TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Yurtdışı Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? 2020 Fiyatları Nedir?

İDDEF ile yurtdışı kurban bağışı yapmak çok kolay. ‘Bağış yap’ butonunu tıklayıp ya da ilgili hesap numaralarına EFT/Havale gönderebilirsiniz. 2020 küçükbaş kurban bedeli 700 TL, büyükbaş hisse bedeli ise 600 TL'dir.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) 2009’dan bu yana Afrika, Asya ve Balkanlar bölgesinde İDDEF görevlileri ve hocaları eşliğinde İslami usullere uygun bir şekilde kurban kesimlerini gerçekleştiriyor. 2020 yurtdışı vacip kurban organizasyonu için hazırlıklarını yapan İDDEF, hiçbir aracı kurum ile çalışmadan, bağışçılarının kurbanlıklarının alım, kesim ve dağıtım işlemlerini ilk elden yapıyor. 


Büyükbaş Hisse ve Küçükbaş Kurban 2020 Fiyatları Ne Kadar?

İDDEF’in yurtdışı kurbanlık fiyatları küçükbaş kurbanlıkta 700 TL, büyükbaş hisse de ise 600 TL’dir. Hiçbir aracı kurum ile çalışmayan, bağışçılarının kurbanlıklarının alım, kesim ve dağıtım işlemlerini ilk elden gerçekleştiren İDDEF, vacip kurban organizasyonunu ile birlikte ihtiyaç sahiplerinin sofrasına yıl boyunca et girmesi için bağışçılarının Adak, Akika ve Şükür kurbanlarını muhtaçlara ulaştırıyor.

Yurtdışı Kurban Bağışı Caiz mi?

Yurtdışında yokluk ve yoksulluk içinde yaşayan din kardeşlerimize vacip veya adak/akika/şükür kurban bağışlarınızı ulaştırması için çeşitli kurumlara vekalet verebilirsiniz. Bu konudaki tek şart, bağışlanan kurbanın ilgili kurum tarafından gaye ve fayda ile birlikte İslami usul ve kaidelere göre kesilmesidir. Yine kesilen kurbanın et, sakatat ve derisinin bağış yapılacak muhtaç kimselere ve yerlere ulaştıran kurumun denetimlerden geçen ve güvenilir bir kurum olması gereklidir. İDDEF olarak, yıl boyunca yurtdışındaki gerçek ihtiyaç sahiplerine insani yardım ulaştırıyoruz. Her Kurban bayramında ise yolumuzu gözleyen kardeşlerimiz için yola çıkıyoruz. Özellikle Afrika ve Asya ülkelerinde bayramdan bayrama evine et giren ailelerin bulunduğunu bilerek, vacip kurban ibadetinizi yurtdışında gerçekleştirebilirsiniz. Burayı tıklayarak etin özellikle yokluk içindeki insanlar için ne denli önemli olduğunu okuyabilirsiniz. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için 0212 621 00 65 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Hisse Kurban Bağışla

Yurtdışı Kurban Bağışı Nasıl Yapabilirim?

‘Vacip kurban ibadetimi yurtdışında gerçekleştirmek istiyorum’ diyen bağışçılar online kurban bağışı yurtdışı kapsamında “www.iddef.org” internet sitesi üzerinden ‘Bağış yap’ butonunu tıklayarak, ilgili hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla kesmek istedikleri küçükbaş veya hisse kurban bedelini gönderebilirler. Bağışçılar aynı zamanda şube merkezlerinden de elden bağış bedelini teslim ederek bağışını yapabilecekleri gibi federasyonumuzun 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak da yapabilirler.

Mobil veya web sitemizden kendi adına ve başkası adına vekalet vermek isteyen bağışçılar şu yolu izleyebilir;

1- www.iddef.org’a gir.

2- Anasayfadaki ‘Bağış yap’ butonunu tıkla, bağış sayfasındaki vacip Kurban kutucuğu içindeki ‘Bağış yap’ butonunu tıkla. ‘Kendi adıma’ ya da ‘başkası adına’ kutucuklarından seçimini yap. Tekrar ‘bağış yap’ butonunu tıkla ve sepetine eklenen vacip kurbanını kredi kartı bilgilerini girerek güvenle ödemeyi tamamla.

iddef-vacip-kurban-2020

3- Diğer bir kısa ve kolay yol ise bağış türünden Vacip kurban-hisse veya Vacip Kurban- Küçükbaş seç. Hemen Destek ol butonuna bas. Üyelik bilgilerinle giriş yap. Henüz üye değilsen hemen yeni bir hesap oluştur. Destek ol butonu ile bağışını sepete ekle. Bağış sepetini aç ve kredi kartı bilgilerini girerek ödemeyi tamamla. Ödemen onaylandığı anda bağışınızın bize ulaştığına dair kısa mesaj alacaksın. Aynı zamanda ‘Bağışlarım’ butonunu tıklayarak da yapmış olduğunuz bağışınızı her zaman görüntüleyebilirsiniz.

iddef-yurtdisi-kurban-bagisi-nasil-yapabilirim

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU