TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Şafi ismiyle şifa beklediğimiz Allah rızası için keseceğiniz küçükbaş kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz

Şifa Kurbanı Kardeşlerimize de Şifa Olsun

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, hastalığı iyileşmesi yani şifa bulmak için bağışladığınız küçükbaş kurbanlarınızı dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bağışladığınız kurbanları 3 gün içerisinde keserek muhtaç kimselere ulaştırıyoruz. Ayrıca bağışçıya kurban kesimlerinin gerçekleştirildiğine dair bilgilendirme mesajı ve kurban kesim videosunu gönderiyoruz. İsteyen bağışçı indirme butonu sayesinde videosunu akıllı cep telefonuna ya da bilgisayarına indirebiliyor.


Not: Kurbanlarınız 3 gün içerisinde kesilip video linki kayıtlı cep telefonunuza SMS olarak iletildiği gibi, iddef.org web sitemize giriş yaptıktan sonra Bağışlarım menüsünden de kesim videosunu izleyebilir veya indirebilirsiniz.

İDDEF-şifa-kurbani-2023

Şifa Kurbanı Nedir?

Hastalıktan kurtulma ve iyileşme anlamına gelen şifa kelimesi dünyanın en değerli nimeti olan sağlık ile ilgili problemlerin bitmesi için kullanılır. Allah (C.C) insanları türlü şeylerle imtihan ederken hastalık da bunlardan biridir. Dünya üzerinde yaşadığımız pandemi ile birlikte bunu daha iyi anlarken hastalıkla mücadele eden kişiler nasıl şifa için tıbbi tedavilerle birlikte Kur’an-ı Kerim okuyup, namaz kılıyorsa Allah rızası için kurban kesmek de şifa için yapılan bir ibadettir.

İDDEF-şifa-kurbani-2023

Kimler İçin Şifa Kurbanı Kesilir?

Kişi kendi hastalığı için şifa kurbanı kesebileceği gibi hasta olan evladı, anne, baba veya bir başka büyüğü ve küçüğü için de kurban kesebilir. Hasta olan ya da yatalak olan büyüğünün veya küçüğünün akli melekelerinin yerinde olması burada dikkat edilmesi gereken husustur. Hastalığının ya da hastalığın iyileşmesi için kurban kesecek kişinin maddi imkanlarının el vermesiyle birlikte dinen böyle bir yükümlülüğü yoktur. Şifa bekleyen kimse Allah rızası için kestiği kurbanla beraber “Rabbim, inşallah kestiğimiz bu kurban yüzü suyu hürmetine bizlere Şafi isminle şifa ver” diye dua eder.

İDDEF-şifa-kurbani-2023 (3)

Kurbanlarınız Aynı Zamanda İhtiyaç Sahiplerine de Şifa Oluyor

Dünyanın en büyük yokluk ve yoksulluklarının yaşandığı Güney Asya ile Afrika kıtasında Kurban Bayramı’nda yani Vacip Kurban ibadetlerinizle birlikte İDDEF olarak tüm yıl boyunca kestiğimiz kurbanlarınız gerçek ihtiyaç sahiplerine umut ve şifa oluyor. Bayramdan bayrama et gören aileler yıl boyunca kurban yemiş oluyor. Afrika ve Asya’da yetersiz ve düzensiz beslenme ciddi sağlık sorunlarına yol açtığı gibi sosyal ve ekonomik sıkıntılar da beraberinde geliyor. Yetersiz et tüketimi protein eksikliğine neden olurken, Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) istatistiklerine göre özellikle çocuk ve anneler düzensiz beslenmeden olumsuz etkileniyor, gelecek nesil tehlike altına giriyor. Vücudu zararlı etkenlere karşı koruyan ve bağışıklık sistemini güçlendiren protein eksikliğinden dolayı hayatını kaybeden çocuk sayısı ise yılda 6 milyonu buluyor. Bağışladığınız kurbanlarınız vesilesiyle kardeşlerimiz de şifa buluyor.

iddef-sifa-kurbani-bagis (3)

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Kurban bağışınızı bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz. Kurbanlarınız 3 gün içerisinde kesilip video gönderimi sağlanmaktadır.


şifa kurbanı - küçükbaş

Şafi ismiyle şifa beklediğimiz Allah rızası için keseceğiniz küçükbaş kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0