TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Kurban Organizasyonuna Hazır

İDDEF, Kurban Organizasyonuna Hazır
İDDEF, 2023 yurt dışı vacip kurban programı kapsamında tüm hazırlıklarını tamamlayarak, kurbanlık ve kurban kesim alanlarındaki denetimlerini gerçekleştirdi. 28 Haziran 2023 Çarşamba sabahı kurbanlıkların kesilmeye başlamasıyla etler gerçek ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine ulaştırılacak.

Hayırseverlerin vekalet yoluyla emanet ettiği kurbanları 2023 yurt dışı vacip kurban organizasyonu içerisinde ‘Kardeşinle Kurbanını Paylaş’ temasıyla gerçekleştirecek olan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar'daki 55 ülke 309 bölgede gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Hiçbir aracı kurumla çalışmadan kurbanlıkları ilk elden keserek dağıtım çalışmalarını yapan İDDEF, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala tüm hazırlık ve denetimlerini tamamladığını bildirdi.

İDDEF 2023 YILI KURBAN FİYATLARI; 

Büyükbaş Hisse Bağış Yap 2200 TL

Küçükbaş Bağış Yap 2500 TL

iddef-kurban-2020-hazirliklar-tamam-2

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “14 yıldır emanet hassasiyetiyle güven, tecrübe ve titizlik içinde gerçekleştirdiğimiz Kurban Bayramı organizasyonu için bu yıl da yola çıktık. Şartları taşıyan kurbanlıkların tüm kontrolleri yapıldıktan sonra satın alımlarını iki ay öncesinden gerçekleştirirken, işaretleme, küpeleme, aşılama ve son olarak veteriner kontrolünden geçirilmesiyle kesim alanları hazırlandı. Ülkelerde görev alacak hoca ve ekiplerimize yönelik iki ay öncesinden başlattığımız eğitim çalışmalarımız tamamlandı. Bu kapsamda vekalet okuyacak görevlilere pratik Türkçe dersleri verilirken, video kaydı alacak kameramanlara ise tatbikat yaptırıldı. Kurban Bayramına sayılı günler kala tüm hazırlıklarımızı tamamlayarak denetimlerimizi sağladık. Kurban programımızı yurt dışında sahada bulunan ekiplerimizle koordinasyon içinde özenle sürdürüyoruz” denildi.

iddef-kurban-2020-hazirliklar-tamam

Bu yılki vekalet yoluyla yurt dışı kurban kesim bedelinin küçükbaş için 2500 lira, büyükbaş hisse içinse 2200 lira olarak belirlendiği hatırlatılan açıklamada, “Kurban etlerini yıl boyunca tespit edilen gerçek ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine ulaştıracağız. Hayırseverlerimiz binlerce kilometre uzaktaki din kardeşiyle kurbanını paylaşmak için www.iddef.org internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak bağışını yapabilir. Kurban bağışları ise bayramın ikinci günü sonuna kadar devam edecek” ifadelerine yer verildi.

iddef-kurban-2020-hazirliklar-tamam-3

iddef-kurban-2020-hazirliklar-tamam-5

2022 yılında "Kardeşinle Kurbanını Paylaş" sloganıyla yola çıkan İDDEF ekipleri, emanet edilen 84 bin 339 hisseyi 40 ülke 264 bölgede 3 milyon 692 bin gerçek ihtiyaç sahibine ulaştırdı. Kurbanın İslami usul ve kaidelere göre kesilmesini ve başta medrese talebeleri olmak üzere önceden belirlenmiş ihtiyaç sahiplerine dağıtımını gerçekleştirdi.Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU