TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF’in 2023 Yurtdışı Vacip Kurban Ücretleri Belli Oldu

İDDEF, kurban bağışı için hazırlıklarını tamamladı. 2023 yılı vekalet yoluyla yurtdışı kurban kesim bedelini büyükbaş hisse kurbanlıkta 2200 TL, küçükbaş kurbanlıkta ise 2500 TL olarak belirledi.


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) 2023 yılı kurban organizasyonunu "Paylaş Kurbanını Kardeşinle" sloganıyla Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'da gerçekleştirecek. 14 yıldır hayırsever bağışçıların emanet ettiği kurbanlıkları güven ve hassasiyet içinde İslami usul ve kaidelere göre kesen İDDEF, gerçek ihtiyaç sahiplerine tek tek teslim edecek. Bu bayram siz de İDDEF’i vekil tayin ederek kurbanlarınızı Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.

İDDEF-2023-Yurtdışı-Vacip-Kurban-Ücretleri-Belli-Oldu (3)

Kurban Bağışı 2023 Fiyatları Ne Kadar?

İDDEF, 2023 yılı vekâlet yoluyla kurban kesim bedelini büyükbaş hisse kurbanlıkta 2200 TL, küçükbaş kurbanlıkta ise 2500 TL olarak belirledi. Hiçbir aracı kurum ile çalışmayan, bağışçılarının kurbanlıklarının alım, kesim ve dağıtım işlemlerini ilk elden gerçekleştiren İDDEF, fiyatları belirlerken ise kurban kesimlerinin yapıldığı ülkenin ortalama fiyatlarını baz alıyor. Kurban Bayramına sayılı günler kala direk küçükbaş ve büyükbaş hayvan üreticileriyle temas kurarak anlaşmalar sağlayan İDDEF, yaşanan döviz ve diğer fiyat artışlarından etkilenmiyor.


Kurban Organizasyonu Nerede, Nasıl Gerçekleşecek?

Kurban kesim ibadeti sıralı bir akışla gerçekleşiyor. Kurban alımı, vekâlet verilmesi, kurban kesilmesi, SMS gönderimi ve kurban dağıtımıyla bir bağışçının kurban ibadeti yerine geliyor. İDDEF, kurban olma kriterlerini taşıyan kurbanlıkları titizlikle seçiyor ve satın alıyor. Bayramın ilk günü kurbanlar İslami usul ve kaidelere göre kesiliyor. Kurbanlıkların kesildiğine dair bilgi, SMS yoluyla tüm bağışçılara bildiriliyor. Kurbanlıklar eşit bir şekilde pay edilerek yüzbinlerce ihtiyaç sahibine ulaştırılıyor ve kurban kesim anları ise video kaydına alınıyor. Kurban kesim ve dağıtımları Afrika, Asya, Balkanlar ve Ortadoğu'daki ülkelerde yapılıyor.


Kurbanınızı Çok Kolay Bir Şekilde Bağışlayabilirsiniz

Yurtdışı kurban bağışlarınızı "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden online, hesap numaralarına EFT/Fast/Havale yoluyla, İDDEF genel merkezimizi veya il ve ilçelerdeki temsilciliklerimizi ziyaret ederek ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak mail order yoluyla yapabilirsiniz.Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU