TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Fidye bağışlarınızı faaliyet gösterdiğimiz 40 ülkede ihtiyaç sahibi ve muhtaç kimselere ulaştırıyoruz.

Oruç Fidyeniz İhtiyaç Sahibini Sevindiriyor


İDDEF olarak, Ramazan ayı yardım çalışmaları kapsamında Zekat ve Fitre ile birlikte Fidye bağışlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine teslim ediyoruz.

fitre-2021-iddef

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’da 33 ülke 106 bölgede ‘Sofrada Tuzun Olsun’ sloganıyla Ramazan yardım çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Yardımlaşmanın ve dayanışmanın zirveye ulaştığı bu mübarek ayda hayırseverlerin bağışlarını medreselerimizde eğitim gören ilim talebelerine, yoksul durumdaki ailelerine ve belirlenen gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

fidye iddef

Ramazan Ayı Gönüllere Merhem Oluyor

İDDEF gönüllüleri olarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da yollara düşerek binlerce kilometre uzakta olan din kardeşlerimize emanetlerinizi teslim ediyoruz. Siz de fidyenizi gönül köprüsü kurarak muhtaç kardeşlerinize gönderebilir, onlara paylaşmanın mutluluğunu yaşatabilir, yoksulluğun yaşattığı zorlukları Ramazan ayında hafifletebilirsiniz.

fidye bağış iddef

Oruç Fidyesi Nedir, Kaç Liradır?

Fidye, oruç tutmaya engel (süreklilik gösteren) hastalığı olan veya yaşlılıktan dolayı oruç tutamayanların tutamadığı oruçlara karşılık verdiği paradır. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2021 yılı için belirlediği fiyat ise 28 TL’dir. Bu fiyat asgari tutar olmakla birlikte durumu iyi olan kişiler bu rakamların üzerinde bağış yapabilir.

Fidyemi Nasıl Bağışlayabilirim?

Bağışlarınızı, bu sayfa üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla ya da "0212 621 00 65" numaralı telefondan detaylı bilgi alınarak yapabilir, siz de iftarınızı binlerce kilometre uzaktaki kardeşinizle paylaşabilirsiniz. 

fidye

Fidye bağışlarınızı faaliyet gösterdiğimiz 40 ülkede ihtiyaç sahibi ve muhtaç kimselere ulaştırıyoruz.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

28