TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Gazze'nin güneyindeki Refah'ta hayata tutunmaya çalışan kardeşlerimize çadır oluyoruz

İDDEF olarak, İşgalci İsrail’in evlerini yıktığı Gazze’deki Filistinli kardeşlerimiz için acil yardım kapsamında yaşam çadırları kuruyoruz.

GAZZE ÇADIR ÇALIŞMASI- İDDEF (4)

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, 7 Ekim 2023 tarihinden bu güne sivil yerleşim yerlerini havadan ve karadan bombalayan işgalci güç İsrail’in saldırıları karşısında hayatta kalma mücadelesi veren Filistinli ailelerin yemek, ilaç, yakıt, battaniye ve kumanya ihtiyacının karşılanması için Gazze İçin Harekete Geç ve Gazze Ol sloganlarıyla yoğun bir şekilde acil yardım çalışması gerçekleştirirken evlerin yıkılması ve güneye zorunlu göçün yaşanmasıyla ortaya çıkan barınma ihtiyacına cevap veriyoruz.

GAZZE ÇADIR OL- İDDEF (1)

İDDEF olarak, insanlık ve savaş suçu işleyen İsrail’in soykırım yaptığı bölgede hayırseverlerimizin desteğiyle yaraları sarmaya devam ederken, beslenme ve barınma ihtiyacını karşılayarak Refah bölgesine 1500 adet yaşam çadırı kuruyoruz. Gazze ol anlayışıyla mazlum ve mağdur bir ailenin barınabileceği bir yaşam çadırı için destek olabilir, elinizden geldiğince yardımda bulunabilirsiniz.

GAZZE ÇADIR OL- İDDEF (2)

Gazze’nin tüm topraklarında olduğu gibi özellikle yaklaşık 1 milyondan fazla insanın sığındığı Refah bölgesindeki insani durum felaket olarak özetlenirken, insanlar açlık, hastalık ve barınma problemiyle karşı karşıya kalıyor. Ellerindeki imkanlarla derme çatma naylon çadırlarda hayata tutunmaya çalışan kardeşlerimize çatı olarak kullanışlı ve sağlam çadır ulaştırıyoruz.

GAZZE ÇADIR OL- İDDEF (3)

16 metrekare büyüklüğündeki Gazze yaşam çadırımız galvanizli boru, su geçirmez malzemesi, içten ve dıştan açılabilen, yukarı doğru toplanıp bağlanabilen fermuarlı kapı, kapaklı pencere, sineklik, UV katkısı bulunan örtü, sıcak ve soğuğa dayanıklı astar ve izolasyon malzemesiyle Gazzeli kardeşlerimizin barınmasına büyük kolaylık sağlayacak. Yaz aylarında sıcaktan koruyacak çadırımızın zemininde PE branda olduğu gibi, kış aylarında da soba kurulabilmesi için boru çıkış sacı bulunacak.

gazze çadır ol iddef yardım çalışması
Gazzeli kardeşlerimiz derme çatma yapılarda hayata tutunmaya çalışıyor.

Bu sayfa üzerinden 500 dolar bağışla bir çadır üstlenip ya da gücünüz yettiğince bağış yapabileceğiniz gibi yardım bağışlarınız için 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alabilir, hesap numaralarımızdan "Gazze çadır" açıklamasıyla EFT/FAST/havale yapabilir, GAZZE yazıp 7230'a göndererek 20 TL destek olabilirsiniz.

gazze çadır ol iddef yardım çalışması
Kışın soğuğundan, yazın sıcak, sinek ve türlü haşerelerden kardeşlerimizi birlikte koruyalım.

gazze çadır ol

Gazze'nin güneyindeki Refah'ta hayata tutunmaya çalışan kardeşlerimize çadır oluyoruz

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0