TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Kurban Hazırlıklarını Hassasiyetle Tamamlıyor (2023)

İDDEF, Kurban Hazırlıklarını Hassasiyetle Tamamlıyor (2023)
Emanetiniz emanetimiz, hassasiyetiniz hassasiyetimiz anlayışıyla 14 yıldır olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da yollara düşen İDDEF, dünyanın dört bir yanındaki muhtaç kimseleri bağışçıların küçükbaş ve büyükbaş hisse kurbanlıklarını kesip dağıtarak sevindirecek.


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 2023 Kurban organizasyonu kapsamında hayırseverlerin kurban bağışlarını Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'daki gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Kurban hazırlıklarını ülkelerde yıl boyu sahada olan yerel görevlileri ve Türkiye’den ülkelere giden ekiplerince hassasiyet, güven ve titizlik içinde gerçekleştiren İDDEF, çalışmaların doğru ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi için emek veriyor.


Bu yılki kurban organizasyonunda küçükbaş kurbanlık bedelini 2500 TL, büyükbaş hisse bedelini ise 2200 TL olarak belirleyen İDDEF, "Kardeşinle Kurbanını Paylaş" sloganıyla şimdiden yollara düştü. Kurban Bayramına sayılı günler kala ise diğer görevli ekiplerinin ülkelere ulaşmasıyla birlikte vekaletle yoluyla vacip kurban çalışmasını tamamlayacak olan İDDEF, bağışçılarını SMS ve kurban kesim videosuyla bilgilendirecek.
   

“Kurban, Önce Kendi Vicdanımızda Yer Bulacak”

Kurban emanetinin kesinlikle kendi kurbanın gibi görülmesi gerektiğinin altını çizen İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi, “Kurban ulvi ve kutsi bir emanet. Öncelikle bu emanetin ağırlığını birinci derecede yani o güveni sağlayabilmek için ağırlığını üzerimizde hissetmemiz lazım. O kurban emanetini kendi kurbanımız gibi algılamamız lazım ve bu emanetlerin en güzel şekilde yerine getirilmesi hususunu kendi kesmiş olduğumuz kurbanımızdan çok çok daha önemli olduğunu düşünerek hareket etmemiz lazım. Yoksa yani biz önceden alıyoruz, kontrol ediyoruz, veteriner hekim kontrolünden geçiriyoruz. İşte bu güveni de buna borçluyuz. Bu çok basit bir ifade olur. Her geçen gün üzerine koyarak, katlayarak bu duygu bu emanet bilincini iyice yerleştirerek öncelikle kendimizi mutmain ederek, yani ben kendim mutmain olmadıktan sonra muhatabımızın mutmain olma ihtimali zayıf. Yani kendi vicdanımızda önce yer bulacak. Şahsi olarak demiyorum. Kurumsal olarak söylüyorum. Böylelikle bu emanet ciddiyeti, arzusu, isteği ve ağırlığının hissedilmesi beraberinde alana da yansımış oluyor” ifadeleri ile İDDEF’in kurban hassasiyetini özetliyor.
   

Bayram Sevindirir, Kurban Hayat Verir

Kurban Bayramı birçok olumlu yönüyle de insanlığa umut oluyor. Paylaşmanın şükür ve bereketi, Müslümanlar arasındaki binlerce kilometre mesafenin kısalması, kardeşliğin pekişmesi, protein kaynağı ile 7’den 70’e şifa olması bayramın güzelliğini ortaya çıkarıyor. Afrika ve Asya’daki sosyal ve ekonomik sıkıntıların yol açtığı yetersiz ve düzensiz beslenme ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor. Yetersiz et tüketimi protein eksikliğine neden olurken, Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) istatistiklerine göre özellikle çocuk ve anneler düzensiz beslenmeden olumsuz etkileniyor, gelecek nesil tehlike altına giriyor. Vücudu zararlı etkenlere karşı koruyan ve bağışıklık sistemini güçlendiren protein eksikliğinden dolayı hayatını kaybeden çocuk sayısı ise yılda 6 milyonu buluyor. Gelişmiş ülkelerde kişi başına düşen yıllık ortalama et tüketimi 120 kilograma kadar ulaşırken bu rakam yoksul ülkelerde 4 kilograma kadar düşüyor. Kurban Bayramı vesilesiyle hayırseverlerin yaptığı bağışlar özellikle Afrika’da yıl boyunca evine et giremeyen ihtiyaç sahibi aileleri sevindiriyor.
   
   

Kurbanınızı Kolaylıkla, İstediğiniz Şekilde Bağışlayabilirsiniz

Yurtdışı kurban bağışlarınızı "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden online, hesap numaralarına EFT/Fast/Havale yoluyla, İDDEF genel merkezimizi veya il ve ilçelerdeki temsilciliklerimizi ziyaret ederek ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak mail order yoluyla yapabilirsiniz.

Küçükbaş Kurban Bağışla

Büyükbaş Hisse Kurban Bağışla
Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU