TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İdlib, Gazze ve Yemen'deki Kardeşlerimizi İyilikle Isıtalım

İdlib, Gazze ve Yemen'deki Kardeşlerimizi İyilikle Isıtalım
İDDEF olarak, soğuk kış şartları altında hayatta kalma mücadelesi veren İdlibli ve Yemenli mazlumlar ile abluka altında zorluk içinde yaşayan Gazze’deki Filistinli kardeşlerimiz için “İyilik Isıtır” sloganıyla kış yardımı yapıyoruz. Siz de mazlum yüzleri iyilikle ısıtmak için destek verebilir, savaşın ve zorlukların acılarını bir nebze de olsa dindirebilirsiniz.
suriye-idlib-iddef-insani-yardim-2020 (1)

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, 10’uncu yılına giren Suriye savaşından etkilenen kardeşlerimizin ilk günden bu yana yanlarına olmaya gayret ediyoruz. Özellikle kış ayları geldiğinde soğuk hava ve çamur içerisindeki kamplarda hayatta kalma mücadelesi veren Suriyeli kardeşlerimizin yanında oluyoruz. Briket ev, çadır, su depoları inşa ettiğimiz ve insani yardım çalışmaları yaptığımız İdlib’de, dünyanın en büyük açlık felaketiyle karşı karşıya olan Yemen’de ve abluka altında yoksulluk krizini yaşayan Gazze’de “İyilik Isıtır” sloganıyla gıda paketi, kışlık kıyafet, battaniye ve yakacak yardımı yapıyoruz. Kış ayları geldiğinde her zamankinden daha fazla yardıma ihtiyaç duyan, kardeşlik bağlarının kurulmasını hasretle bekleyen siviller için desteğinizle adeta seferberlik ilan ediyoruz.

İdlib Bağış yap

Yemen Bağış Yap

Gazze Bağış Yap

Lübnan/Arsal Bağış Yap


suriye-idlib-iddef-insani-yardim-2020 (2)

Gelin Mazlum Yüzleri İyilikle Isıtalım

Suriye’de 10 yıldır süren savaş 6,7 milyon Suriyeli’yi mülteci durumuna düşürürken 13 milyon sivili yardıma muhtaç hale getirdi. Rejim ve destekçilerinin yoğun bombardımanıyla 2 milyona yakın evsiz kalan sivil güvenli olarak gördükleri Türkiye sınırı yakınlarına göç ederek derme çatma çadırlara sığındı. Bombardıman nedeniyle Türkiye sınırındaki İdlib kırsalına göç eden mazlum ailelerin yardım çığlığı ise kış geldiğinde feryada dönüşüyor. Bu kapsamda her zaman olduğu gibi kış aylarında yardım çalışmalarını artırıyor, savaşın acılarını bir nebze de olsa dindirmeye çalışıyoruz. Soğuk kış şartlarından korunmak için yardımlarınızı bekleyen Suriyeli mazlum ailelerin yüreklerini gelin hep birlikte, iyilikle ısıtalım.

suriye-idlib-iddef-insani-yardim-2020-(5)

Yemenli kardeşlerimiz bizi bekliyor

İç savaşla birlikte dünyanın en büyük insanlık krizinin yaşandığı Yemen’deki acil yardım çalışmalarımıza aralıksız devam ederken desteklerinizle istikrarlı bir şekilde Yemen’deki savaş mağduru kardeşlerimizin yanında oluyoruz. Bu kapsamda savaş nedeniyle göç edenlerin sığındığı bölgelerde pirinç, sıvı yağ, un ve şekerden oluşan gıda yardımı, kurban eti ile battaniye yardımında bulunuyoruz. İyilik Isıtır hareketimizle kış aylarında da Yemenli kardeşlerimizin yanında olup, onlara kumanya, kışlık kıyafet, battaniye ve yakacak yardımı yapıyoruz.

İDDEF, Yemen'de Yüzleri Güldürüyor (2)3

Yoksulluğun Üşüttüğü Bedenleri İyilik Isıtıyor

Abluka ve saldırı altında hayatlarını sürdürmeye gayret gösteren, yoksulluk krizinin gün geçtikçe büyüdüğü Gazze’de tüm yıl sürdüğümüz insani yardım çalışmaları kış ayları geldiğinde daha fazla önem arz ediyor. Gazze’deki 2 milyona yakın kişiden, 1,3 milyonu yardıma muhtaçken aileler güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşamıyor. Başta sağlık olmak üzere su, gıda, yoksulluk ve işsizlik krizi gün geçtikte büyürken Filistinli kardeşlerimiz için yapacağımız kış yardımı onlara nefes aldırıyor. Desteklerinizle, gıdaya ihtiyacı olan kardeşlerimizin zor günlerinde yanlarında olarak yüzlerinin gülmesine vesile oluyoruz.

gazze-iddef-insan-yardim-2020

Kardeşlerin Bu Kışı Yalnız Geçirmesin

Siz de kışın ayazındaki kardeşlerimizi, soğuk hava ve çamur içerisindeki kamplarda üşüyen ellleri, açlık ve susuzlukla mücadele eden mazlum insanları ve masum yavruları yalnız bırakmayarak bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimize gelerek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz.


Yardımlarınız Kardeşlerimize Ulaşıyor

iddef-gazze-iyilik-isitir-2020-yardim

Gazze'de yüzleri güldürüyoruz... İsrail zulmü altında zorlu kış şartlarına ve salgına karşı yaşam mücadelesi veren Gazzeli kardeşlerimizi yalnız bırakmıyoruz. İlk etapta 150 aileye battaniye ve kışlık kıyafet yardımlarınızı ulaştırdık. Desteklerinizle acıları paylaşıp muhabbeti yaymaya ve kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

yemen-iddef-iyilik-isitir-2020

Savaş, açlık ve salgına karşı yaşam mücadelesi veren Yemenli ihtiyaç sahiplerini kış yardımlarınızla yalnız bırakmıyoruz. Zorlu şartların yorgun düşürdüğü gönülleri iyilikle ısıtıyoruz.

idlib-sel-cadirkent-iddef-yardim-2020

Kuşatma, göç, Covid-19 salgını ve şimdi de sel baskını... Türkiye sınırına sığınan İdlibli savaş mağdurlarının kamplardaki son durumu içler acısı. Yoğun yağışlar nedeniyle İdlib’de çadırkentler sular altında kaldı. Mağdur kardeşlerimize siz de destek olabilir yaralarını hep birlikte sarabiliriz.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU