TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Kurban'da Afganistan'a Umut Olacak

İDDEF, Kurban'da Afganistan'a Umut Olacak
İDDEF, Afganistan'da yaşanan insani krizin yaşattığı sıkıntıların azalması için yıl boyu süren yardımlarıyla beraber Kurban Bayramı’nda da ülkedeki ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtacak.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) “Kardeşinle Kurbanını Paylaş” sloganıyla 47 ülke 309 bölgede yapacağı yurt dışı kurban organizasyonu kapsamında gıdaya ulaşmanın zor olduğu, açlık ve yoksulluğun arttığı Afganistan’da kurban kesimi ve et dağıtımı gerçekleştirecek. 2023 vekalet yoluyla yurt dışı kurban kesim bedelini büyükbaş hisse kurban 2.200 lira, küçükbaş kurbanda 2.500 lira olarak açıklayarak dünya genelinde 4 milyon kişiye ulaşmayı hedefleyen İDDEF, zor günler yaşayan Afganistan’a umut olacak.

İDDEF, Kurban'da Afganistan'a Umut Olacak (3)

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Hayırseverlerimizin emanetleriyle Kurban Bayramı’nda dünyanın 40 ülkesinde olduğu gibi ekiplerimiz işgal, savaş ve derin ekonomik krizin açlık ve yoksulluğa neden olduğu Afganistan’da da olacak. Kardeş ülke Afganistan özellikle işgal döneminin sona erip uluslararası yardımların kesilmesiyle son yılların en büyük insani krizini yaşıyor. 23 milyon yani nüfusunun yarısının yeterli ve güvenli gıdaya ulaşamadığı, 9 milyona yakın insanın ise işsizlik, yoksulluk ve şiddetli açlıkla karşı karşıya olduğu Afganistan’a ülkemizden "İyilik Trenleri" ile insani yardım ulaştırılarak insani kriz hafifletilmeye çalışılıyor. 

İDDEF, Kurban'da Afganistan'a Umut Olacak (2)

Zor şartlara rağmen her alanda mücadeleyi sürdüren Afgan kardeşlerimizin insani yardım, eğitim ve kalkınma yolunda yanında olduğumuz gibi kurban kesimi yaparak ulaşamadıkları önemli besin kaynağı etin dağıtımını gerçekleştireceğiz. Yıl boyu süren düzenli yardımlarla beraber yalnız bırakmadığımız Afgan kardeşlerimizi Kurban Bayramı’nda da ziyaret ederek hayırseverlerimizin kurban ikramlarını çadırlarda yaşam savaşı veren ve ülkenin en ücra köşelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak tek tek teslim edeceğiz. Bir mazlumun yüzünü güldürmek, yarasına merhem olmak için hayırseverlerimizin destekleriyle Afganistan’a umut olmaya çalışıyoruz” denildi.

Kurban bağışları “www.iddef.org” internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alınarak yapılabiliyor.

Hisse Bağış Yap 2200 TL

Küçükbaş Bağış Yap 2500 TL

 

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU