TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Dünyanın dört bir yanındaki eğitim yuvalarında Ders Halkaları kuruyoruz

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), asıl hedefi olan İslam dünyasına ‘eğitim’ hizmetini 40 ülke 100 eğitim merkezi ve 80 medresede özverili ve istikrarlı şekilde sürdürürken, hayırseverlerin destekleriyle inşa edilen Cami, Mescit ve Medreselerde her gün düzenli eğitimlerin yapıldığı “Ders Halkaları” kuruyor. Siz de eğitim yuvalarında ücretsiz eğitime kavuşan kardeşlerimizin ders halkalarına destek olarak eğitim ve ilim hayatını kolaylaştırabilirsiniz. İDDEF olarak, dünyanın birçok bölgesinde ekonomik, sosyal, fiziki ve coğrafi şartlar nedeniyle eğitimden mahrum kalan çocuk ve gençlerin İslam’ı en iyi şekilde öğrenme imkânına sahip olması, ilmi ve fenni eğitimleriyle donanımlı bir birey olması için eğitim seferberliğimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda hayırseverlerimizin kıymetli destekleriyle her gün düzenli eğitimlerin yapıldığı Cami, Mescit ve Medreselerde ders halkaları kurarak eğitim ve ilim yolundaki engelleri kaldırıyoruz.

iddef-dershalkalari-ic

Her ders halkası 25 ila 30 talebeden oluşurken, 6 ayda bir gelişim raporu gönderiyoruz. Şu anda halihazırda 36 ders halkasında 720 talebe eğitim görürken, ders halkalarının halka halka büyüyerek Afrika’dan Asya’ya, Balkanlar’dan Ortadoğu’ya uzanan medreselerimizle tüm dünyaya iyilik hakim oluyor.

ders-halkaları-iddef-detay

Ders halkalarıyla ilgili genel fotoğraf ve video görüntülerini de bağışçılarımıza ulaştırırken, filizlenen eğitim fidanlarının gelecek nesillerin inşasında ne kadar önemli bir yer tuttuğunu da görmüş oluyoruz. 7’den 77’ye her yüreğe dokunan ders halkalarıyla eğitim ve ilim yolları en ücra köşelere ulaşırken, kardeşlik pekişiyor, ilmin paylaşılmasıyla da hayat güzelleşiyor.

ders halkaları

Dünyanın dört bir yanındaki eğitim yuvalarında Ders Halkaları kuruyoruz

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0