TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Yemen Acil Yardım kampanyamızla sen de kardeşlerine yardım elini uzat!

Yemenli kardeşlerimiz bizi bekliyor

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak iç savaşın içinde açlık ile mücadele eden milyonlarca Yemenli kardeşimize yardımlarınızı ulaştırıyoruz. Orta Doğu’nun en zor durumundaki ülkesinde büyük bir insani kriz yaşanıyor. Yemen’de kardeşlerimiz açlıktan ölüyor. Ülkenin acil yardım çalışmasına ihtiyacı var. Unutmayalım! Bugün Yemen'de her 10 dakikada 1 çocuk hayatını kaybediyor. 1,8 milyon çocuk ise ileri derecede kötü beslenmeye maruz kalıyor. 


Yemen bize ecdadımızdan emanet bir ülke. Bugün ise Yemen’in bize her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Ülkede yokluk ve yoksulluk had safhada. 2015 yılından bu yana iç savaşın yaşandığı ülkede kıtlık ve açlık her geçen gün artıyor. Şu ana kadar 20 bin insan iç savaş nedeniyle hayatını kaybederken, 17 milyon Yemenli güvenli gıdaya ulaşamıyor. Bununla birlikte sağlık, eğitim ve barınma da kardeşlerimizin büyük ihtiyaç duyduğu hizmetlerden. Soğuk hava geldiğinde ise kamplardaki çadırda süren hayatlar daha da zorlaşıyor!

yemen-iyilik-isitir-kisyardimi 

İnsani Yardıma Olan İhtiyaç Her Gün Artıyor

Ülkede devam eden çatışmalar milyonlarca kişinin acı çekmesi ve yerinden edilmesine neden oluyor. Şiddet ve karışıklık açlığı, hastalığı getiriyor. Yemenli kardeşlerimizin insani yardıma olan ihtiyaçları her geçen gün artıyor. Sen de gıdaya ihtiyacı olan kardeşlerin için harekete geçebilir, yardımda bulunabilirsin.

 


Dünyanın En Büyük Açlık Krizi Yaşanıyor

Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı’nın (WFP) hazırladığı raporda yürekleri sızlatan bilgiler yer alıyor. Rapora göre; Yemen dünyanın en büyük açlık kriziyle karşı karşıya. Ülkedeki 18 milyon insan bir sonraki yemeğinin nereden geleceğini bilmeden yaşıyor ve 8 milyon kişi de kıtlığın eşiğine gelmiş durumda. UNICEF tarafından hazırlanan raporda ise Yemen'de 2,2 milyon çocuk akut yetersiz beslenme sorunu yaşıyor. 400 bini ise acilen yardım edilmezse ölüm riski taşıyor.

yemen-2023-iddef-yardim
Yemenli ailelere battaniye yardımı sürüyor

En Çok Gıda ve Temiz Su İhtiyacı Var

Yemen’de insani durum günden güne kötüleşirken, temiz suya ulaşılamıyor. Yetersiz beslenme çok yüksek. İlaç ve tıbbi malzemelerde eksiklik var. Salgın hastalıklar artıyor.

Kardeşine Yardım Elini Uzat

Siz de bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına FAST/EFT/havale yoluyla, genel merkezimize gelerek ya da il/ilçelerdeki temsilciliklerimize ziyaret ederek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı telefonumuzu arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz.  Ayrıca YEMEN yazıp 7230'a SMS göndererek 20 TL bağış yapabilirsiniz.

yemen acil yardım

Yemen Acil Yardım kampanyamızla sen de kardeşlerine yardım elini uzat!

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0