TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Kurban Ruhuna (Hediye) Küçükbaş

Kurban Ruhuna (Hediye) Küçükbaş
Vefat etmiş kişilerin ruhuna küçükbaş kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Ruhuna kurban ihtiyaç sahiplerinin sofrasında olsun

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, vefat etmiş kişilerin ruhuna bağışladığınız küçükbaş kurbanlarınızı dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bağışladığınız kurbanları 3 gün içerisinde keserek muhtaç kimselere ulaştırıyoruz. Ayrıca bağışçıya kurban kesimlerinin gerçekleştirildiğine dair bilgilendirme mesajı ve kurban kesim videosunu gönderiyoruz. İsteyen bağışçı indirme butonu sayesinde videosunu akıllı cep telefonuna ya da bilgisayarına indirebiliyor.

Not: Kurbanlarınız 3 gün içerisinde kesilip video linki kayıtlı cep telefonunuza SMS olarak iletildiği gibi, iddef.org web sitemize giriş yaptıktan sonra Bağışlarım menüsünden de kesim videosunu izleyebilir veya indirebilirsiniz.

iddef-ruhuna-kurban-tum-yil-kesiliyor

Vefat Eden Bir Kimse İçin Kurban Kesilir mi?

Mali ve manevi ibadetin bir başkası adına yapılmış olması, sevabını bir başkasına hediye edilmesi sahihtir. Nasıl ki Kur’an-ı Kerim okuyarak sevabını Peygamber Efendimiz (S.A.V), diğer peygamberler, sahabe ve ölmüşlerimizin ruhuna hediye ediyorsak, hayatta olan veya vefat etmiş kişilerin ruhu için de kurban kesebiliriz.

iddef-ruhuna-hediye-hisse-2023

Kurban Bağışınız İhtiyaç Sahiplerinin Yüzünü Güldürsün

Ruhuna kurban; Allah rızası, Allah’a yakınlaşma vesilesi, sevap kazanmak için kesilir. Siz de vefat etmiş olan anneniz, babanız, aile büyüğünüz veya bireylerinizden biri, akraba, eş, dost kimseler için ruhuna kurban bağışlayabilirsiniz. Kurbanınızı Kurban Bayramı’nda bağışlayabildiğiniz gibi yılın her hangi bir gününde de bağışlayabilirsiniz. İDDEF olarak, yaptığınız kurban bağışlarını, yılın her dönemi, Afrika, Asya ve Balkanlar’da öncelikli olarak medreselerimizde okuyan ilim talebelerine ve yoksul ailelere dağıtıyoruz. Özellikle eti bayramdan bayrama gören yoksul kardeşlerimiz için yılın her dönemi ulaşan kurban bağışları onların mutluluk ve sevincine vesile oluyor.


Peygamber Efendimiz (S.A.V) Ruhuna Kurban Kesilebilir mi?

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in kurban keserken “Ümmetimden kesemeyenler adına kesiyorum” diye buyurdu. Kurban bağışlayacak ölçüde maddi durumu iyi olan Müslümanlar, Peygamber Efendimiz’in Ruh-u Şerifine kurban kesebilir.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Kurban bağışınızı bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz. Kurbanlarınız 3 gün içerisinde kesilip video gönderimi sağlanmaktadır.


kurban ruhuna (hediye) küçükbaş

Vefat etmiş kişilerin ruhuna küçükbaş kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0