TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Bayram Sevindirir, Kurban Hayat Verir

Bayram Sevindirir, Kurban Hayat Verir
İDDEF, dünyanın dört bir yanındaki mazlumları bağışçıların küçükbaş ve büyükbaş hisse kurbanlıklarını kesip dağıtarak sevindirecek. Büyük bir protein kaynağı da olan et yoksul hanelere hayat verecek.

Yurtdışındaki ihtiyaç sahiplerine her daim yardım elini uzatan İDDEF, Kurban Bayramı’nda da Afrika, Asya ve Balkanlar’daki mazlumların evine et ulaştıracak.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) 14 yıldır gönül coğrafyasındaki İslami eğitim hizmetini insani yardım çalışmalarıyla bereketlendirirken, Kurban bayramı organizasyonlarını da büyük bir hassasiyet ve doğru adımlarla gerçekleştiriyor. 2023 Kurban organizasyonu kapsamında hayırseverlerin kurban bağışlarını Afrika, Asya ve Balkanlar'daki gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak olan İDDEF, "Kardeşinle Kurbanını Paylaş" sloganıyla yola çıkıyor. Yurtdışındaki yoksullara kurban ulaştırmak isteyen bağışçıların vekaletini alarak kesilen kurbanlıkları aracı kurum olmadan ilk elden tek tek teslim ediyor.


Kurbanlarınız Yurtdışında Kesiliyor

İDDEF kurban bağış yerleri olarak belirlediği yerleri titizlikle seçerken, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hepimizin içini titreten bir gerçek de ortaya çıkıyor. Afrika ve Asya’da yetersiz ve düzensiz beslenme ciddi sağlık sorunlarına yol açtığı gibi sosyal ve ekonomik sıkıntılar da beraberinde geliyor. Yetersiz et tüketimi protein eksikliğine neden olurken, Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) istatistiklerine göre özellikle çocuk ve anneler düzensiz beslenmeden olumsuz etkileniyor, gelecek nesil tehlike altına giriyor. Vücudu zararlı etkenlere karşı koruyan ve bağışıklık sistemini güçlendiren protein eksikliğinden dolayı hayatını kaybeden çocuk sayısı ise yılda 6 milyonu buluyor.

iddef-yurtdisi-vacip-kurban-bagisi-2

Eti Bayramda Gören Aileler Var

Kurban Bayramı aynı zamanda 7’den 70’e şifa dağıtıyor. Muhtaç kimsenin hanesine et giriyor. Gelişmiş ülkelerde kişi başına düşen yıllık ortalama et tüketimi 120 kilograma kadar ulaşırken bu rakam yoksul ülkelerde 4 kilograma kadar düşüyor. Kurban Bayramı vesilesiyle hayırseverlerin yaptığı bağışlar özellikle Afrika’da yıl boyunca evine et giremeyen ihtiyaç sahibi aileleri sevindiriyor.

iddef-yurtdisi-vacip-kurban-bagisi-3

Kurban ‘Bayramları’ olsun

Bu bayram hep birlikte vacip kurban ibadetini yerine getirerek “Onların ne etleri, ne de kanları Allah’a ulaşır; fakat O’na sadece sizin takvanız ulaşır.” (Hacc Suresi 37) ayetiyle paylaşmanın huzurunu hissederken, yoksulların evlerine et girmesinin mutluluğunu yaşayacağız.

iddef-yurtdisi-vacip-kurban-bagisi-4

Kurban Organizasyonu Nasıl Gerçekleşiyor?

İDDEF, kurban olma kriterlerini taşıyan kurbanlıkları titizlikle seçiyor ve satın alıyor. Bağışçılar vekâletlerini veriyor. Bayramın ilk günü kurbanlar İslami usul ve kaidelere göre kesiliyor. Kurbanlıkların kesildiğine dair bilgi, SMS yoluyla tüm bağışçılara bildiriliyor. Kurbanlıklar eşit bir şekilde pay edilerek yüzbinlerce ihtiyaç sahibine tek tek elden teslim ediliyor.

Kurban Bağışını Nasıl Yapabilirim?

İDDEF bu yıl küçükbaş kurban bedelini 3500 lira, büyükbaş hisse bedelini ise 3000 lira olarak belirledi. Kurban bağışları “www.iddef.org” internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da federasyonun 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alınarak yapılabilecek.Küçükbaş Kurban Bağışla

Büyükbaş Hisse Kurban Bağışla

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU