TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Ramazan Yardımlarınız ile Yemen'deki Müslümanlara El Uzatın

Ramazan Yardımlarınız ile Yemen'deki Müslümanlara El Uzatın
İDDEF, 2020 yılı Ramazan ayı yardım faaliyetlerini Yemen, Filistin, Suriye ve Bangladeş gibi acil yardım bölgeleri olmak üzere 33 ülkede gerçekleştiriyor.

Yardımlaşmanın ve paylaşmanın en güzel anlarının yaşandığı Ramazan ayını, en yakın akraba ve komşularımız ile birlikte binlerce kilometre uzaktaki din kardeşlerimizin de yüzünde oluşan tebessümle idrak ediyoruz. İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’da 2022 Ramazan yardım çalışmaları kapsamında 40 ülkedeki gerçek ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin bağışlarını ulaştırıyoruz.

yemen-ramazan-2020-iddef

Yemen’de savaş mağduru kardeşlerimizle buluştuk, kumanya ikramlarınızı teslim ettik. Ramazan boyunca sürecek bu iyiliğe sen de dokunabilirsin. (Mayıs - 2020)

yemen bağış ramazan

İyilik Seninle

Bağışlarınız Yoksulluk, Savaş ve Zulüm Altındaki Müslümanları Sevindiriyor

Bu yıl "İyilik Seninle" sloganıyla yardım çalışmaları yapan İDDEF, omuzlanan emanetleri yerel görevlileri aracılığıyla ümmet coğrafyasındaki yoksullukla mücadele eden Müslüman kardeşlerimize teslim ediyor. 33 ülkede 61 medresesi bulunan İDDEF, başta İslami eğitim ve hafızlık okuyan talebeler olmak üzere muhtaç durumdaki yoksulların kapısını çalıyor. Yardım çalışmaları kapsamında hayırseverlerin zekat, fitre, fidye, Ramazan gıda paketleri ve bağışları ulaştırılırken, iftar sofralarıyla birlikte evlere sıcak yemek dağıtımı yapılıyor. İDDEF, gerçekleştirdiği Ramazan çalışmalarında ise Afganistan, Etiyopya, Yemen, Filistin, Suriye ve Bangladeş gibi acil yardım bölgelerine ağırlık veriyor. Siz de yoksulluk, savaş ve zulüm altındaki Müslüman kardeşlerinizin yaşadığı sıkıntıları bir nebze de olsa azaltmak için Ramazan yardım çalışmalarına destek verebilir, Ramazan’da zirveye ulaşan infak, yardımlaşma ve paylaşmanın eşsiz huzur ve mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

iddef yemen ramazan yardım

İDDEF’ten, Yemen’e Yardım Seferberliği

Yemen’de iç savaş nedeniyle büyüyen insani kriz korkunç boyutlara ulaşırken, İDDEF, "Yemen’e Acil Yardım" sloganıyla çalışmalarını uzun zamandır sürdürüyor. İDDEF’in Yemen’e yönelik başlattığı yardım seferberliği kapsamında ise binlerce aileye gıda kolisi dağıtımının yanı sıra zekat ile adak, akika ve şükür kurbanı bağışları ulaştırılıyor. Ramazan ayında Yemen’deki çalışmalarına daha da ağırlık veren İDDEF, temel ihtiyaç gıdalarından oluşan Ramazan kumanya yardımlarını, zekat, fitre ve fidye bağışlarını bölgeye ulaştırıyor. Yemen gibi yıllardır savaşın getirdiği zorluklar altında yaşam mücadelesi veren Suriye ve zulüm nedeniyle Bangladeş'teki kamplara sığınan Arakanlı Müslümanlara da yardımlar ulaşmaya devam ediyor. Başta sağlık olmak üzere su, gıda, yoksulluk ve işsizlik krizinin büyüdüğü Gazze’de de sıcak yemek ile kumanya dağıtımı sürüyor.

yemen iftar iddef
Dünyada en ciddi açlık krizinin yaşandığı Yemen’de, 500 kardeşimizle iftar sofrasında bir araya geldik. (Mayıs - 2019)


Yemen'de gıda paketlerini muhtaç kardeşlerimize teslim ettik. Yüzlerde tebessüm olduk. (Nisan- 2021)

Yemen İçin Ne Yapabilirim?

Büyük bir insanlık dramına sahne olan Yemen için siz de Ramazan’ın bu güzel günlerinde harekete geçebilir, zekat bağışınızı gönderebilirsiniz. Her 5 haneden en az birinde yaşanan şiddetli gıda krizine merhem olabilmek için 250 lira olan Ramazan gıda kolisi bağışlayabilirsiniz. Her 10 dakikada bir çocuğun hayatını kaybettiği Yemen’e ayrıca Ramazan fitre bağışınızı da ulaştırabilirsiniz. Peki, Ramazan fitresi ne kadar? Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 yılı Ramazan ayının asgari fitre miktarını 40 lira olarak açıkladı. Siz de 2022 Ramazan fitrenizi yoksulluk ve savaş içinde yaşam mücadelesi veren mazlum kardeşlerinize gönderebilirsiniz.

Zekat, fitre, fidye, kumanya ve ‘İyilik Seninle’ kampanyası bağışınızı ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz. 

Zekat Bağışı Yap


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU