TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Bombardıman nedeniyle İdlib’ten Türkiye sınırına göç eden Suriyeli kardeşlerimizin yardım çığlığına hep birlikte kulak verelim.

11'inci yılına giren iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından birini yaşayan Suriye’de her geçen gün yürek yakan görüntüler ortaya çıkarken, Suriyeli kardeşlerimiz canını ve evinden eline geçirebildiği eşyaları alarak Türkiye sınırına kaçıyor. Rejim güçleri ve Rusya'nın saldırıları nedeniyle İdlib kırsalına göç etmek zorunda kalan aileler, çetin kış şartlarında soğuk hava ve sular altında kalan yağmur ve çamur içerisindeki alanlarda yaşam mücadelesi veriyor. Her sabah daha zor bir güne uyanan kardeşlerimiz soğuk ve açlıkla savaşıyor.Soğuktan Korumak için Kalıcı Ev ve Çadır İnşa Edildi

Kuzey Suriye’de yardım çalışmalarına aralıksız devam İDDEF ise İdlib’ten kırsala kaçmak zorunda kalan Suriyeli kardeşlerimizin çilesini bir nebze de olsa dindirmek için "Suriye Yaşam Projesi" kapsamında “İyilik Isıtır” sloganıyla un, ekmek, battaniye, gıda kolisi ve bebek maması yardımları yaptı ve sivillerin kaçarak yerleştiği bölgede barınma ihtiyaçları için yaşam çadırları ve briket evleri kurdu. Mağdur ve mazlumları yalnız bırakmayan İDDEF, hayırseverlerin desteğiyle şu anda en büyük gereksinimlerden olan çadır, soba için yakacak, gıda kolisi, battaniye, yatak süngeri ve bebek maması yardımlarını bölgeye ulaştırıyor.

suriye-idlib-iddef-insani-yardim-2020 (4)

Kardeşlerimiz Yakacak İhtiyacını Çöplerden Karşılıyor

İdlib kırsalındaki tarlalarda yürekleri yakan insanlık dramı yaşanıyor. Yaşam mücadelesi veren ve derme-çatma çadır kuran aileler, yakacak ve yemek ihtiyacını çöplerden, su ihtiyacını ise yağmur suyuyla karşılıyor. Islanan elbiselerini kurutacak sobaları dahi olmayan Suriyeliler, dışarıda yaktıkları çalı ve bez parçalarıyla ısınmaya çalışıyor. Özellikle soğuk hava ve çamur deryasına dönen alanlarda çocuklar büyük zorluk yaşıyor. İdlibli anneler ise üşüyen ve aç çocukları karşısında çaresiz kalıyor. İDDEF, hayırseverlerin bağışlarıyla kardeşlerimizin yaralarına merhem olmak için çalışıyor. İnşa edilen briket evler sıcak ev ortamı sunarken, her evin hemen yanı başında yapılan 500 litre kapasitesindeki su deposu ile kardeşlerimize temiz su sağlıyor. Kalıcı konut olarak inşa edilen briket evler ile birlikte, battaniye, mont ve kazak, sünger yatak, yakacak, un ile gıda kumanyası ve temizlik malzemeleri savaş mağduru kardeşlerimize teslim ediliyor. 


Kardeşine Yardım Elini Uzat

Bombardıman nedeniyle İdlib’den göç eden mazlum aileler, soğuk kış şartlarından korunmak için yardımlarınızı bekliyor. Siz de kışın ayazındaki kardeşlerinizi, soğuktan titreyen çocukları yalnız bırakmayarak bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimize gelerek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz.


Yüz binlerce Sivil Türkiye Sınırına Göç Etti

Suriye’de 9 yıldır süren iç savaşta harabe haline gelen ülkenin kuzeybatısındaki İdlib şehri, rejim güçlerinin kontrolüne geçmesiyle yoğun bombardıman altında kaldı. Saldırılardan kaçan yüz binlerce sivil, kuzeyde Türkiye sınırına yakın kesimlere göç etti. İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ni hedef alan rejim güçleri ve Rusya, 2019’dan bu yana Türkiye sınırı yakınlarına, yaklaşık 1 milyon 300 bin sivilin göç etmesine neden oldu. Bombardımanlarda ise 1600'den fazla masum sivil hayatını kaybetti.


i̇dlib acil yardım

Bombardıman nedeniyle İdlib’ten Türkiye sınırına göç eden Suriyeli kardeşlerimizin yardım çığlığına hep birlikte kulak verelim.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

100