TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF ile Ramazan Yardımlarınızı İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırın

İDDEF ile Ramazan Yardımlarınızı İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırın
İDDEF, 2022 yılı Ramazan ayı yardım çalışmaları kapsamında zekat, kumanya, fitre, iftar ve bayramlık bağışlarınızı dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Manevi hayatımızda çok özel bir yeri olan on bir ayın sultanı Ramazan oruç, Kur’an, sabır, tövbe ve tefekkür ayı olduğu kadar hayır ve hasenatta birbirimizle yarıştığımız bir aydır. İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) Ramazan ayında 12 yıllık tecrübe ve güveniyle Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar olmak üzere 40 ülkedeki başta İslami eğitim ve hafızlık okuyan talebeler olmak üzere gerçek ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin bağışlarını ilk elden teslim ediyor. 

gazze-2020-ramazan-yardim-iddef
Gazze - Mayıs 2020

Ramazan 2022 çalışmalarını 'İyilik Seninle' temasıyla gerçekleştiren İDDEF, Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'da 40 ülke 263 bölgeye yardım ulaştırıyor. Afganistan, Suriye, Yemen, Gazze ve Etiyopya gibi acil yardım bölgelerine ağırlık veren İDDEF, Afrika'daki Müslümanlara hayırseverlerin desteğiyle iyilik elini uzatıyor. Zekat, fitre emanetlerini yerel görevlilerince bizzat ulaştırarak teslim eden İDDEF, Afrika ve Asya'da kumanya yardımı yapıyor, sıcak iftar yemeği dağıtıyor.

kamerun-iddef-ramazan-2020

Kamerun'da 700 ihtiyaç sahibi aile ile Ramazan bereketini paylaştık, kumanya yardımlarınızı ulaştırdık. (Mayıs - 2020)


Gazze'deki mazlum ve mağdur kardeşlerimize Ramazan ayı boyunca sıcak yemek ulaştırdık. (Ramazan 2021)

iddef-ramazan-2020

Kumanya Bağışı Evleri Bereketlendiriyor

Ramazan ayında geçici olarak yeme-içmeden uzak kalarak muhtaç kimselerin halinden anlar, nimetlerin değerini bilir ve Allah’a daha çok şükrederiz. Bu kapsamda ise mübarek ayın ilk ve en önemli yardımlarından bir tanesi de Ramazan gıda paketleri oluyor. İDDEF de içerisinde en temel gıda maddelerinin ve bir ailenin ortalama bir aylık ihtiyaçlarının yer aldığı kumanyayı yurt dışındaki gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Ramazan kolisi fiyatları ise 2022 Ramazan ayı ve devamındaki günler için 250 lira olarak açıklandı. Siz de 250 lira değerindeki gıda paketi ile yoksul kimselerin evinde paylaşmanın mutluluğunu yaşatabilirsiniz.


Ramazan Fitresi Ne kadar?

Ramazanla birlikte ilk akla gelen ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl belirlenen Ramazan fitre (sadaka-i fıtır) miktarı maddi bir ibadet olmakla birlikte ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırıyor. Ramazan Fitresi ne kadar? sorusuna ise her yıl Ramazan ayından günler önce cevap buluyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2023 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar en düşük fitre miktarını 40 TL olarak açıkladı. Yani maddi durumu yerinde olan her Müslümanın bağışladığı 2022 Ramazan fitresi oruç tutmanın şükrüyle sevap kazanmaya dönerken, muhtaç durumdaki Müslüman kardeşlerimize ise rahat bir nefes aldırıyor. Ramazan fidye bağışı ise yine aynı miktar olmakla birlikte süreklilik gösteren hastalık ve yaşlılığından dolayı oruç tutamayan kimselerin yaptığı bağış olmakla birlikte oruç fidyesi yoksul kimselere ulaştırılıyor.

iddef-ramazan-2019

Zekat Emanetleri Bizzat Teslim Ediliyor

Ramazanla bütünleşen farz ve mali ibadet zekat, maddi bir yardım olması sebebiyle hayatın ekonomik ve sosyal zorluklarıyla birlikte ilim tahsil etmeye çalışan talebelerin ve de muhtaç kimselerin bölgeye göre ihtiyaçlarını gideriyor. İDDEF olarak bizler de zekat bağışlarınızı yardıma muhtaç coğrafyalara, yetim çocuklara ve dünyanın dört bir tarafında eğitim gören talebelere bizzat ulaştırıyor ve dağıtımını gerçekleştiriyoruz. İDDEF’e teslim edilen zekat bağışları ilk elden gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştığı gibi talebeleri de rahatlatıyor, Allah yolunda ilim öğrenen kardeşlerimiz ihtiyaçlarını tamamlıyor.

iddef ramazan 2019 suriye


Her gün binlerce muhtaç aile ve yetimlerle kurduğumuz iftar sofralarında buluştuk. (Mayıs-2019)


Yokluk ve yoksulluk yaşayan Afrika halkına hayırseverlerimizin emaneti olan Ramazan kumanyalarını ulaştırdık. (Ramazan 2021)

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU