TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Yemen Acil Yardım kampanyamızla sen de kardeşlerine yardım elini uzat! Yemen dünyanın en büyük açlık felaketiyle karşı karşıya...

Yemenli kardeşlerimiz bizi bekliyor


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak iç savaşın içinde açlık ile mücadele eden milyonlarca Yemenli kardeşimize yardımlarınızı ulaştırıyoruz. Orta Doğu’nun en zor durumundaki ülkesinde büyük bir insani kriz yaşanıyor. Yemen’de kardeşlerimiz açlıktan ölüyor. Ülkenin acil yardım çalışmasına ihtiyacı var. Unutmayalım! Bugün Yemen'de her 10 dakikada 1 çocuk hayatını kaybediyor. 1,8 milyon çocuk ise ileri derecede kötü beslenmeye maruz kalıyor. Yemenli kardeşlerimiz şu sıralar çetin kış şartlarına hazırlanıyor ve soğuk kış günleriyle mücadele ediyor. Kış aylarında da 'İyilik Isıtır' sloganıyla hayırseverlerin desteğiyle Gazze'deki Filistinli kardeşlerinin yanında oluyoruz. 

iddef-yemen-acil-yardim-aralik-2019

Yemen bize ecdadımızdan emanet bir ülke. Bugün ise Yemen’in bize her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Ülkede yokluk ve yoksulluk had safhada. 2015 yılından bu yana iç savaşın yaşandığı ülkede kıtlık ve açlık her geçen gün artıyor. Şu ana kadar 20 bin insan iç savaş nedeniyle hayatını kaybederken, 17 milyon Yemenli güvenli gıdaya ulaşamıyor. Bununla birlikte sağlık, eğitim ve barınma da kardeşlerimizin büyük ihtiyaç duyduğu hizmetlerden.


İnsani Yardıma Olan İhtiyaç Her Gün Artıyor

Ülkede devam eden çatışmalar milyonlarca kişinin acı çekmesi ve yerinden edilmesine neden oluyor. Şiddet ve karışıklık açlığı, hastalığı getiriyor. Yemenli kardeşlerimizin insani yardıma olan ihtiyaçları her geçen gün artıyor. Sen de gıdaya ihtiyacı olan kardeşlerin için harekete geçebilir, yardımda bulunabilirsin.

İDDEF, Yemen'de Yüzleri Güldürüyor (2)3

Dünyanın En Büyük Açlık Krizi Yaşanıyor

Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı’nın (WFP) hazırladığı raporda yürekleri sızlatan bilgiler yer alıyor. Rapora göre; Yemen dünyanın en büyük açlık kriziyle karşı karşıya. Ülkedeki 18 milyon insan bir sonraki yemeğinin nereden geleceğini bilmeden yaşıyor ve 8 milyon kişi de kıtlığın eşiğine gelmiş durumda. UNICEF tarafından hazırlanan raporda ise Yemen'de 2,2 milyon çocuk akut yetersiz beslenme sorunu yaşıyor. 400 bini ise acilen yardım edilmezse ölüm riski taşıyor.


En Çok Gıda ve Temiz Su İhtiyacı Var

Yemen’de insani durum günden güne kötüleşirken, temiz suya ulaşılamıyor. Yetersiz beslenme çok yüksek. İlaç ve tıbbi malzemelerde eksiklik var. Salgın hastalıklar artıyor.

iddef-yemen-acil-yardim-aralik-2019-1
Yemenli ailelere battaniye yardımı sürüyor

Kardeşine Yardım Elini Uzat

Siz de bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimize gelerek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı telefonumuzu arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz. 

Yemen İçin Kurban Bağışı Yap

Yemen İçin Zekat Bağışı Yap

yemen acil yardım

Yemen Acil Yardım kampanyamızla sen de kardeşlerine yardım elini uzat! Yemen dünyanın en büyük açlık felaketiyle karşı karşıya...

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

100