverlerin bağışlarıyla kardeşlerimizin yaralarına merhem olmak için çalışıyor. İnşa edilen briket evler sıcak ev ortamı sunarken, her evin hemen yanı başında yapılan 500 litre kapasitesindeki su deposu ile kardeşlerimize temiz su sağlıyor. Kalıcı konut olarak inşa edilen briket evler ile birlikte, battaniye, mont ve kazak, sünger yatak, yakacak, un ile gıda kumanyası ve temizlik malzemeleri savaş mağduru kardeşlerimize teslim ediliyor. Kardeşine Yardım Elini Uzat

Bombardıman nedeniyle İdlib’den göç eden mazlum aileler, soğuk kış şartlarından korunmak için yardımlarınızı bekliyor. Siz de kışın ayazındaki kardeşlerinizi, soğuktan titreyen çocukları yalnız bırakmayarak bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimize gelerek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz.i̇dlib acil yardım

Bombardıman nedeniyle İdlib’ten Türkiye sınırına göç eden Suriyeli kardeşlerimizin yardım çığlığına hep birlikte kulak verelim.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0