TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Gazze'de Paylaşmanın Sevinci Yaşanıyor

Gazze'de Paylaşmanın Sevinci Yaşanıyor
İDDEF, 2019 Ramazan yardım çalışmaları kapsamında Gazze’deki Filistinli Müslümanlara yardım ulaştırmaya devam ediyor.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) ‘Sofrada Tuzun Olsun’ sloganıyla gerçekleştirdiği 2019 Ramazan yardım çalışmaları kapsamında hayırseverlerin zekat, fitre, fidye ve kumanya paketleri bağışlarını Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar'daki 33 ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı sürdürüyor.

iddef ramazan yardım 2019
Gazze’de zor şartlar altında eğitimlerini sürdüren talebelere zekat emanetlerinizi ulaştırdık. (Mayıs - 2019)

İDDEF, Ramazan çalışmaları kapsamında Gazze’deki ihtiyaç sahiplerine içerisinde temel gıda malzemelerinin yer aldığı Ramazan kumanyası dağıtımı gerçekleştirdi. Hayırseverlerin zekat bağışlarını da tek tek teslim eden İDDEF, ‘Sofrada Tuzun Olsun’ kampanyası kapsamında şimdiye kadar 250 kişilik iftar verdi.Sofrada Tuzun Olsun

İsrail'in abluka altına aldığı ve her Ramazan ayı öncesinde bilinçli olarak saldırdığı Gazze Şeridi'nde kardeşlerimiz yoksulluk içinde yaşıyor. Gazze’deki 2 milyona yakın kişiden, 1,3 milyonu yardıma muhtaçken, ailelerin yüzde 47’si ise güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşmakta zorlanıyor. Gazze’de başta sağlık olmak üzere su, gıda, yoksulluk ve işsizlik krizi gün geçtikte büyüyor. Biz de İDDEF olarak kıymetli bağışçılarımızın desteğiyle her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan da Gazze’deki Filistinli kardeşlerimizin yanında olarak hayırseverlerin zekat, fitre, fidye ve gıda kolilerini ulaştırmayı sürdürüyoruz. Zekat, fitre, fidye ve kumanya paketleri ile birlikte Ramazan ayı boyunca iftar sofraları kurulmaya devam ediyor. 

iddef ramazan yardım 2019

Zekat bağışlarını başta talebeler olmak üzere gerçek ihtiyaç sahiplerine tek tek teslim ediyoruz. Aynı zamanda ‘Sofrada Tuzun Olsun’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz bu yılki çalışmalarımız kapsamında Gazze’de düzenli olarak iftar veriyor, yoksul kardeşlerimizin evlerine sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz.İftar Bağışı yap

Gazze’deki kardeşlerimize yalnızca Ramazan ayı boyunca değil, acil yardım çalışmaları kapsamında tüm yıl desteğimizi sürdürüyoruz. Ümmet coğrafyasındaki yoksul kardeşlerimize her zaman olduğu gibi mübarek Ramazan ayında daha çok destek olan, Ramazan’ın paylaşma ruhuyla infak eden hayırseverlerimize teşekkür ederiz.

iddef ramazan yardım iftar 2019
Abluka altındaki Gazze'de 250 kardeşimizle iftar sofrasında buluşmanın sevincini yaşadık. (Mayıs - 2019)

33 ülkeye yardım çalışmalarını sürdüren İDDEF'e, "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla ya da "0212 621 00 65" numaralı telefondan detaylı bilgi alarak bağış yapabilir, paylaşmanın sevincini yaşatabilirsiniz. 

iddef ramazan 2019 gazze teravih
Gazzeli kardeşlerimizle teravih namazını omuz omuza eda ettik. Ümmetin vahdeti ve selameti için niyazda bulunduk. (Mayıs - 2019)

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU