TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Zekat Bağışlarını Yoksullara Ulaştırıyor

İDDEF, Zekat Bağışlarını Yoksullara Ulaştırıyor
İDDEF, 2023 Ramazan yardım çalışmaları kapsamında emanet edilen zekat bağışlarını gerçek ihtiyaç sahiplerine teslim ediyor.


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak ‘İyilik Seninle’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz 2023 Ramazan yardım çalışmaları kapsamında hayırseverlerin zekat bağışlarını ülkemizde meydana gelen 6 Şubat depremlerinden etkilenen afetzede ailelerimize; yurt dışında Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar'daki 55 ülke 309 bölgede ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Zekat Bağışı yap

Afet Bölgesi Zekat Bağışı Yap

zekat-2021-iddef

33 ülkede faaliyet gösteren medreselerimizde hafızlık ve İslami eğitim alan yoksul durumdaki talebe ve muhtaç kimselere, bağışlanan zekatları ilk elden teslim ediyoruz.

zekat-2021-iddef-2

Ramazan ayının yardımlaşma, dayanışma ve infak ruhuyla kumanya paketleri dağıtıyor ve iftar sofraları kuruyoruz. Aynı zamanda hayırseverler tarafından emanet edilen zekat, fitre ve fidyeleri öncelikle medreselerde hafızlık ve İslami ilimler okuyan yoksul durumdaki talebeler ile çalışmalarımız sonucunda tespit ettiğimiz gerçek ihtiyaç sahiplerine teslim ediyoruz.

Zekat Hesapla

iddef zekat ramazan 2019
Zekat dağıtımları bizzat İDDEF ekiplerimiz tarafından gerçekleştiriliyor.

İslam’ın beş şartından biri ve farz ibaret olan zekatları Gazze’den Kırgızistan’a, Kenya’dan Gine’ye, Mali’den Etiyopya’ya kadar bizzat ekiplerimiz tarafından elden ulaştırdık ve ulaştırmaya devam ediyoruz. Zekatlar özellikle dünyanın dört bir tarafında hayatını idame ettirmekle uğraşan, günlük yiyeceğini bulup yarına bir şeyi olmayan ve Allah yolunda ilim tahsil eden din kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırdığı gibi, çok mutlu ediyor.

iddef zekat 

55 ülke 309 bölgede yaptığımız Ramazan faaliyetleri kapsamında, zekat bağışlarını ‘Zekat, ümmeti tek bir aile yapar’ diyerek yurtdışındaki yoksul kimselere ulaştırmayı sürdürüyoruz.

Zekatlar "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla ya da "0212 621 00 65" numaralı telefondan detaylı bilgi alınarak ulaştırılabiliyor.
Ramazan - 2022 


Zekat emanetlerinizi medreselerimizde ilim tahsil eden talebelerimize teslim ediyoruz. (Nisan - 2021)

kamerun-iddef-ramazan-2020
Bizlere emanet edilen zekâtlar, Kamerun’da Ramazan öncesi gerçek ihtiyaç sahibi 400 aileye teslim edildi. Selamınızı ilettik, dualarını getirdik. (Nisan - 2020)

zekat-teslim-iddef

Pakistan'ın başkenti İslamabat'a 550 km uzaklıktaki Multan şehrinde bulunan Mahmud Efendi medresemizde eğitim gören kardeşlerimizi yerinde ziyaret ettik ve zekat emanetlerinizin teslimini gerçekleştirdik. (Mayıs - 2019)

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU