TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF'ten Kovid-19 Önlemleri İçinde Kurban Organizasyonu

İDDEF'ten Kovid-19 Önlemleri İçinde Kurban Organizasyonu
İDDEF, 9 Temmuz Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı ile 2022 yurt dışı vacip kurban organizasyonunu 40 ülke 264 bölgede gerçekleştirecek.
iddef-kurban-2020-kovid-19

“Her şeyin başı sağlık” diyerek her zaman olduğu gibi pandemi döneminde de titiz ve özverili çalışmalarını sürdüren İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 11 yıldır olduğu gibi bu yıl da yolunu gözleyen mazlum ve mağdur coğrafyalarda kurban organizasyonu yapacak. Bayramın sevindirdiği kurbanının ise rahmetle bereketlendirdiği bir iklimde bağışçıların emanet ettiği küçükbaş ve büyükbaş kurbanları Afrika, Asya, Balkanlar ve Ortadoğu’daki 33 ülkede kesip, eşit şekilde pay ederek gerçek ihtiyaç sahiplerine teslim edecek olan İDDEF, Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle çok hassas bir çalışma gerçekleştiriyor.

İDDEF, 2022 KURBAN FİYATLARI; 


2020 yurt dışı vacip kurban programını “Paylaş Kurbanını Kardeşinle” temasıyla yerine getirecek olan İDDEF, ümmetin emanetlerini omuzlarınıza yükleyerek çıktığı bu yolculukta merhametle, samimiyetle ve sevgiyle kurbanları ulaştırırken, bir bayram daha yüzleri güldürecek ve binlerce kilometre ötelerden hiç birbirini tanımayan din kardeşleri arasında kalpten kalbe gönül bağları kuracak. Türkiye'den vaka sayısının düşük olduğu ülkelere gidecek ekipleri ve ülkelerdeki yerel görevlileri ile hiçbir aracı kurumla çalışmadan İslami usul ve kaidelere görekurban kesim ve dağıtım çalışmalarını gerçekleştirecek olan İDDEF, güven ve tecrübe içinde milyonlarca yoksul kimsenin hanesine kurban bereketi taşıyacak.     Kurbanını İDDEF'e emanet etmek, uzaktaki kardeşine "Ben gelemedim ama,evet, yanındayım!" demek.

Bir selamın umut olduğu yerlere, en ücra köşelerde bekleyenlere, bağışçıların emanet ettiği kurban ikramlarını ulaştıracak olan İDDEF, hem kurban organizasyonunda görev alan hem de önceden belirlenen gerçek ihtiyaç sahiplerine Kovid-19 önlemleri kapsamında hazırlık sunuyor. Kurban emanetlerini tek tek (kurbanlık kriterlerine uygun) seçen, gerekli aşılamalarını yapan, veteriner kontrolünden geçiren ve küpeleme işlemlerini yerine getiren İDDEF ekipleri, kurban bayramı sabahını heyecanla bekliyor.

iddef-kovid-19-kurban 3

Kurban Bağışı Nasıl Yapılıyor? 

İDDEF, 2022 yılı yurt dışı kurban programında küçükbaş kurban bedelini 1400 lira, büyükbaş hisse bedelini ise 1200 lira olarak belirlerken, kurban bağışları “www.iddef.org” internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alınarak yapılabiliyor.

Küçükbaş Kurban Bağışı Yap

Hisse Kurban Bağışı Yap

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU