BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Efendimiz (s.a.v.)'in dünyaya teşrifleri münasebetiyle 6 ülkede onbinlerce kardeşimizle bir sofrada buluşuyoruz.

İDDEF olarak, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in dünyaya teşrifleri münasebetiyle 6 ülkede on binlerce kardeşimizle bir sofrada buluşarak Mevlid-i Şerif'i Kur'an-ı Kerim tilavetleri ve naatlarla idrak edeceğiz.

Dünyanın dört bir yanında İslami eğitime ulaşmakta güçlük çeken Müslüman kardeşlerimizin İslam ışığında dinlerini doğru ve rahat bir şekilde öğrenmeleri için medrese ve mescitler inşa ederken, aynı zamanda mihenk taşı olan medreselerimizde ilim ve hafızlık ile birlikte hizmetlerimizi tedris, tebliğ ve tasavvuf üzerine sürdürüyoruz.

mevlid-i şerif programı iç detay iddef

Nasıl ki Kainatın Efendisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) Kuba mescidinin kerpiçlerini bizzat kendisi taşıyarak İslam'da inşa edilen ilk mescidi yaptıysa, Nasıl ki Mescid-i Nebevi’yi inşa ettikten sonra ilim okutulan Ashab-ı Suffa’yı yaptıysa bugün de Afrika’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Balkanlar’a kadar uzanan coğrafyada siz kıymetli hayırseverlerimizin bağışlarıyla eğitim müesseseleri yükselmeye ve içerisinde kardeşlerimiz ilim tahsil etmeye devam ediyor.

İşte o ilim yuvası medreselerimiz ve mescitlerimiz hocalarımız, talebelerimiz ve Müslüman kardeşlerimizin katılımıyla İslam dünyasının en önemli gün ve geceleri arasında yer alan; Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in dünyaya teşrifi dolayısıyla Rebiülevvel ayının 12'nci günü idrak edilen Mevlid-i Şerif’in bereketine ev sahipliği yapacak. Senegal, Etiyopya, Kamerun, Burkina Faso, Somali ve Kenya olmak üzere 6 ülkede düzenlenecek programlarda Peygamber Efendimiz’in getirdiği nurla kainat nasıl şenlendiyse Mevlid-i Şerifi de Kur’an-ı Kerim tilavetleri ve naatlarla cûş u hurûş içinde idrak edeceğiz.

Siz de Afrika’nın farklı ülkelerinde aynı vakitte icra edilerek, on binlerce kardeşimizin bir sofrada buluşacağı programa gönül misafiri olabilirsiniz. Programda verilecek iftar yemeğine katılacak ihtiyaç sahiplerine iftar ikramında bulunabilir, kardeşlik sofralarına destek olabilirsiniz.

“EFENDİMİZİN YAYDIĞI AYDINLIĞI KARARTMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEKTİR”

Öte yandan son günlerde Rasulüllah Efendimizin ve yüce dinimiz İslam’ın, siyasi çıkarları zedelenen necis ve sefil odakların hedefinde olduğu görülmektedir. Kendisini dünyanın sahibi gören organize bir çete tarafından yürütülen “İslamofobi” oyununu, sömürgecilik ve soykırım düzeni çökmeye yüz tutmuş Fransa’nın sahiplenmesi manidardır. Unutulmamalıdır ki Efendimizin ve İslam’ın cahiliye dönemini yararak asırlara yaydığı aydınlığı karartmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Mevlid-i Nebi haftasını yaşadığımız günlerde, alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimizi ve mukaddes değerlerimizi hedefine koyan kirli zihniyeti kınıyoruz.

mevlid-i şerif i̇ftar yemeği

Efendimiz (s.a.v.)'in dünyaya teşrifleri münasebetiyle 6 ülkede onbinlerce kardeşimizle bir sofrada buluşuyoruz.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

27