TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Gazze Halkına Yardım Ulaştırmayı Sürdürüyor

İDDEF, Gazze Halkına Yardım Ulaştırmayı Sürdürüyor
İDDEF, Gazze'de gerçekleşen soykırıma ve insani krize karşı başta gıda olmak üzere temel ihtiyaçları temin ederek mazlum ve mağdur halka ulaştırıyor.

7 Ekim 2023 tarihinden bu yana Filistin’de yaşanan saldırılar ve Gazze içinde oluşan insani kriz her geçen gün büyürken, İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), hayırseverlerin destekleriyle ailelere, sığınma merkezlerine ve okullara gıda paketleri dağıttı.
   

En temel ihtiyacın yemek ve su olduğu Gazze’de, kendi ekipleri aracılığıyla çalışmalarına devam eden İDDEF, Mısır’ın başkenti Kahire’de kurduğu Acil Yardım Lojistik Merkezi ile gıda, kıyafet, un, ilaç ve tıbbi malzemeleri düzenli olarak tırlarla Gazze’ye sevk etmeyi sürdürüyor. Refah bölgesinde 1500 adet yaşam çadırı kurmak için çalışmalarına devam eden İDDEF, insani yaşam koşullarının bir nebze de olsa iyileşmesi için mücadele ediyor.

İDDEF, Gazze Halkına Yardım Ulaştırmayı Sürdürüyor (1)

İnsani yardım çalışmalarının yanı sıra zulmün gündemden düşmemesi, Gazzeli mağdur kimselere daha fazla yardım ulaşması ve dünyaya duyurulması için sosyal medya mecralarında da görsel kampanya yürüten İDDEF, Filistinli mazlum aileleri günlük sıcak yemek, temiz su temini, gıda ve diğer insani yardımlarla yalnız bırakmıyor.

İDDEF, Gazze Halkına Yardım Ulaştırmayı Sürdürüyor (2)

Hayırseverler, mağdur ailelere "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına FAST/EFT/havale yoluyla, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerindeki temsilcilikleri ziyaret ederek ya da 0212 6210065 numaralı çağrı merkezinden detaylı bilgi alarak destekte bulunabildiği gibi GAZZE yazıp 7230'a SMS göndererek 20 TL bağış yapabiliyor.
   


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU