TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF İçin Kurban Ne Anlama Geliyor?

İDDEF İçin Kurban Ne Anlama Geliyor?
İDDEF Genel Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi, bağışçının tüm ibadetlerde olduğu gibi kurbanını İDDEF’e emanet ederek gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında hiçbir şüphe taşımaması gerektiğini söyledi.

İDDEF TV Youtube kanalında yayınlanan Ümmetin Renkleri programına konuk olan İDDEF Genel Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi, İDDEF’in 2024 yılı vekaletle yurtdışı kurban organizasyonu hakkında bilgi verdi. Turan Hocaefendi, hiçbir ibadetin şüphe ile yapılamayacağının altını çizerek yaklaşan Kurban bayramı için İDDEF'in vekalet yoluyla yurtdışı vacip kurban organizasyonunu anlattı.
   

“Hiçbir İbadet Şüphe ile Beraber Olmaz. Şüphe Duymayacaksınız”

Bu yıl 47 ülke 309 bölgede kesim ve dağıtımların yapılacağını söyleyen Turan Hocaefendi, çok önemli açıklamalarda bulunarak, “Üstüne basa basa söylüyoruz ki hiçbir ibadet şüphe ile beraber olmaz. Şüphe duymayacaksınız. Şüphe duyduğunuz an kesinlikle emanetinizi bize vermeyin. Zerre şüphesi olan kardeşimiz bizi sevdiği halde bile şüphesi olan kardeşimiz asla ve kata emanetini kurumumuza vermesinler” dedi.

İDDEF için kurban bayramı yurtdışı 2024 (2)

“İDDEF Olarak Neden Kurban Organizasyon Yapıyoruz?”

Kurban programının et ikram edilmesinin yanında ruhen ve manen olmasının çok değerli olduğunu ifade eden Turan Hocaefendi, “Hayırseverlerimizin desteğiyle açtığımız medreseler, yaptığımız mescit ve camiler, açtığımız su kuyuları, insani yardım çalışmalarıyla birlikte kurban için önemli olan neden yurtdışı organizasyonu yapıyoruz? Genelde kurban kesilirken dikkat ederseniz oradaki insanların ihtiyacına vurgu yapılır. Ne kadar muhtaç olduklarını hatta senede bir et yediklerini, bu kadar açlık, yoksulluk gibi anlatılır. Bu böyle işlendiği zaman amacına uygun olarak ulaştırılmış olmuyor. Çünkü neticede kardeşlerimize selam ve ikram götürüyoruz. Afrika kıtası ağırlıklı olduğu için Afrika insanı onurludur, Afrika insanı gururludur. Karşılıksız olarak kendisine verilen hiçbir şeyi kabul etmez. Dolayısıyla bir yardım kolilerini arabalardan atacaksak, eğer biz kurban etlerini dağıtırken izdihamla birbirlerini parçalarcasına vereceksek, eğer biz emaneti gönderen kardeşlerimizi onların sofralarında ağırlanması gerektiğini duyuramayacaksak aslında yapmış olduğumuz kurban organizasyonunun ruhen ve manen o emanet yerine ulaşmamış olur. İDDEF işte bu ruh ve anlayışla kurban organizasyonu yapıyor” dedi.

İDDEF için kurban bayramı yurtdışı 2024 (3)

“Şüphe Duyduğunuz An Kesinlikle Emanetinizi Bize Vermeyin”

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla dikkat çeken uyarılarda bulunan Turan Hocaefendi, “Kurban bizi Allah’a (c.c) yaklaştıran bir vesiledir. İkramlaşma, hediyeleşmedir. Bu sene de birçok algı yürütmeye çalışıp, sıkıntı çıkarmaya çalışacaklar. Üstüne basa basa söylüyoruz ki hiçbir ibadet şüphe ile beraber olmaz. Şüphe duymayacaksınız. Şüphe duyduğunuz an kesinlikle emanetinizi bize vermeyin. Zerre şüphesi olan kardeşimiz bizi sevdiği halde bile şüphesi olan kardeşimiz asla ve kata emanetini kurumumuza vermesinler. Verirlerse o şüphe ile yapılan ibadet o yerine ulaşsa dahi bir bereketi olmaz. Kurbana yaklaştığımız şu günlerde bir takım algılar, bir takım dedikodular, bir takım iftiralara kardeşlerimiz muhatap olacak. Tüm kardeşlerimiz vicdanlarına müracaat edecek, kalbi mutmain ise emanetini verecektir” ifadelerini kullandı.


Küçükbaş Kurban Bağışı Yap

Hisse Kurban Bağışı Yap

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU