TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Kurban Organizasyonuna Hazır

İDDEF, Kurban Organizasyonuna Hazır
İDDEF, 2018 yurtdışı vacip kurban organizasyonu çerçevesinde kesim ve dağıtımların gerçekleşeceği ülkelere gidecek olan hoca ve ekipler için bilgilendirme toplantısı düzenledi.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) kurban bayramına sayılı günler kala ümmet coğrafyasına adımlayacak, kardeşleriyle kucaklaşacak ve kurban ibadetini yerine getirecek olmanın heyecanını yaşıyor. 

Değerli bağışçılarının vacip kurban emanetlerini ‘Kardeşin İçin Kurbanını Paylaş’ sloganıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Afrika, Asya ve Balkanlar’a hareket edecek olan İDDEF, çalışmalarını titizlikle sürdürürken kurban organizasyonuyla yurtdışına gidecek olan hoca ve ekibiyle bir araya geldi. Fatih İsmailağa Camii toplantı salonunda gerçekleşen sunumda sefer öncesi, sırası ve sonrası hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

İDDEF bilgilendirme toplantısı 2018 vacip kurban bağışı

‘Biz Allah İçin Yola Çıkıyoruz’

Günlerdir Afrika’da bulunan ve kurbanlıklara ilişkin son incelemeleri gerçekleştiren İDDEF İcra Kurulu Üyesi Muhammed Taşören hocamız, ayağının tozuyla katıldığı toplantıda önemli bilgiler paylaştı. Kurban organizasyonunun nasıl gerçekleştirilmesi, kurbanlıkların nasıl kesilmesi gerektiğini anlatan Taşören hocamız tecrübelerini paylaştı. “Ümmetin emanetlerini omuzlarınıza yüklenerek çıktığınız yolculuğunuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Rabbim seferimizi mübarek eylesin. Biz Allah için, kardeşlerimizin ihtiyacı için yola çıkıyoruz. Hepimizin yolu açık olsun. Ayrıca kardeşlerimize bağışçılarımızın selamlarını ileteceğiniz gibi, medreselerimizdeki talebelerle sohbet ederek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Anlatacaklarınız onların vizyonunu geliştirebilir” diyen Taşören hocamız kurban seferinin ve bağışçıların emanetlerinin hayırla gerçekleşmesi temennisinde bulundu.

İDDEF bilgilendirme toplantısı 2018 vacip kurban bağışı-2

Kurban Seferine Hazırlık

Toplantı İDDEF Proje ekibinden, kurban organizasyonu yol haritasına ilişkin bilgi verilmesiyle devam etti. Seyahat sağlığından kalacak yerlere intikale, güvenlikten temizliğe kadar organizasyon boyunca nelere dikkat edilmesi gerektiği anlatıldı. Ülkelere göre valize konulacak eşyalara ilişkin tavsiyelerde bulunulurken, insanlarla kurulacak iletişime vurgu yapıldı. Ayrıca şişelenmiş su içilmesi uyarısında bulunuldu.


Yurtdışı Faaliyet Raporu

Toplantı, katılımcılara gidecekleri ülkelerin bilgilerini içeren ve yurtdışı faaliyet raporunun hazırlanacağı dokümanların yer aldığı dosyaların teslim edilmesi ve dua ile son buldu.

Büyükbaş Hisse Kurban Bağışla

Küçükbaş Kurban Bağışla

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU