TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Koronavirüs Döneminde Kurban Fiyatları, Bağışı, Kesimi Nasıl Olacak?

Koronavirüs Döneminde Kurban Fiyatları, Bağışı, Kesimi Nasıl Olacak?
İDDEF, 2020 yurt dışı vacip kurban organizasyonu kapsamında vekâlet yoluyla teslim edilen küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkları dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde tüm sağlık tedbirlerini alıp İslami usul ve kaidelere uygun şekilde keserek gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki 33 ülke 253 bölgede “Paylaş Kurbanını Kardeşinle” temasıyla gerçekleştireceği 2020 vacip kurban organizasyonu kapsamında kesim ve dağıtım yapılacak ülkelerde kurban alımlarını gerçekleştirdi. İDDEF, Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ülkelerdeki yerel görevlileri ile titiz bir çalışma gerçekleştirirken, kurbanlıklar detaylı incelemeler sonucu alınıyor ve son olarak veteriner kontrolünden geçiriliyor. 


Kurban Fiyatları Ne Kadar? İDDEF’in Kurban Fiyatları Neden Uygun?

Kurban Bayramı’nda yurt dışında kurban kesmek isteyen ve kurban bağışı emanetlerini İDDEF’e teslim eden hayırseverler adına ‘Emanetiniz emanetimiz, hassasiyetiniz hassasiyetimiz’ anlayışıyla hareket eden İDDEF, aracı bir kurumla çalışmadığı ve kurbanlıkları öncesinden satın aldığı için kurban fiyatlarını uygun tutuyor. 2009 yılından bu yana kurban kesimleri yapan İDDEF, kurban bayramı sonrası hemen bir sonraki gelecek olan kurban bayramı için bağlantıları gerçekleştiriyor. Afrika veya Asya bölgesindeki küçükbaş ve büyükbaş besicilerle uzun soluklu çalışıldığı için, kurban alımları daha uygun fiyat üzerinden yapılıyor ve ayrıca önceden satın alım kur artışlarından etkilenilmemesini sağlıyor. En önemli sebep olarak hiçbir aracı kişi, kurum ve kuruluş ile değil bizzat Türkiye’den ülkelere giden ekipleri ve yerel görevlileri ile sahada olan İDDEF, böylece her yıl kurban fiyatlarını uygun tutabiliyor. İDDEF, fedakarlığın ve paylaşmanın adı olan kurbanla yüzlerde tebessüm, gönüllerde mutluluk yaşatacak.

İDDEF, 2022 KURBAN FİYATLARI; 


Koronavirüs Döneminde Kurban Kesimi Nasıl Olacak?

11 yılın verdiği deneyim ve birikimle vacip kurban organizasyonu gerçekleştiren İDDEF, bağışçıların kurban ikramlarını yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Bu yıl dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle gerekli tedbirleri alarak kurban çalışmalarını yapan İDDEF, Türkiye'den vaka sayısının düşük olduğu ülkelere gidecek ekipleri ve ülkelerdeki yerel görevlileri ile kurban kesim ve dağıtım çalışmalarını gerçekleştirecek. Sadece Ramazan ve Kurban döneminde değil eğitim ve insani yardım çalışmalarıyla süreklilik içinde tüm yıl ülkelerde olan İDDEF, medreselerinde görev alan hocaları ve görevlileriyle sahada hareket ederek hiçbir aracı kurumla çalışmadan kurban etlerini önceden belirlenen gerçek ihtiyaç sahiplerine tek tek teslim edecek. Kesim yapılacak ülkelerde görev alan ekipleri için tüm Kovid-19 tedbirlerini alan İDDEF, kurban alımları sonrası gerçekleştirdiği veteriner kontrolünü kesimden sonra da veterinerlerin etleri incelemesiyle sağlayacak.

iddeef-kovid-19-kurban-2020-vacip-1

Kovid-19 Kapsamında Kesim Yapılacak Ülkeler Belirlendi

Yeni tip Koronavirüs (Kovid- 19) nedeniyle hangi ülkelerde kesim yapılabileceğini tespit ederek, 2020 vacip kurban organizasyonu planını çıkaran İDDEF, emanet edilen kurbanlıkların hiçbir aksaklığa yer vermeyecek şekilde kesim ve dağıtım işlemlerini gerçekleştirecek. Köy ve kasabalarda belirli noktalarda kesilecek olan kurbanlara sorumlular tayin eden İDDEF, Afrika’daki karantinanın şehir ve merkezi yerleri kapsadığından köy ve kasabalarda başta temizlik olmak üzere tüm tedbirleri alarak küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık hayvanların kesimini sağlayacak. Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’da 33 ülke 253 bölgede kurban faaliyetleri icra edilecek.


Kurban Kesimlerinden Video Veya Resim Gönderilecek mi?

İDDEF, kurban kesimlerinden genel olarak ülkelere giden ekipleri ve yerel görevlilerinin çekimleriyle resim ve video çalışması yapıyor. Ancak coğrafi olarak kurban kesilen bölgelerde internet veya elektrik olmaması ve kesintisi gibi birçok sebepten dolayı görüntü alınması mümkün olamayabiliyor. İDDEF, ülkelerden gelecek video ve resimleri bağışçılarıyla paylaşmak için en üstün gayreti göstereceği gibi alınan görüntüler (Facebook, Twitter, YouTube) gibi sosyal paylaşım sayfalarından ve iddef.org web sitesinde yayınlanıyor.

Kurban Ücretlerini Nereden ve Nasıl Yatırabilirsiniz?

Kurban ücretlerini bankalar üzerinden Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Türkiye Finans, PTT, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım hesap numaralarından yatırabilirsiniz. Bunun dışında İDDEF’in Fatih Çarşamba, Sultangazi ve Ümraniye şubelerinden makbuz karşılığı bağış yapabileceğiniz gibi kurban bağışı sayfasından da kredi kartıyla kolay ve hızlı bir şekilde işlem gerçekleştirebilirsiniz. İDDEF’in 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından çağrı merkezine ulaşarak kurban organizasyonu hakkında detaylı bilgi alarak da kurban emanetinizi teslim edebilirsiniz.

Küçükbaş Kurban Bağışı Yap

Hisse Kurban Bağışı Yap

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU